🚨 اخبار ارز دیجیتال

ETF های بیت کوین طلا را در غبار باقی می گذارد

فهرست

  • محبوبیت فزاینده ETF های بیت کوین
  • طلا درخشش خود را از دست می دهد

ETF های بیت کوین به سرعت از طلا پیشی می گیرند، که مورد علاقه سرمایه گذاران سنتی است، با جریان های انباشته خالص به ده ETF بیت کوین، از جمله GBTC. دو برابر شدن در سه روز گذشته از مرز ۳ میلیارد دلار گذشت.

این شتاب در مقایسه با نزدیک به دو سالی که طول کشید تا ETF طلا به این نقطه عطف برسد، قابل توجه است.

داده های به اشتراک گذاشته شده توسط اریک بالچوناس از بلومبرگ نشان می دهد که علاقه به ابزارهای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.

نه ETF بیت کوین به تنهایی به رقم خیره کننده ۱۰ میلیارد دلار نزدیک می شود که نشان دهنده تغییر لرزه ای در ترجیحات سرمایه گذاری به سمت ارزهای دیجیتال نسبت به فلزات گرانبهای سنتی است.

محبوبیت فزاینده ETF های بیت کوین

افزایش سرمایه گذاری های بیت کوین ETF نه تنها گواهی بر پذیرش فزاینده ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی قانونی است، بلکه نشان دهنده جذابیت نوآورانه ETF بیت کوین برای سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی است.

به عنوان مثال، IBIT در حال حاضر رتبه چهارم را در جریان کلی سال تا به امروز در میان ۳۴۰۰ ETF دارد و با وزنه های سنگینی مانند VOO، IVV و QQQ کنار می آید.

FBTC همچنین ورود قابل توجهی به رتبه هفتم داشت. این رتبه‌بندی‌ها که به دلیل نشان دادن اشتیاق سرمایه‌گذاران قابل توجه هستند، حاکی از حمایت گسترده‌تر از سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال است، حتی با توجه به حمایت‌هایی از جریان‌های ورودی GBTC، که بالچوناس اشاره می‌کند که تنها بخشی از خرید است.

طلا درخشش خود را از دست می دهد

از سوی دیگر، پس از اینکه گزارش تورم آمریکا گرمتر از حد انتظار بود، قیمت طلا کاهش یافت.

داده هایی که می تواند بر تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو تأثیر بگذارد، سرمایه گذاران را از طلا دور کرده است، طلا که به طور سنتی به عنوان یک پناهگاه امن در زمان عدم اطمینان اقتصادی تلقی می شد.

در معاملات اولیه در ایالات متحده، قیمت طلا و نقره به پایین ترین حد روزانه نزدیک شد. طلای آوریل با ۴.۵۰ دلار کاهش به ۲۰۲۸.۷۰ دلار رسید و نقره مارس ۰.۱۴۷ دلار کاهش یافت و به ۲۲.۶۱ دلار رسید.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا