🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک BTG Pactual برزیل شرکت کارگزاری دوستدار بیت کوین Orama را به مبلغ ۹۹ میلیون دلار خریداری کرد

BTG Pactual به دلیل راه‌اندازی خدمات معاملات ارز دیجیتال برای مشتریان خود شناخته شده است و همچنین در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استیبل کوین خود است.

بانک سرمایه گذاری پیشرو برزیلی BTG Pactual شرکت کارگزاری دوستدار رمزنگاری Orama DTVM را به عنوان بخشی از استراتژی خود برای گسترش پلت فرم دیجیتال بانک خریداری می کند.

BTG Pactual قراردادی برای خرید ۱۰۰ درصد سهام اوراما به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برزیل (۹۸.۷ میلیون دلار) امضا کرده است.

BTG Pakchul با اعلام این خبر در ۲ اکتبر گفت که این خرید بخشی از استراتژی گسترش دیجیتال بانک است و فرصت های سرمایه گذاری بیشتری را فراهم می کند.

مارسلو فلورا، شریک پلتفرم دیجیتال در BTG گفت: “ما در مورد این خرید بسیار هیجان زده هستیم. این به مشتریان اوراما امکان دسترسی به پلتفرم کامل BTG را می دهد.” در بیانیه آمده است که این خرید منوط به تاییدیه های نظارتی لازم از سوی مقامات از جمله بانک مرکزی برزیل است.

گفته می شود که اوراما که در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد، دارایی حدود ۱۸ میلیارد ریال (تقریباً ۳.۶ میلیارد دلار) دارد و به حدود ۳۶۰۰۰۰ مشتری خدمات ارائه می دهد. اوراما بر توزیع وجوه سرمایه گذاری و محصولات با درآمد ثابت تمرکز دارد و همچنین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را در نظر می گیرد.

در آوریل ۲۰۲۲، بازوی مدیریت دارایی اوراما، Orama Singular، صندوقی با مدیریت فعال را راه اندازی کرد که بر دارایی های دیجیتال متمرکز بود. این صندوق که Block3 نام دارد، سرمایه‌گذاری‌های چند بازاری را در صنعت ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند و در معرض انواع دارایی‌های رمزنگاری از جمله بیت‌کوین (BTC)، توکن‌ها، مشتقات و غیره قرار می‌گیرد.

مربوط: بانک مرکزی برزیل به دلیل افزایش شدید قیمت ارز مجازی، مقررات را تشدید می کند

طبق داده‌های بلومبرگ، صندوق دارایی‌های دیجیتال اوراما طی سال گذشته روند موفقیت‌آمیزی را ثبت کرده است و از ۹۰.۵ رئال (۱۷.۹ دلار) در اکتبر ۲۰۲۲ به ۱۱۸.۸ رئال (۲۳.۵ دلار) در سپتامبر ۲۰۲۳ رسیده است. بیش از ٪ افزایش یافته است.

نمودار قیمت Block3 Ativos Digitais FIM IE 1 ساله.منبع: بلومبرگ

به نظر می رسد مشخص نیست که خرید Orama توسط BTG Pactual منجر به برخی محصولات جدید مرتبط با رمزنگاری برای BTG Pactual خواهد شد یا خیر. BTG Pactual بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد خرید پاسخ نداد.

جدای از خرید Orama دوستدار بیت‌کوین، BTG Pactual در سال‌های اخیر در سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با کریپتو نیز فعال بوده است. در آوریل ۲۰۲۳، این بانک اعلام کرد که قصد دارد BTG Dollar، یک استیبل کوین جدید با نسبت ۱:۱ به دلار آمریکا با استفاده از خدمات نگهبانی بانک منتشر کند. این بانک قبلاً یک برنامه تجارت ارز دیجیتال راه اندازی کرده بود که به مشتریان اجازه می دهد مستقیماً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

مجله: Web3 Gamer: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون ۱۵، بازی های رمزنگاری، Formula E را ممنوع می کند

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا