اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور کانادایی موضع خود را در مورد سهامداری رمزنگاری و وام دادن به صندوق های سرمایه گذاری توضیح می دهد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سرمایه گذاری هنوز مجاز است، اما فرصت های وام دهی محدود است و درصد دارایی های «نقد نقد» محدود است.

بالاترین مقام مالی کانادا، اداره اوراق بهادار کانادا (CSA)، اعتماد خود را به بازار آتی تنظیم شده برای ارزهای رمزپایه تایید کرده است که “کشف قیمت بهتر را تسهیل می کند.” به غیر از ایالات متحده، بازار کانادا میزبان تعدادی صندوق قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETF) است.

در 6 ژوئیه، CSA دستورالعملی برای کمک به مدیران صندوق برای پیروی از الزامات قانونی برای صندوق های سرمایه گذاری دارای دارایی های رمزنگاری شده صادر کرد. این سند 15 صفحه ای از وجود ETFهای رمزنگاری شده در کانادا دفاع می کند و تأکید می کند که ETFها ابزارهای لازم را برای محافظت در برابر نوسان قیمت دارایی های رمزنگاری خاص فراهم می کنند.

CSA به بازارهای بیت کوین و اتر اشاره کرد که بهترین پشتیبانی را برای صندوق های رمزنگاری عمومی بدون به خطر انداختن محافظت از سرمایه گذاران فراهم می کند. همچنین محدودیتی برای درصد «دارایی‌های غیرنقد» موجود در صندوق تعیین می‌کند، یعنی دارایی‌هایی که نمی‌توانند به سرعت مستقیماً از طریق بازار آزاد واگذار شوند.

مربوط: ریپل فعالیت های مهندسی کانادا را با اعتبارسنجی XRP دانشگاه تورنتو گسترش می دهد

تنظیم‌کننده‌ها انتظار دارند که صندوق‌های سرمایه‌گذاری خود تعیین کنند (با توجه به بررسی مناسب) که آیا دارایی‌های رمزنگاری که پیشنهاد سرمایه‌گذاری در آن را دارند، اوراق بهادار یا مشتقات هستند. همچنین به مدیران سرمایه‌گذاری یادآوری می‌کند که وام دادن به دارایی‌هایی که اوراق بهادار نیستند، ممنوع است.

این سند همچنین «حداقل انتظارات» را برای نگهداری دارایی‌های کریپتو نشان می‌دهد. این موارد شامل ذخیره سازی اولیه در کیف پول های سرد، تفکیک دارایی های قابل مشاهده در بلاک چین، بیمه در برابر جرایم شرکتی و ارائه گزارش به حسابرسان صندوق است.

موضوع دیگری که ذکر شد، شرط بندی ارزهای دیجیتال است. CSA اذعان می‌کند که سهام‌داری را به خودی خود ممنوع نمی‌کند، اما انتظار دارد مدیران صندوق‌ها مراقب پتانسیل تبدیل دارایی‌های ارزهای دیجیتال مایع در حین سهام‌داری باشند و همچنان مشمول محدودیت «نقد نقدینگی» هستند.

در بهار سال 2023، برخی از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال به دلیل «وضعیت نظارتی»، فعالیت‌های خود را در کانادا متوقف کردند. در ماه آوریل، صرافی غیرمتمرکز dYdX پایان خدمات را برای کاربران کانادایی اعلام کرد. در ماه مه، بایننس به همراه یک پلتفرم دیگر، بای بیت، به طور تهاجمی از کشور خارج شد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کوین

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا