اخبار ارز دیجیتال

آپتوبر اینجاست؟بیت کوین و اتریوم ناگهان اوج گرفتند و ۷۰ میلیون دلار در قرمز باقی ماندند

قیمت بیت کوین و اتریوم تنها در ۱۵ دقیقه نزدیک به ۴ درصد افزایش یافت و انتظارات صعودی را برای بقیه ماه اکتبر برانگیخت.

پس از افزایش غیرمنتظره قیمت بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سایر ارزهای دیجیتال در اول اکتبر، بیش از ۷۰ میلیون دلار از کریپتو شورت‌ها ناگهان نقد شد.

طبق داده‌های TradingView، افزایش ناگهانی پمپ باعث شد بیت‌کوین تنها در ۱۵ دقیقه از ۲۷۱۰۰ دلار به ۲۸۰۵۳ دلار ۳ درصد افزایش یابد، قبل از اینکه در زمان انتشار درست زیر سطح ۲۸۰۰۰ دلار قرار گرفت.

به همین ترتیب، قیمت ارز بومی اتریوم، اتر، افزایش یافت و در یک نقطه به ۱۷۵۵ دلار افزایش یافت و سپس ۴.۷ درصد افزایش یافت تا اینکه در زمان انتشار به ۱۷۲۷ دلار رسید.

این حرکت ناگهانی باعث شده بیشتر افراد جامعه سر خود را بخارانند. بسیاری از منتقدان این حرکت را همزمان با ظهور «آپتوبر» اعلام کردند.

سایر اعضای جامعه پیشنهاد کردند که “کسی چیزی را می داند” که دیگران نمی دانند.

Uptober یک اصطلاح ارز دیجیتال است که به اکتبر اشاره دارد، که معمولاً یک ماه صعودی برای حرکت قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. بر اساس داده های CoinGlass، از سال ۲۰۱۳، اکتبر تنها دو بار بازده ماهانه منفی داشته است.

بازده ماهانه بیت کوین از سال ۲۰۱۳. منبع: Coinglass.

یکی از رویدادهایی که بازار ارزهای دیجیتال با خوش‌بینانه به دنبال آن است، تایید احتمالی محصول ETF بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است. با این حال، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که محتمل ترین تاریخ برای چنین اعلامی ژانویه ۲۰۲۴ است.

مربوط: آیا بیت کوین “Uptober” به نفع MKR، AAVE، RUNE، INJ خواهد بود؟

در همین حال، در حالی که صاحبان موقعیت‌های خرید و فروش ممکن است بزرگ‌ترین حرکت قیمت در بیش از یک ماه گذشته را جشن می‌گیرند، فروشندگان کوتاه‌مدت شانس مخالف دارند.

رالی سریع منجر به انحلال پوزیشن ۷۰ میلیون دلاری فقط در دو ساعت شد.

بیش از ۷۰ میلیون دلار شورت در دو ساعت گذشته نقد شده است.منبع: شیشه سکه

طبق داده‌های Coinglass، حرکت ناگهانی قیمت باعث شد که تقریباً ۳۶ میلیون دلار شورت BTC و ۲۳ میلیون دلار شورت ETH «بازتاب» شود.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا