اخبار ارز دیجیتال

قطعات بیت کوین می توانند با ارزش تر از بیت کوین های کامل باشند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کلکسیونرهایی که به نام «شکارچیان سات» شناخته می‌شوند، ساتوشی را از بیت‌کوین‌های کمیاب جمع‌آوری می‌کنند و این قطعات می‌توانند ارزش بیشتری نسبت به بیت‌کوین‌های معمولی داشته باشند.

از ژانویه، بزرگترین بلاک چین بیش از 10 میلیون ثبت نام داشته است و این تعداد همچنان به طور تصاعدی در حال افزایش است.

برای ارائه برخی زمینه‌ها، پروتکل Ordinals امکان شناسایی سفارشی ساتوشی‌ها، کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین (BTC) را می‌دهد و به هر ساتوشی اجازه می‌دهد یک شناسه مجزا داشته باشد. از آنجا، افراد می توانند محتوای دلخواه را در ماهواره حک کنند و مصنوعات دیجیتالی بومی بیت کوین را ایجاد کنند که معمولاً به عنوان توکن های غیرقابل تعویض (NFT) شناخته می شوند.

در میان روایاتی که توسط این تکنیک به وجود آمده است، وجود یک گروه بسیار زیرزمینی از افراد که ساتوشی با ارزش تاریخی را شناسایی، ردیابی و تجارت می کنند آشکار شده است. آنها به “Sathunters” معروف هستند.

از زمان ظهور پروتکل Ordinals در اوایل سال 2023، نمی توان انکار کرد که اکوسیستم بیت کوین وارد دوره ای از نوآوری فوق العاده شده است.

فعالیت اصلی آنها شامل تجارت میلیون ها بیت کوین در جستجوی ساتوشی است که در لحظه ای تاریخی در دنیای ارزهای دیجیتال وجود داشته است.

این عمل به عنوان “Sthunting” شناخته می شود و می توان آن را با برداشت مداوم پول از بانک در جستجوی سکه های کمیاب مقایسه کرد. 10000 دلار را برداشت کنید، سکه کمیاب 1 دلاری را نگه دارید، 9999 دلار باقیمانده را واریز کنید، 10000 دلار دیگر را برداشت کنید و این روند را تکرار کنید. چرخه مداوم

مربوط: کاربران برای تعیین اینکه آیا می توانند به لجر اعتماد کنند یا خیر از عبارات اولیه استفاده می کنند.

گروهی که بیشترین مقدار ساتوشی کمیاب را در اختیار دارد، انجمن نادر ساتوشی است که تاکنون بیش از 1 میلیارد دلار بیت کوین را برای این ساتوشی های تاریخی معامله کرده است.

آنها به دلیل ارائه ساتوشی کمیاب برای اکثر آزمایشات Ordinals، حتی فروش یک ساتوشی به قیمت 0.5 BTC، مشهور شده اند.

و مشاهده این که چگونه چندین پروژه Ordinals این روایت را اقتباس کرده اند، جالب است. یکی از نمونه ها پروژه نهنگ های ناکاموتو است که بخش هایی از مجموعه خود را از اولین بلوک های استخراج شده تا ساتوشی کمیاب، از جمله بلوک های استخراج شده توسط ساتوشی ناکاموتو، ریخته است.

همراه با استقرار NFT ها در ساتوشی کمیاب، ما همچنین شاهد روند جدیدی از توکن های حک شده قابل تعویض (BRC-20) هستیم. با هدف دموکراتیک کردن دسترسی به چنین دارایی های تاریخی برای افراد بیشتر، آقای DAnTer، یکی از اعضای انجمن نادر ساتوشی، مجموعه “FHAL” را اخیراً به ساتوشی که توسط هال فینی افسانه ای در بلوک 78 استخراج شده است، داده است.

به گزارش DAnTer، اکنون در دورانی هستیم که 1 بیت کوین با 1 بیت کوین و ساتوشی برابر با بی نهایت است.

مربوط: پپه سرمایه گذاران PEPE را شرمنده می کند

و در حالی که داستان های تاریخی ساتوشی هنوز زیرزمینی هستند، توکن های جایگزین در شبکه بیت کوین بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفته اند. OKX، یکی از بزرگترین صرافی‌های جهان، فهرست ORDI، بزرگترین توکن BRC-20 از نظر ارزش بازار را اعلام کرده است. در همین حال، OXBT، یکی از محبوب ترین توکن های BRC-20، از Bored Ape Yacht Club برای سال پیشی گرفت. نمودار حجم به مدت 7 روز بلافاصله پس از راه اندازی.

در ماه فوریه، مردم به دلیل کمبود زیرساخت، اعداد ترتیبی را با استفاده از صفحات گسترده اکسل مبادله می کردند. امروز، تنها چند ماه بعد، صرافی های بزرگ به جنبش می پیوندند. برندهای بزرگی مانند بوگاتی به این داستان غیرعادی ماهواره ای علاقه نشان داده اند و حتی قراردادهای هوشمند در شبکه بیت کوین نیز مورد بحث قرار گرفته است.

آیا این می تواند بزرگترین مرحله نوآوری و ورود در تاریخ بیت کوین باشد؟

راگی تیلیر او مدیر ارشد بازرگانی استودیو Lumx است، یک استودیوی پیشرو Web3 که سرمایه گذاران آن عبارتند از BTG Pactual Bank، بزرگترین بانک سرمایه گذاری آمریکای لاتین. استودیو Lumx شکایت های قبلی Web3 را با کوکاکولا، AB InBev، Nestlé و Meta تنظیم کرده است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Lugui Tillier

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا