اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در غرب آفریقا با فعالیت های آموزشی شتاب به دست می آورد

در میان احساسات ضد فرانسوی در غرب آفریقا، Bitique درهای خود را باز می کند، کنفرانس “Bitcoin Mastermind” را میزبانی می کند و گره های بیشتری را به صورت آنلاین برای اعتبارسنجی بلاک چین بیت کوین می آورد.

پذیرش بیت کوین (BTC) در غرب آفریقا تحت سلطه نیجریه است، که یک نیروگاه ارز دیجیتال و موتور اقتصادی در منطقه است. با این حال، در پس زمینه احساسات ضد فرانسوی، آفریقای غربی فرانسوی زبان نیز فعالانه روی آموزش بیت کوین کار می کند.

سنگال به تازگی اولین مرکز تبادل فیزیکی و آموزشی بیت کوین خود را به نام Bitique افتتاح کرده است. این کشور ۱۷ میلیون نفری قرار است در ماه دسامبر در پایتخت خود داکار میزبان انجمن بیت کوین دیگری باشد. در آنجا، یک مدافع محلی بیت کوین با نام مستعار به نام نورو از فضا پرتاب شد که یک گره مستقل بیت کوین را اداره می کرد.

بنین، کشوری با ۱۳ میلیون نفر در غرب نیجریه، ماه آینده کنفرانسی منحصراً بیت کوین به نام بیت کوین Mastermind برگزار خواهد کرد. بیت کوین Mastermind اولین در نوع خود در کشور است که کارآفرینان بیت کوین و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال را از گروه ها و شرکت های داخلی مانند Izichange، GoesPay و Flash به هم متصل می کند و فضایی را برای ساکنان محلی فراهم می کند تا درباره بیت کوین بیاموزند.

کوین تلگراف از آقای نوروزی، بنیانگذار داکار بیت کوین دیز و بیت کوین سنگال، و بیت کوین مستربیند دعوت می کند تا تکامل یا انقلاب بیت کوین و ارزهای دیجیتال در غرب آفریقا را بهتر درک کنند. ما با موسس، آقای لویک کاساموتو صحبت کردیم.

افزایش جزر و مد همه قایق ها را بالا می برد

کشورهای فرانسوی زبان غرب آفریقا تحت سلطه واحد پول فرانک سی‌اف‌ای آفریقای غربی هستند که توسط The Economist به عنوان «خماری استعماری» توصیف شده است. سنگالی‌ها انتقادات خود را از ارز سنگال نشان می‌دهند، برخی از حامیان بیت‌کوین مانند علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال و کارآفرین ماما بیت‌کوین از سیاست‌های فرانسه پس از استعمار در منطقه انتقاد می‌کنند. این انتقاد ضمنی است و توضیح می‌دهد که شکایت از یک ارز کاملاً طبیعی است. .

احساسات ضد فرانسوی در طول تاریخ در منطقه وجود داشته است، اما در زمان های اخیر در تظاهرات عمومی ظاهر شده است. کشور همسایه مالی اخیراً زبان فرانسه را از زبان رسمی خود حذف کرده است. این قانون از زمان استقلال این کشور در سال ۱۹۶۰ لازم الاجرا بوده است.

کودتای نظامی اخیر در نیجر، شرق مالی و شمال نیجریه، نشان دهنده یک شکست مهم برای امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و استراتژی نظامی فرانسه در منطقه بود. لوموند، یک روزنامه مشهور فرانسوی، اظهار داشت که کودتا “یک ضربه بزرگ دیگر” برای استراتژی نظامی فرانسه در منطقه ساحل نیجر بود.

تلاش ها برای ارزهای جایگزین در سراسر آفریقای غربی فرانسوی زبان در حال افزایش است. بیشتر و بیشتر سنگالی‌ها به بیت‌کوین به‌عنوان ابزار پس‌انداز و ابزار مبادله روی می‌آورند، اما در بنین، کاساموتو مستربین بیت‌کوین به کوین‌تلگراف گفت، تعداد فزاینده‌ای از بنوی نیز به بیت‌کوین روی می‌آورند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

در غرب، بیشتر بحث مالی و آموزش به صورت آنلاین انجام می شود. با این حال، در کشورهای غرب آفریقا، تأکید بر رویارویی های فیزیکی و تعاملات واقعی است. در طول همه گیری COVID-19، بحث در مورد بیت کوین و پول به پلتفرم های آنلاین مانند ClubHouse و X (توئیتر سابق) محدود شد، اما پس از همه گیری، فضای فیزیکی بیشتر و بیشتر باز شد.

نورو Bitique را در منطقه تجاری داکار افتتاح می کند.منبع: نورو

در واقع، همانطور که کاساموتو توضیح می دهد، یکی از کلیدهای باز کردن سطح عمیق تر آموزش مالی و نشان دادن اینکه چگونه غرب آفریقا می توانند از ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین استفاده کنند، دنیای واقعی است. از طریق تعامل

کنفرانس‌ها، جلسات و فروشگاه‌های بیت‌کوین فرصت‌هایی را برای آموزش، اطلاع‌رسانی و تعامل چهره به چهره فراهم می‌کنند. کنفرانس‌ها و ملاقات‌ها جوامع را به هم متصل می‌کنند، دانش را به اشتراک می‌گذارند و تجربیات را تبادل می‌کنند.»

Norow Bitique را افتتاح کرده است، اولین فروشگاه فیزیکی بیت کوین در داکار برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال. او توضیح داد که علاوه بر خدمات معاملاتی، برنامه‌های آموزشی نیز برای افراد در نظر گرفته می‌شود تا از طریق دست اول با بیت کوین آشنا شوند. هزینه این دوره آموزشی حدود ۱۰۰۰۰ فرانک فرانسه خواهد بود. [$۱۶] دو ساعت، گاهی حتی سه ساعت تمرین. ”

این آموزش حضوری با مجموعه ای از جلسات کلاس درس که بیت کوین سنگال در سراسر کشور برگزار می کند، با نام برنامه “Baor Digital Kids” هماهنگ است، جایی که بیت کوین سنگال به کودکان نحوه استفاده از بیت کوین و شبکه لایتنینگ را آموزش می دهد.

بچه‌های حاضر در ویدیو که اولین ساتوشی را از طریق شبکه لایتنینگ لایه ۲ ارسال کرده و دریافت کرده‌اند، می‌توانند پول خود را در تعداد فزاینده‌ای از بازرگانان فهرست شده در ابزار منبع باز بیت کوین BTCmap.org خرج کنند. داکار تنها در ۱۸ ماه از یک دفتر کوچک بیت کوین به ده ها صنعتگر، رستوران و کافه تبدیل شده است که ارزهای دیجیتال را می پذیرند.

نورو اخیراً یک کیت Blockstream Satellite دریافت کرده است. پس از تنظیم، می‌توانید گره‌های بیت‌کوین را اجرا کنید که از وقفه‌های شبکه محافظت می‌شوند. سرویس اینترنت در غرب آفریقا می تواند نامنظم و غیر قابل اعتماد باشد. طبق گفته Blockstream، این کیت ماهواره ای اطمینان حاصل می کند که گره های کامل بیت کوین متصل “از هم جدا یا تقسیم نمی شوند” و به طور مداوم بلوک ها را برای اعتبارسنجی گره ها پخش می کند.

در سراسر چندین مرز در بنین، کاساموتو و همکارانش چیزی را که او معتقد است یکی از اولین گره های بیت کوین بنین است، اجرا می کنند.

او توضیح داد که در حالی که پذیرش بیت کوین در حال افزایش است، ارتباط آن با ارزهای دیجیتال خطراتی را به همراه دارد.

پذیرش بیت کوین در غرب آفریقا به شدت توسط ارزهای رمزنگاری شده کمک و مانع می شود.

کاساموتو گفت که جنبه‌های پول‌ساز ارزهای دیجیتال افراد بیشتری را به «دنیای ارزهای دیجیتال» جذب می‌کند، اما تقلب‌ها، ضررها و آستانه‌های ارزهای دیجیتال جذابیت بیت‌کوین را مخدوش کرده است. وعده جذب ثروتمندان کریپتو برای تازه واردان به بیت کوین لزوماً خوب نیست.

او گفت: «آنچه برای بیت کوین مضر است این است که افرادی مانند این به سرعت از دست دادن ناامید می شوند و زمانی برای درک تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین ندارند، بنابراین آن را با بیت کوین مرتبط می کنند.

کاساموتو گفت آنچه جامعه غرب آفریقا باید درک کند «بیت کوین است، نه ارزهای دیجیتال».

جلسات بیت کوین افزایش یافته است و در نتیجه بسیاری از صرافی ها و رهبران فکری بیت کوین موعظه کرده اند که ممکن است بین بیت کوین و سایر بازارهای ارزهای دیجیتال تفاوت وجود داشته باشد. فرصت های فزاینده ای برای نشان دادن وجود دارد.

مربوط: پروژه ارزهای دیجیتال Worldcoin در کنیا به حالت تعلیق درآمد

جمهوری آفریقای مرکزی، که برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی در سال ۲۰۲۲ خبرساز شد، قبل از سقوط شاهد پیشرفت های گسترده ای در جامعه بیت کوین بود. پس از معرفی بیت کوین، این کشور توکن رمزنگاری خود را به نام Sango Coin راه اندازی کرد و در حال حاضر در حال آزمایش با توکن سازی دارایی های دنیای واقعی مانند زمین های کشاورزی است.

غنا، در شرق بنین، امسال میزبان کنفرانس بزرگ دیگری در مورد بیت کوین و آموزش خواهد بود. جک مولرز، مدیر عامل Strike و الکس گلادشتاین، مدیر ارشد استراتژی بنیاد حقوق بشر، به عنوان بخشی از تلاش آموزش بیت کوین در غرب آفریقا صحبت می کنند.نویسنده: Joe Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا