اخبار ارز دیجیتال

HashKey برای راه اندازی تجارت خرده فروشی بیت کوین و اتر در هنگ کنگ از 28 اوت

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

HashKey، همراه با OSL، در 3 آگوست یک ارتقاء مجوز عمده دریافت کرد و راه را برای آنها برای ارائه خدمات تجارت ارزهای دیجیتال به مشتریان خرده‌فروش خود باز کرد.

طبق گزارش رسانه های محلی، صرافی ارزهای دیجیتال آسیایی Hashkey از 28 آگوست شروع به ارائه خدمات تجارت بیت کوین و ارز دیجیتال اتر به مشتریان فردی در هنگ کنگ خواهد کرد. سرمایه گذاران در هنگام استفاده از این پلتفرم تنها می توانند تا 30 درصد از ارزش خالص خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

HashKey اولین ارز رمزنگاری شده در هنگ کنگ است که پس از ارتقاء دو مجوز کلیدی صادر شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) که به یک صرافی تبدیل شد، مجوز نظارتی را برای ارائه خدمات معاملات ارزهای دیجیتال به معامله گران فردی دریافت کرد. اولین مجوز، معروف به نوع 1، راه را برای HashKey برای راه اندازی یک پلتفرم تجارت دارایی مجازی تحت قانون اوراق بهادار هنگ کنگ هموار کرد. مجوز دوم که Type 7 نام دارد، به صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا خدمات معاملاتی خودکار را به کاربران سازمانی و شخصی ارائه دهند.

به غیر از HashKey، پلتفرم رمزنگاری دیگری به نام OSL نیز رضایت قانونی را از SFC برای ارائه خدمات تجارت خرده فروشی برای BTC و ETH دریافت کرده است. سیستم صدور مجوز جدید به هنگ کنگ این امکان را داده است تا خود را به عنوان یکی از معدود کشورهایی معرفی کند که خدمات تجارت خرده فروشی ارزهای دیجیتال را صرفاً از نقطه نظر قانونی امکان پذیر می کند.

هنگ کنگ سال 2023 را با تمرکز بر ایجاد یک محیط ارز دیجیتال در این کشور آغاز کرد. وزیر دارایی هنگ کنگ، پل چان، اوایل سال جاری گفت که دولت‌های محلی و تنظیم‌کننده‌ها مشتاقانه منتظر ایجاد یک اکوسیستم ارز دیجیتال و فین‌تک در سال 2023 هستند.

مربوط: هنگ کنگ و عربستان سعودی در زمینه توکن ها و پرداخت ها همکاری می کنند

تا ماه مارس، بیش از 80 شرکت ارزهای دیجیتال، از جمله چندین غول رمزارز، برای افتتاح دفاتر در هنگ کنگ ابراز علاقه کرده بودند. در ماه آوریل، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) از بانک ها خواست تا خدماتی را به شرکت های ارز دیجیتال ارائه دهند. در ماه مه همان سال، HKMA یک رژیم مجوز برای پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال با مهلت 1 ژوئن اعلام کرد. در ماه آگوست، چندین پلتفرم ارزهای دیجیتال برای ارائه خدمات معاملاتی ارزهای دیجیتال به مشتریان فردی و سازمانی تایید شدند.

نقش یک چارچوب نظارتی برای کمک به محافظت از سرمایه گذاران در مورد هنگ کنگ مشهود است، جایی که معامله گران خرده فروشی فقط به BTC و ETH دسترسی دارند که صرافی معتقد است برای نیازهای خرده فروشان کافی است.

Hashkey تا زمان نوشتن این مقاله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا