🚨 اخبار ارز دیجیتال

افزایش یک میلیارد دلاری سود باز معاملات آتی بیت کوین: دستکاری یا پوشش ریسک؟

با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۲۷۲۰۰ دلار در بحبوحه افزایش قابل توجه بهره باز، برخی از تحلیلگران در تعجب هستند که آیا قیمت بیت کوین دستکاری شده است یا خیر.

بهره باز بیت کوین (BTC) در مبادلات مشتقه ناگهان به ۱ میلیارد دلار در ۱۸ سپتامبر افزایش یافت، و سرمایه گذاران متعجب بودند که آیا نهنگ ها در انتظار بازگشایی پرونده های دادگاه بایننس انباشته شده اند یا خیر. من شک دارم.

با این حال، نگاهی دقیق تر به معیارهای مشتقات، تصویر ظریف تری را نشان می دهد، زیرا نرخ های تامین مالی هیچ نشانه واضحی از تقاضای خرید بیش از حد را نشان نمی دهد.

تصمیم برای رفع مهر و موم این اسناد، بایننس را متهم کرد که علیرغم موافقت قبلی با یک دستور رضایت مربوط به عملیات اوراق بهادار ثبت نشده و سایر ادعاها، همکاری نداشت. تایید شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC).

کل سود باز معاملات آتی BTC، USD (سبز، سمت چپ).منبع: شیشه سکه

بهره باز به ۱۲.۱ میلیارد دلار افزایش یافت، در حالی که قیمت بیت کوین با ۳.۴ درصد افزایش به ۲۷۴۳۰ دلار رسید که بالاترین سطح در بیش از دو هفته گذشته است.

با این حال، سرمایه گذاران به سرعت متوجه شدند که به غیر از نظرات حسابرسان Binance.US در مورد چالش های تضمین کامل وثیقه، اطلاعات دقیق کمی در اسناد بدون مهر و موم وجود دارد.

بعداً در همان روز، قاضی فدرال ضیا فاروکی درخواست SEC برای بازرسی زیرساخت فنی Binance.US و به اشتراک گذاشتن اطلاعات اضافی را رد کرد. با این وجود، قاضی تصریح کرد که Binance.US باید اطلاعات دقیق‌تری درباره راه‌حل‌های حضانت خود ارائه دهد، و در مورد اینکه آیا بایننس اینترنشنال در نهایت این دارایی‌ها را کنترل می‌کند یا خیر، تردید ایجاد کند.

تا پایان ۱۸ سپتامبر، بهره باز بیت کوین به ۱۱.۳ میلیارد دلار کاهش یافت و قیمت آن با ۲.۴ درصد کاهش به ۲۶۷۷۰ دلار رسید. این کاهش نشان می دهد که شرکت های پشت سر افزایش علاقه آزاد دیگر تمایلی به حفظ موقعیت خود ندارند.

این نهنگ‌ها احتمالاً از نتیجه دادگاه ناامید شده‌اند، یا ممکن است اقدام قیمت آنطور که انتظار می‌رفت توسعه نیافته باشد. در هر صورت، ۸۰ درصد افزایش بهره باز در عرض ۲۴ ساعت ناپدید شد.

خریداران و فروشندگان آتی همیشه مطابقت دارند

از آنجایی که قیمت بیت کوین با افزایش بهره باز افزایش یافت و سپس با پر شدن ۸۰ درصد از قراردادها به شدت کاهش یافت، می توانیم استنباط کنیم که بیشتر تقاضای اهرمی ناشی از احساسات صعودی بوده است. با این حال، نسبت دادن علت و معلول صرفا به تصمیم دادگاه Binance به دلایل متعدد موجه به نظر نمی رسد.

اول، با توجه به اینکه این SEC بود که برای اولین بار درخواست انتشار اسناد را داد، چه کسی می‌خواهد بگوید که اسناد بدون مهر و موم به نفع Binance یا مدیر عامل آن Changpeng “CZ” Chao خواهد بود؟ من هم چنین انتظاری نداشتم. علاوه بر این، نرخ تامین مالی برای قراردادهای آتی بیت کوین، که عدم تعادل بین موقعیت های خرید و فروش را اندازه می گیرد، تا حد زیادی در طول این دوره ثابت باقی ماند.

میانگین نرخ سرمایه برای معاملات آتی BTC 8 ساعت است.منبع: شیشه سکه

در واقع، اگر افزایش غیرمنتظره ای در تقاضای ۱ میلیارد دلاری در بهره باز وجود داشت، عمدتاً از سوی خریداران ناامید، منطقی است باور کنیم که نرخ های تأمین مالی بیش از ۰.۰۱ درصد افزایش می یافت. با این حال، در ۱۹ سپتامبر، دقیقا برعکس اتفاق افتاد، زیرا سود باز بیت کوین به ۱۱.۷ میلیارد دلار افزایش یافت، اما نرخ سرمایه به صفر رسید.

با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۲۷۲۰۰ دلار در این مرحله دوم رشد بهره باز، به طور فزاینده ای آشکار می شود که فشار قیمت بدون توجه به انگیزه اصلی افزایش می یابد. اگرچه مبنای دقیق مبهم باقی مانده است، برخی از الگوهای معاملاتی ممکن است این حرکت را روشن کند.

پوشش ریسک سازنده بازار ممکن است افزایش OI را توضیح دهد

یک توضیح قابل قبول می تواند دخالت بازارسازانی باشد که سفارشات خرید را به نمایندگی از مشتریان بزرگ اجرا می کنند. این می تواند شور و شوق اولیه را در هر دو بازار نقدی و معاملات آتی BTC توضیح دهد و قیمت ها را افزایش دهد. پس از جهش اولیه، بازارساز به طور کامل پوشش داده می شود و بنابراین نیازی به خرید بیشتر ندارد که منجر به اصلاح قیمت می شود.

مرحله دوم معامله، بازارساز را ملزم می کند که قرارداد آتی بیت کوین را تخلیه کند و بیت کوین نقطه ای را خریداری کند، بنابراین بر قیمت بیت کوین تأثیر نمی گذارد. این می تواند علاقه باز را کاهش دهد و برخی از شرکت کنندگان را که امیدوار به خرید گرمای بیشتر بودند ناامید کند.

به‌جای طبقه‌بندی عجولانه همه تشکل‌های «بارت» به‌عنوان دستکاری، توصیه می‌کنیم نگاهی دقیق‌تر به عملیات میز آربیتراژ داشته باشید و قبل از نتیجه‌گیری سریع، نرخ‌های تأمین مالی آتی BTC را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. بنابراین، اگر تقاضای اضافی برای موقعیت‌های خرید اهرمی مانند ۱۸ سپتامبر وجود نداشته باشد، افزایش بهره باز لزوماً به معنای خرید نیست.

این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا