🚨 اخبار ارز دیجیتال

شکوه بیت کوین در TikTok چین، ۳۰ میلیون کاربر سرزمین اصلی، داستان جاستین سان: آسیا اکسپرس


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

روزهای شکوه بیت کوین در TikTok چین، ۳۰ میلیون طرفدار رمزارز هنوز در چین هستند، جاستین سان پس از ملاقات رویایی با Web3 socialite احضاریه شد.

جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را خلاصه می کند.

روزهای شکوه بیت کوین در TikTok چین

در ۱۰ آوریل، Douyin، نسخه ای از Tiktok که به کاربران چینی اختصاص داده شده است، قیمت های مربوط به بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم (ETH)، Dogecoin (DOGE) و ریپل (XRP) را منتشر کرد. این اقدام باعث گمانه‌زنی‌های شدیدی در میان رسانه‌ها و کاربران چینی درباره تغییرات احتمالی سیاست‌گذاری در مورد مقررات ارزهای دیجیتال توسط دولت مرکزی چین شده است.

برخلاف محتوای غربی، محتوای Douyin از نزدیک توسط مقامات چینی نظارت و گاهی سانسور می شود. Douyin از سپتامبر ۲۰۲۲ محتوای مربوط به ارزهای رمزپایه، NFT و Metaverse را سرکوب کرده است.

بنابراین، بسیاری از مردم واقعاً متعجب هستند که ارزهای دیجیتال را می‌توان در یک پلتفرم تحت نظارت دولت کشف کرد. در عرض حدود ۲۴ ساعت، ۷۳۰ میلیون کاربر چینی تخمینی Douyin می‌توانند به قیمت ارزهای دیجیتال در این برنامه دسترسی داشته باشند. اما رویاهای کاهش قوانین سختگیرانه رمزنگاری کشور به زودی از بین رفت. در ۱۱ آوریل، قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با پیام زیر از Douyin حذف شد:

“بر اساس مقررات ملی مربوطه، ارزهای دیجیتال غیر رسمی وضعیت قانونی مشابه ارزهای فیات ندارند. لطفا با احتیاط سرمایه گذاری کنید.”

از سال ۲۰۲۱، چین همه اشکال مبادلات رمزنگاری، تراکنش‌های ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای فیات را با میانجیگری موسسات مالی و عرضه سکه‌های نوپا ممنوع کرده است. قلمرو تحت کنترل چین در هنگ کنگ برنامه‌هایی برای تبدیل شدن به یک مرکز ارزهای دیجیتال را آشکار کرده است.

بیت کوین در Douyin قبل و بعد از سرکوب.  (گیمر اسکای)
بیت کوین در Douyin قبل و بعد از سرکوب. (گیمر اسکای)

بروس لی دوباره از طریق NFT زندگی می کند

در ۱۲ آوریل، بنیاد بروس لی اعلام کرد که با پلتفرم ویدئویی NFT Shibuya همکاری می کند تا مجموعه Genesis NFT را با حضور بازیگر افسانه ای هنرهای رزمی که به طور مرموزی در سال ۱۹۷۳ در سن ۳۲ سالگی درگذشت، راه اندازی کند. مجموعه House of Lee یک بار فروش در منیفولد از ۱۲ آوریل تا ۱۴ آوریل است و در شبکه Ethereum با استفاده از ذخیره سازی تصویر دیجیتال Arweave ایجاد خواهد شد.

بروس لی جنسیس NFT (Arweave)
بروس لی جنسیس NFT (Arweave)

هیچ محدودیتی برای تعداد NFT های صادر شده در حین فروش وجود ندارد. در زمان انتشار، بیش از ۱۹۵۹۲ مجموعه دیجیتال House of Lee با قیمت کف فعلی تقریباً ۰.۰۰۸ اتر ساخته شده است. بروس لی NFT توسط هنرمندان Machezi Kushiara و Emily Yang کشیده شده است و طراحی آن از دختر بروس لی و رئیس املاک بروس لی، شانون لی الهام گرفته شده است. آدرس های سرویس نام اتریوم نیز در مجموعه در bruceleeofficial.eth ثبت شده است.

۳۰ میلیون کاربر ارزهای دیجیتال چین با وجود ممنوعیت

طبق یک گزارش تحقیقاتی مشترک که توسط Foresight News، CoinNess و BlockTempo در ۱۰ آوریل منتشر شد، چین هنوز حدود ۳۰ میلیون کاربر ارزهای دیجیتال دارد که حدود ۲.۱۲٪ از جمعیت را تشکیل می دهند. این در مقایسه با ۱۲ درصد در ایالات متحده و ۱۱ درصد در تایوان است. محققان از ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات توسط بانک خلق چین در سپتامبر ۲۰۲۱ به عنوان “میخ در تابوت” برای صنعت چین یاد کرده اند.

تعداد کاربران رمزارز چین در حال کاهش است، اما همچنان در حال رشد است (Foresight Ventures)
تعداد کاربران رمزارز چین در حال کاهش است، اما همچنان در حال رشد است (Foresight Ventures)

با این حال، این گزارش همچنین اشاره می کند که هنگ کنگ در حال تبدیل شدن به یک مرکز فناوری بلاک چین در آسیا است. در فوریه ۲۰۲۳، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) مسیری را برای صرافی ها پیشنهاد کرد تا مجوزهای نظارتی را با رعایت الزامات نگهبانی، شناخت مشتری، نگهداری سوابق و مدیریت ریسک به دست آورند. این سیاست قرار است از ۱ ژوئن ۲۰۲۳ اجرایی شود.

جالب اینجاست که Foresight دریافت که علیرغم یک کمپین هزینه‌ها در طول بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲، تنها ۱۳.۶۱ میلیارد یوان دیجیتالی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در گردش بوده است، در حالی که معادل M0 یا معادل ۰.۱۳ درصد از پول پرداخت نشده است. منبع مالی. این شرکت گفت: “برنامه تسویه تجاری هنوز در حال توسعه است و توسط تعداد بسیار محدودی از شرکا پذیرفته شده است.”

علیرغم بادهای مخالف، سه شرکت بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر، Hashkey Capital، Dragonfly و Foresight Ventures، هنوز در منطقه چین فعال هستند. پروژه های قابل توجهی که منشأ خود را از چین ردیابی می کنند عبارتند از Conflux، Alchemy Pay، Animoca Brands و CertiK.

افزایش قدرت Web3 هنگ کنگ

سالن گالری جشنواره وب 3.0 هنگ کنگ (توئیتر)
سالن گالری جشنواره وب ۳.۰ هنگ کنگ (توئیتر)

در ۱۲ آوریل، بیش از ۱۰۰۰۰ علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال و ۳۰۰ سخنران مهمان در جشنواره سالانه Web3 SAR در هنگ کنگ گرد هم آمدند. لی کا-چو، مدیر عامل هنگ کنگ، در اولین کار خود متعهد شد که ۷۰۰ میلیون دلار هنگ کنگ (۸۹.۱۷ میلیون دلار) از بودجه امسال را برای تسریع توسعه دارایی های دیجیتال و فناوری Web3 در منطقه اختصاص دهد. چان موپو، وزیر دارایی هنگ کنگ نیز اظهار داشت:

وب ۳ هنوز در مراحل اولیه خود است و کاربردهای رایج امروزی شامل ارزهای رمزنگاری شده، صرافی های غیرمتمرکز، تأیید هویت دیجیتال، DeFi، بازی های بلاک چین و حتی NFT است، اما موارد بیشتری در آینده خواهند آمد. بسیاری از برنامه ها و فرصت های جدید ظهور خواهند کرد. از منظر، توسعه Web3 پس از مرحله شوک دوباره به سرعت رشد خواهد کرد.”

برای جاستین سان، بنیانگذار ترون و مالک واقعی صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global، جشنواره وب ۳ هنگ کنگ در سال ۲۰۲۳ به نظر اوج حرفه او در حوزه بلاک چین است. اول، قبل از ورود، Sun ادعا می کند که کسب و کار Huobi را پس از سال ها رکود تغییر داده است و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ سود چشمگیر ۳۰ میلیون دلاری را به ثبت رسانده است.

سپس، شخصیت بلاک چین با هیبت، شایعاتی مبنی بر دستگیری او در هنگ کنگ پس از ورود را رد کرد. گفته می شود که او به آنها کمک کرد تا فرار کنند. این مربوط به محدودیت‌های خروج به دلیل مشارکت او در عرضه اولیه سکه (ICO) ترون است که چند روز قبل از ممنوعیت ICO توسط چین انجام شد. از آن زمان، سان سرزمین اصلی چین را ترک کرد. جالب توجه است که پس از قیام دانشجویی طرفدار دموکراسی در سال ۲۰۱۹، هیچ توافقی برای استرداد بین چین و هنگ کنگ وجود ندارد. در مقابل، اعتراضات توسط دولت مرکزی چین سرکوب شد.

به لطف فداکاری های دانش آموزان، سان توانست به سلامت در هنگ کنگ فرود بیاید و شخصاً با نینا سفیر جامعه iPollo سان ملاقات کند. ویژگی مسابقه زیبایی Huobi “[personally] به عنوان ۲۰ فینالیست برتر تضمین شده است. متأسفانه، به نظر می رسد که همه از تلاش های تقلب سان خیره نشده اند. وقتی سرخوشی خورشید به اوج خود می رسد، مهمانی – جشن در قایق بایننس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۱۲ آوریل احضاریه ای به سان صادر کرد و به او یادآوری کرد که باید به اتهام کلاهبرداری و نقض قوانین اوراق بهادار در دادگاه حاضر شود.

«اگر پاسخ ندهید، نکول منجر به صدور حکمی علیه شما برای تخفیف درخواست شده در شکایت خواهد شد.

شکایت SEC که در ۲۶ مارس ثبت شد، ادعا می‌کند که Sun و شرکت‌هایش Tron و BitTorrent از طریق «تجارت انبوه شستشو» بازار ثانویه توکن‌های Tron را «تقلب‌آمیز» دستکاری کرده‌اند، که منجر به بیش از ۶۰۰۰۰۰ پرونده شده است. سلبریتی های آمریکایی توکن های TRX و BitTorrent (BTT) را بدون افشاگری تبلیغ کنید.

از آن زمان سان گفت شکایت SEC “بی اساس” است و تنظیم کننده می گوید دارایی های دیجیتال “به تازگی شروع شده اند و به توسعه بیشتری نیاز دارند.” پرونده های قضایی در جریان است. تقریباً در همان روز با احضاریه، Binance.US اعلام کرد که TRX را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد.

جاستین سان در حالی که در 11 آوریل با نینا روی صحنه می رود سرخ می شود، غافل از تهدید قانونی احتمالی که روز بعد تحقق می یابد.
جاستین سان در حالی که در ۱۱ آوریل با نینا روی صحنه می رود سرخ می شود، غافل از تهدید قانونی احتمالی که روز بعد تحقق می یابد. (توییتر)نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا