اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در سال 2023 با “خطر قابل توجهی” از سوی فدرال رزرو مواجه است – لین آلدن

وقتی نوبت به بهبود قیمت بیت کوین در سال جاری می رسد، همه چیز آرام نیست، زیرا شرایط نقدینگی ایالات متحده هدف قرار گرفته است.

بیت کوین (BTC) همچنان ممکن است در سال 2023 در معرض “ریسک قابل توجهی” باشد زیرا قیمت آن بسته به شرایط اقتصاد کلان در نوسان است.

این به گفته لین آلدن، اقتصاددانی است که در یک اظهارنظر شخصی به کوین تلگراف هشدار داد که بیت کوین پس از افزایش در ژانویه صعودی باقی می ماند.

آلدن: پایین قیمت بیت کوین “فرایند” است

خوش‌بینی در سراسر ارزهای دیجیتال در حال افزایش است زیرا BTC/USD نسبت به ابتدای سال 40 درصد بالاتر است.

اما اینکه بقیه سال 2023 چگونه خواهد بود هنوز موضوع بحث است، و آلدن پیشنهاد می کند که خیلی ساده انگارانه است که تصور کنیم روزهای خوب بدون کنترل ادامه می یابد.

او می گوید که دلیل آن در قانونگذاران ایالات متحده و فدرال رزرو نهفته است.

او در مورد وضعیت فعلی بیت کوین خلاصه کرد: «من انتظار دارم پایین بیت کوین یک فرآیند باشد.

قیمت بیت کوین به شدت به شرایط نقدینگی وابسته است که از سه ماهه چهارم سال 2022 بهبود یافته است.

این بهبود عملاً هر اثری از شکست FTX را از نمودارها حذف کرده است و BTC/USD اکنون به بالاترین سطح خود از اواسط آگوست رسیده است.

“علیرغم افزایش دارایی های دیگر (سهام، طلا و غیره)، سقوط FTX/Alameda در اواخر سه ماهه چهارم باعث سقوط صنعت شد. و اکنون به نظر می رسد بیت کوین کمی در حال افزایش است. ای کاش سقوط FTX/Alameda رخ نمی داد. آلدن ادامه داد.

بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در زمان نگارش این مقاله حدود 22600 دلار معامله می شود.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

“ما در خطر بزرگی هستیم”

اما چیزی که فراتر از این “تصاویر” است ممکن است برای گاو نر چندان اشتها آور نباشد.

مطالب مرتبط: BTC Metrics End Surrender – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

فدرال رزرو اکنون پس از سال ها تزریق نقدینگی گسترده که در مارس 2020 آغاز شد، در حال اجرای محدودیت های کمی (QT) برای حذف نقدینگی از اقتصاد برای مبارزه با تورم است.

این به لطف سیاست داخلی ایالات متحده کاهش یافته است، اما پس از آن وضعیت موجود می تواند به حالت محدود کننده ای که در طول سال نزولی بازار بیت کوین در سال 2022 می بینیم، بازگردد.

آلدن توضیح داد: «در نیمه دوم سال 2023 خطر نسبتاً زیادی وجود دارد.

شرایط نقدینگی در حال حاضر خوب است زیرا خزانه‌داری ایالات متحده موجودی نقدی را زیر سقف بدهی می‌کشد و این باعث می‌شود نقدینگی وارد سیستم مالی شود. خزانه‌داری پس از رفع سقف بدهی، حساب‌های نقدی را دوباره پر می‌کند و نقدینگی را از سیستم خارج می‌کند. خزانه داری و فدرال رزرو هر دو نقدینگی را از سیستم می کشند و زمان آسیب پذیری را برای دارایی های ریسک مشترک، از جمله BTC ایجاد می کنند.

اگر ثابت شود که H2 محاسبه بیت کوین است، با هشدارهای دیگر مفسران بازار در مورد سال 2023 مرتبط است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، آرتور هیز، مدیرعامل سابق صرافی BitMEX، چشم انداز بدی برای سال دارد، همچنین به لطف سیاست فدرال رزرو.

با این حال، در درازمدت، آلدن مطمئن است که بیت کوین به طور دائم از پایین ترین سطح اخیر خود بهبود خواهد یافت.

او در پایان گفت: “من معتقدم که این یک منطقه انباشت ارزش برای BTC با افق 3-5 ساله است، اما معامله گران باید در اواخر امسال از ریسک نقدینگی آگاه باشند.”

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: William Suberg

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا