🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین دموکراسی را اصلاح می کند، با فساد مبارزه می کند: بنیاد حقوق بشر


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازمان مدنی بنیاد حقوق بشر مدعی است که بیت کوین نشان دهنده آزادی بیان، حقوق مالکیت، بازارهای باز سرمایه و سرکوب قدرت دولت های ظالم است.

الکس گلادشتاین، مدافع بیت کوین و مدیر ارشد استراتژی بنیاد حقوق بشر ادعا می کند که بیت کوین دموکراسی های شکسته را اصلاح می کند و با محدود کردن قدرتی که مردم را کنترل می کند، با فساد دولتی مبارزه می کند.

در مصاحبه ای در ۲۰ فوریه، گلادشتاین استدلال کرد که ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین (BTC) به عنوان مانعی در برابر فساد و استبداد عمل می کند.

او گفت: “اگر دموکراسی از بین برود، فکر می کنم به وضوح به ارزهای فیات مربوط می شود. فکر می کنم بیت کوین این مشکل را به نوعی حل خواهد کرد.”

گلادشتاین مدیر ارشد استراتژی HRF است و از سال ۲۰۰۷ به سازمان های غیرانتفاعی خدمت می کند. تمرکز این بنیاد بر ترویج و حمایت از حقوق بشر، به ویژه در کشورهایی است که مردم در آنها «تحت حکومت استبدادی» زندگی می کنند.

طبق بیوگرافی خود، گلادشتاین همچنین در رویدادهای دانشگاه Singularity درباره آینده بیت کوین و پول سخنرانی کرده است.

گلادشتاین در مصاحبه ای گفت که بیت کوین مخفف آزادی بیان، حقوق مالکیت و بازارهای باز سرمایه است که همگی برای دولت های ظالم خفه می شوند.

این چیزی است که چین و روسیه برای زنده ماندن به آن نیاز دارند، آنها به سانسور نیاز دارند، آنها به بسته شدن بازار سرمایه نیاز دارند، آنها به مصادره نیاز دارند و بیت کوین چیزی است که دولت ها باید آن را بر شهروندان خود تحمیل کنند.

روسیه و چین در گذشته با ارزهای دیجیتال خصومت داشتند. دولت چین تقریباً تمام معاملات ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۱ ممنوع کرده است. با این حال، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه موضع چین در قبال ارزهای دیجیتال به دلیل رژیم صدور مجوز ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ در حال کاهش است، وجود دارد.

قانون اصلی ارزهای دیجیتال روسیه، در مورد دارایی های مالی دیجیتال، استفاده از ارزهای دیجیتال را برای اهداف پرداخت در سال ۲۰۲۰ به طور رسمی ممنوع کرد. این قانون روس‌ها را از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال منع نمی‌کند، اما صرافی‌های ارزهای دیجیتال محلی بدون نظارت باقی می‌مانند.

گلادشتاین افزود: «فکر نمی‌کنم این قدرت‌های دیکتاتوری به خوبی با استاندارد بیت‌کوین کار کنند، و فکر می‌کنم برای آنها بسیار دشوار خواهد بود».

بحث گلادشتاین در مورد رمزنگاری نظرات مشابهی را از دیگران در گذشته منعکس می کند. ارائه دهنده زیرساخت بیت کوین OpenNode در پستی در سال ۲۰۲۱ نظر مشابهی را در مورد مزایای کمک های مالی بیت کوین در فرار از سرکوب های معتبر بیان کرد.

OpenNode در آن زمان نوشت: «یکی از مزایای بیت کوین مقاومت در برابر سانسور است.

ثابت شده است که بیت کوین ارز انتخابی بسیاری از افراد و سازمان‌هایی است که از روش‌های پرداخت سنتی کنار گذاشته شده‌اند، زیرا هیچ مرجع مرکزی برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کسی می‌تواند یا نمی‌تواند از بیت‌کوین استفاده کند وجود ندارد.

طبق مطالعه فوریه ۲۰۲۲ توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic، یکی از دلایل اصلی اتخاذ تامین مالی مبتنی بر بلاک چین، جلوگیری از بسته شدن حساب های سنتی توسط موسسات مالی بود.

مربوط: بلاک چین تنها راه مناسب برای حفظ حریم خصوصی و مقاومت در برابر سانسور در قرن بیست و یکم است

گلادشتاین گفت که در سال‌های آینده «لحظه‌های محرک» بیشتری برای افرادی که «مشکلات فنی و نقدینگی با خدمات مالی سنتی» دارند، وجود خواهد داشت که در نتیجه افراد بیشتری به‌عنوان یک جایگزین به بیت‌کوین منتقل می‌شوند. من انتظار دارم که افزایش یابد.

وی گفت: “اگر درگیری یا سقوط در تجارت یا مخابرات رخ دهد، مشکلات بسیار زیادی ایجاد می شود و هر یک از آنها مانند لحظه ای است که از روی ناچاری یک بیت کوینر جدید ایجاد می کند.” گفت.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا