🚨 اخبار ارز دیجیتال

داده های آتی بیت کوین ۲۲۰۰۰ دلار را به عنوان مرحله منطقی بعدی پیشنهاد می کند

مشتقات بیت کوین پس از شکست بیت کوین در ایجاد شتاب صعودی با وجود افزایش چشم انداز برای ETF های نقطه ای، نزولی شدند.

با شروع روندهای نزولی مشتقات بیت کوین، قیمت بیت کوین (BTC) احتمالا به ۲۲۰۰۰ دلار کاهش می یابد.

نمودارهای قیمت بیت کوین، پیروزی بسیار تبلیغ شده Grayscale Asset Manager را در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۲۹ اوت و صندوق های سرمایه گذاری مبادلات چندگانه BTC (ETF) نشان می دهد. درخواست SEC.

سوال اصلی این است که آیا چشم انداز ETF می تواند بر خطرات فزاینده غلبه کند یا خیر.

تبلیغات نقدی ETF بیت کوین در حال نابودی است

تا ۱۸ آگوست، کل رشد ۱۹ درصدی که پس از تشکیل پرونده اولیه BlackRock ETF رخ داد، کاملاً معکوس شد و بیت کوین به ۲۶۰۰۰ دلار بازگشت.

سپس، تلاش‌ها برای به دست آوردن مجدد پشتیبانی در ۲۸۰۰۰ دلار شکست خورد زیرا سرمایه‌گذاران شانس تایید ETF را به دنبال اخبار مثبت در مورد درخواست Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) افزایش دادند.

شاخص قیمت بیت کوین/دلار آمریکا، ۱ روز. منبع: TradingView

S&P 500 در ۱ سپتامبر در ۴۵۱۵ بسته شد که تنها ۶.۳ درصد کمتر از بالاترین رکورد خود از ژانویه ۲۰۲۲ بوده است که به روحیه سرمایه گذاران رمزارز لطمه می زند. حتی طلا از اواسط ماه مه نتوانسته از سطح ۲۰۰۰ دلار خارج شود. ۶.۵ درصد کمتر از بالاترین رکورد خود است. در نتیجه، با نصف شدن سال ۲۰۲۴ تنها هفت ماه دیگر، احساسات عمومی در بین سرمایه گذاران بیت کوین قطعا کمتر از حد انتظار مثبت است.

برخی از تحلیلگران عملکرد ضعیف بیت کوین را ناشی از اقدامات نظارتی مداوم علیه دو صرافی بزرگ Binance و Coinbase می دانند. علاوه بر این، منابع متعدد ادعا می کنند که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) احتمالاً بایننس را در تحقیقات جنایی متهم خواهد کرد. این اتهامات بر اساس ادعای پولشویی و نقض تحریم های شرکت های روسی است.

مربوط: خطرات بسته شدن هفته قیمت بیت کوین ‘دوبرابر’ — ۵ نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

علاوه بر این، منابع متعدد ادعا می کنند که وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) احتمالاً بایننس را در تحقیقات جنایی متهم خواهد کرد. این اتهامات بر اساس ادعای پولشویی و نقض تحریم های شرکت های روسی است.

پنتوسی، مدیر ارشد اجرایی North Code Capital و مدافع بیت کوین، این وضعیت را در پستی در شبکه های اجتماعی بیان کرد:

پنتوسی گفت که سود بالقوه ناشی از تایید نقدی ETF بر تاثیر قیمت هر اقدام نظارتی احتمالی در بورس غلبه دارد. در حالی که هیچ راهی برای تأیید صحت چنین مفروضاتی وجود ندارد، چنین تحلیلی نشان می دهد که تورم ایالات متحده، همانطور که با CPI اندازه گیری می شود، از ۹.۱ درصد در ژوئن ۲۰۲۲ به ۳.۲ درصد در ژوئیه ۲۰۲۳ کاهش می یابد. آنچه انجام شده است در نظر گرفته نمی شود.

علاوه بر این، کل دارایی های فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) از اوج اخیر خود ۸.۷۳ دلار در مارس ۲۰۲۳ به ۸.۱۲ تریلیون دلار کاهش یافته است. این نشان می دهد که مقامات پولی در حال تخلیه نقدینگی از بازار هستند که برای تئوری حفاظت از تورم بیت کوین مضر است. .

در بازه زمانی طولانی تر، قیمت بیت کوین از اواسط ماه مارس در ۲۵۰۰۰ دلار ثابت مانده است، اما نگاه دقیق تر به داده های مشتقات نشان می دهد که ایمان گاوها آزمایش شده است.

مشتقات بیت کوین کاهش تقاضا برای گاوها را نشان می دهد

معاملات آتی ماهانه بیت کوین معمولاً با قیمتی جزئی نسبت به بازار فیزیکی معامله می شود، که نشان می دهد فروشندگان برای به تاخیر انداختن تسویه حساب، وجوه بیشتری می خواهند. در نتیجه، قراردادهای آتی BTC در بازارهای سالم باید با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۱ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه فعلی معاملات آتی بیت کوین (نرخ پایه) ۳.۵ درصد است، پایین ترین رقم از اواسط ژوئن، قبل از درخواست BlackRock برای دریافت ETF. این معیار نشان دهنده کاهش تقاضا از سوی خریداران اهرمی با استفاده از قراردادهای مشتقه است.

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا اصلاحات اخیر خوش بینی سرمایه گذاران را کاهش داده است یا خیر. انحراف دلتا ۲۵% زمانی که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از قیمت‌های بالا یا پایین هزینه بیش از حد می‌دهند، نشانه‌ای است.

به عبارت دیگر، زمانی که معامله گران انتظار دارند قیمت بیت کوین کاهش یابد، اندیکاتور انحراف به بالای ۷ درصد و در مرحله هیجان به انحراف منفی ۷ درصد تمایل دارد.

گزینه های ۳۰ روزه بیت کوین دارای ۲۵ درصد شیب دلتا هستند. منبع: Laevitas.ch

همانطور که در بالا می بینید، شیب دلتای ۲۵ درصدی گزینه ها اخیراً وارد قلمرو نزولی شده است، با گزینه های حفاظتی برای فروش (فروش) ۹ درصد در مقایسه با گزینه های تماس مشابه (خرید) تا ۴ سپتامبر، با قیمتی معادل معامله می شود.

آتی بیت کوین ۲۲۰۰۰ دلار را پیشنهاد می کند

داده های مشتقات بیت کوین ممکن است تایید ETF های نقطه ای را تا سال ۲۰۲۴ به تعویق بیندازد، به خصوص با توجه به نگرانی های SEC در مورد فقدان اقداماتی برای جلوگیری از اکثریت معاملات در صرافی های غیرقانونی فراساحلی این نشان می دهد که شتاب نزولی در حال افزایش است. استیبل کوین

در همین حال، عدم اطمینان در چشم‌انداز نظارتی به نفع خرس‌ها است، زیرا هیچ راهی برای از بین بردن ترس، عدم اطمینان و سوء ظن (FUD) نسبت به اقدام بالقوه DOJ و دعاوی جاری SEC علیه مبادلات وجود ندارد.

مرتبط: برنامه بیت کوین ETF.چه کسی ثبت نام کرده و چه زمانی SEC تصمیم خواهد گرفت

با توجه به عدم موفقیت اخیر در حفظ شتاب مثبت قیمت با وجود افزایش احتمال تایید ETF بیت کوین، قیمت نهایی ۲۲۰۰۰ دلار (زمانی که حق بیمه آتی بیت کوین در ۳.۵٪ بود، یک تغییر به آخرین سطح مشاهده شده) محتمل ترین سناریو است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا