اخبار ارز دیجیتال

وکیل جورج باچیاشویلی اتهامات اختلاس ۳۹ میلیون دلاری بیت کوین را رد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دادستان عمومی جورجیا مدعی است که جورج باچیاشویلی میلیاردر در سال ۲۰۱۷ ۸۲۵۳.۱۳ بیت کوین را اختلاس کرده است که در آن زمان ۳۹ میلیون دلار ارزش داشت.

وکلای مدافع کارآفرین میلیاردر جورج باچیاشویلی با صدور بیانیه ای اتهامات جنایی دادستانی جورجیا مبنی بر اختلاس ۳۹ میلیون دلاری بیت کوین (BTC) توسط این تاجر را رد کردند.

در ۶ جولای، دادستان باکیاشویلی را به اتهام انحراف ارزهای دیجیتال و پولشویی متهم کرد. در سال ۲۰۱۵، این آژانس اعلام کرد که باکیاشویلی با سرمایه گذارانی که انتظار داشتند سود به نسبت وجوه سرمایه گذاری شده تقسیم شود، در استخراج بیت کوین شرکت کرده است.

سازمان‌های دولتی ادعا کردند که باکیاشویلی در پرداخت مبلغ مناسب به سرمایه‌گذاران کوتاهی کرده است در حالی که سودی معادل ۸۲۵۳.۱۳ بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به ارزش حدود ۳۹ میلیون دلار در آن زمان کسب کرده است. با توجه به اینکه بیت کوین حدود ۳۰۰۰۰ دلار در نوسان است، سود ادعایی بیت کوین باکیاشویلی در زمان نگارش این مقاله حدود ۲۵۰ میلیون دلار است.

این شرکت همچنین ادعا کرد که باکیاشویلی وجوه را به کیف پول دیگری منتقل کرده و جزئیات ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده را برای استفاده از آنها برای عملیات مالی پنهان کرده است.

در همین حال، رابرت آمستردام، یکی از شرکای موسس Amsterdam & Partners LLP و نماینده باکیاشویلی، بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که این اتهامات “مبنای هیچ حقیقت یاب یا تحقیقات جدی نیست” بلکه “سیاسی” است. دلیل آن انگیزه‌های سیاسی است. او گفت.

به گفته آمستردام، این اتهامات سیگنال منفی برای حاکمیت قانون و سرمایه گذاری است. وکلا بر آمادگی خود برای مبارزه با اتهامات و تلاش برای کشف حقیقت تاکید کرده اند.

مربوط: گزارش کمیسیون اخلاق دولت کره جنوبی برای رسیدگی به تخلفات قانونگذاران ادعایی در مورد تجارت ارزهای دیجیتال

در یک بیانیه مطبوعاتی، این وکیل همچنین گفت که دستگاه دولتی “به عنوان وسیله ای برای سرقت مورد سوء استفاده قرار می گیرد” و باکیاشویلی تنها به دلیل اعتقادات سیاسی اش هدف قرار گرفته است. وی افزود: “این اتهامات مایه شرمساری کشور است و ما تمام تلاش خود را برای تبرئه موکلان خود در داخل کشور، با وکلای مشترک خود در گرجستان و بین المللی انجام خواهیم داد.”

مجله: دنیای رمزنگاری منحصر به فرد و شگفت انگیز کره جنوبینویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا