اخبار ارز دیجیتال

آرتور هیز: بیت کوین با سقوط ۱۵۰۰۰ دلاری آمریکا مواجه می شود زیرا ایالات متحده باعث سقوط مالی می شود

مدیر عامل سابق BitMEX هشدار می دهد که بیت کوین تنها یکی از دارایی های مخاطره آمیز برای تبدیل شدن به یک “دهانه” است زیرا فدرال رزرو مجبور خواهد شد در آینده انقباضات کمی را کنار بگذارد.

در آخرین پست وبلاگ منتشر شده در ۱۹ ژانویه، مدیر عامل سابق صرافی BitMEX، آرتور هیز، یک “فروپاشی مالی جهانی” را به لطف مشکلات اقتصادی آینده ایالات متحده پیش بینی کرد.

هیز: فدرال رزرو ارزهای دیجیتال را «دود خواهد کرد».

رالی فعلی بیت کوین را نباید آغاز یک بازار صعودی جدید دانست.

آرتور هیز در مقاله جدیدی در مورد سیاست های کلان اقتصادی ایالات متحده در این هفته هشدار داد که رفتار فعلی فدرال رزرو از محدود کننده به لیبرال تغییر خواهد کرد، اما دارایی های کریپتو “خفه می شوند”.

تقریباً همه تحلیلگران ارزهای دیجیتال امسال با کاهش تورم ایالات متحده به فدرال رزرو چشم دوخته اند. سیاست ممکن است از انقباض کمی (QT)، افزایش یکنواخت نرخ بهره، سپس کاهش نرخ بهره و احتمالاً تسهیل کمی (QE) دور شود.

این اساساً شامل حرکت از تخلیه اقتصاد نقدینگی به تزریق مجدد آن است، رویه‌ای که منجر به بالاترین رکوردهای جدید بیت کوین از سال ۲۰۲۰ شده است، اما همان هیز معتقد است که این پدیده دفعه بعد روان نخواهد بود.

او می‌نویسد: «اگر ۵ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۲ برداشت شود که بدترین عملکرد اوراق قرضه و سهام در صدها سال اخیر را داشته است، تصور کنید اگر دو برابر این مبلغ در سال ۲۰۲۳ برداشت شود چه اتفاقی می‌افتد.

“بازارها هنگام تزریق پول و هنگام برداشت آن واکنش نامتقارن نشان می دهند، بنابراین من انتظار دارم که قانون عواقب ناخواسته فدرال رزرو را با ادامه برداشت نقدینگی آزار دهد.”

به این ترتیب، هیز بر روی یک موقعیت شدید شرط می‌بندد که فدرال رزرو را مجبور به اقدام کند، به جای انتقال آرام از QT.

او توضیح داد: “بخشی از بازار اعتباری ایالات متحده سقوط خواهد کرد و منجر به سقوط مالی در طیف گسترده ای از دارایی های مالی خواهد شد.”

در پاسخ به مارس ۲۰۲۰، فدرال رزرو یک کنفرانس مطبوعاتی اضطراری برگزار می کند، QT را به حالت تعلیق در می آورد، نرخ بهره را به شدت کاهش می دهد، دوباره اوراق قرضه می خرد و تسهیل کمی (QE) را از سر می گیرد.

این به معنای ” دهانه قیمت دارایی در معرض خطر ” است.

این پست وبلاگ ادامه می‌دهد: «اوراق قرضه، سهام، و همه ارزهای دیجیتال زیر نور خورشید، همگی دود می‌شوند، زیرا چسبی که سیستم مالی جهانی مبتنی بر دلار آمریکا را به هم متصل می‌کند، از بین می‌رود.

برآوردهای کنونی از ابزار FedWatch گروه CME عمدتاً به نفع این است که فدرال رزرو در تصمیم بعدی خود در اول فوریه سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

برای بازپخش در مارس ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است

هیز تردید دارد که بیت کوین پس از دو هفته افزایش قیمت تقریباً عمودی، اکنون یک “خرید” محکم است.

مرتبط: بیت کوین به بالاترین حد در ۴ ماه گذشته به عنوان PPI ایالات متحده رسید، داده های خرده فروشی “اشتباه بزرگ” را ارسال می کند

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، مفسران مختلف شرط می‌بندند که BTC/USD از سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد خود می‌رسد و همچنان شاهد پایین‌ترین سطح کلان جدید است.

بنابراین، کسانی که شجاعانه باور می کنند و می سازند، قبل از اینکه پاداش دریافت کنند، با خطرات جدی روبرو می شوند.

هیز نوشت: “این سناریو کمتر از حد ایده آل است زیرا همه افرادی که اکنون دارایی های پرخطر می خرند انتظار عملکرد ضعیف قابل توجهی دارند. تا سال ۲۰۲۲ می تواند به بدی سال ۲۰۲۲ باشد.”

اگر این به معنای آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح سال ۲۰۲۲ باشد، منطقه بین ۱۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار منطقه کلیدی آینده خواهد بود.

این وبلاگ در پایان می‌گوید: «خراشی که زمانی رخ می‌دهد که سیستم به‌طور موقت از کار افتاده باشد، ممکن است پایین‌ترین سطح قبلی یعنی ۱۵۸۰۰ دلار را حفظ کند یا نکند، که نشان می‌دهد احتمالاً بازار به کف رسیده است».

“مهم نیست که نزول در چه سطحی به پایان می رسد، زیرا می دانم که فدرال رزرو پس از آن پول چاپ می کند و برای جلوگیری از سقوط مالی دیگر حرکت می کند. و سال ۲۰۲۰ ما یک راه اندازی دیگر شبیه به مارس ۲۰۱۹ دریافت می کنیم که شما را ملزم می کند از کامیون خود پشتیبان تهیه کنید. و با دو دست و یک بیل ارز دیجیتال بخرید.»

آرتور هیز می گوید بیت کوین (BTC) به عنوان بخشی از واگذاری دارایی های ریسک انبوه، با کاهش تا ۱۵۰۰۰ دلار “یا کمتر” مواجه است.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در افتتاحیه وال استریت در ۱۹ ژانویه در ۲۰۸۰۰ دلار تثبیت شد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا