اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین ETF Hopium محو می شود زیرا داده های زنجیره ای و آتی نشان دهنده فعالیت آرام معامله گران است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افزایش قیمت بیت کوین به امید سرمایه گذاران به ETF ها، اما شاخص های زنجیره ای و مشتقات هجوم محدودی از سرمایه گذاران جدید را نشان می دهد.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۸ روز گذشته بین ۲۹,۹۰۰ تا ۳۱,۱۶۰ دلار معامله شده است که باعث نگرانی سرمایه گذارانی شده است که به دنبال شفاف سازی به دلیل عدم وجود روند مشخص هستند.

انتظار می رود پس از اینکه بیت کوین از ۱۵ ژوئن تا ۲۳ ژوئن به بالاترین سطح ۱۳ ماهه خود با افزایش ۲۵.۵ درصدی رسید، سرمایه گذاران مثبت تر و خوش بین تر باشند، اما انتظار می رود که برچسب قیمت بیش از ۳۱۰۰۰ دلار رشد کند. ناتوانی BTC در حفظ قیمت و خنثی بودن در داده های زنجیره ای و مشتقات در حال بازی هستند. این نظریه را تایید نمی کند.

بیت کوین ETF امیدوار است با محیط نظارتی تنگ مواجه شود

وضعیت فعلی قیمت به دلیل انتظاراتی که پس از درخواست BlackRock، بزرگترین مدیر صندوق در جهان، برای ETF بیت کوین در ۱۶ ژوئن ایجاد شد، نگران کننده است. برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید که بر ناامیدی معامله گرانی که روی سودهای بیشتر شرط بندی می کنند، می افزاید.

شایان ذکر است که سرمایه گذاران در اواسط آوریل تثبیت قیمتی در حدود ۳۰۰۰۰ دلار را تجربه کردند، اما کمتر از یک هفته دوام آورد تا اینکه قیمت در نهایت به ۲۸۰۰۰ دلار کاهش یافت. این حرکت توضیح می دهد که چرا سرمایه گذاران تمایلی به باز کردن موقعیت ها در سطوح قیمت فعلی ندارند و معاملات محدوده را ترجیح می دهند.

علیرغم هیجان اولیه در مورد امکان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای تایید محصولات بیت کوین برای بازارهای مالی سنتی، اقدامات نظارتی علیه صرافی های بزرگ مانند Coinbase و Binance قیمت ها را منفی کرده است.

این عامل مثبت همراه با محیط نظارتی سخت‌گیرانه‌تر ممکن است یکی از عوامل اصلی نوسانات اخیر قیمت بیت‌کوین بوده باشد و تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین می‌تواند بینشی در مورد استفاده از شبکه ارائه دهد. یک ماهیت وجود دارد.

فعالیت روی زنجیره بیت کوین بهبود قابل توجهی در فعالیت نشان نمی دهد

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل مبتنی بر بلاک چین می شود، فعالیت شبکه باید نقطه شروع باشد. این تحلیل نیازمند دیدگاهی فراتر از تجارت و جریان مبادله است. ارزهای دیجیتال برای تسهیل تراکنش های رایگان و ثبت دارایی های دیجیتال طراحی شده اند، بنابراین تعداد کاربران فعال بسیار مهم است.

آدرس های بیت کوین فعال متوسط ​​۷ روزه. منبع: CoinMetrics

آدرس های فعال هفت روزه بیت کوین نتوانست از ۱ میلیون فراتر رود و تنها به همان سطح سه ماه پیش رسید. علاوه بر این، اوج ۱.۰۲ میلیون آدرس در آوریل ۲۰۲۳، ۱۶ درصد کمتر از بالاترین رکورد تاریخ در ژانویه ۲۰۲۱ است. بنابراین، داده‌های زنجیره‌ای تعداد ثابتی از کاربران فعال در شبکه بیت‌کوین را با استفاده از آدرس‌ها به عنوان پراکسی نشان می‌دهند. .

برخی ممکن است استدلال کنند که بازیابی سطوح آدرس‌های فعال در آوریل ۲۰۲۳ کافی است، اما برای ارزیابی تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی، باید تعداد آدرس‌های موجود در شبکه را با حداقل ۱۰۰ بیت کوین مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. این در سطح قیمت فعلی بیش از ۳ میلیون دلار ارزش دارد. .

بیش از ۱۰۰ بیت کوین را نشان می دهد. منبع: CoinMetrics

با بررسی دقیق‌تر، مشخص می‌شود که معیار در چند ماه گذشته برای ۱۵۹۰۰ آدرس تغییر نکرده است. این نشان می‌دهد که تعداد نهنگ‌هایی که بیت‌کوین جمع‌آوری می‌کنند در آن دوره افزایش نیافته است.

با توجه به این موضوع و این واقعیت که آدرس‌های فعال هنوز به بالاترین حد خود نرسیده‌اند، شاخص‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که راه‌اندازی ETF هنوز شتاب صعودی را ایجاد نکرده است.

مشتقات بیت کوین بهبود می یابند، اما اکثریت خنثی هستند

برای اینکه ببینیم آیا قیمت منعکس کننده افت فعالیت شبکه است، باید شاخص های مشتقات بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنیم و تقاضا برای اهرم معامله گران حرفه ای را اندازه گیری کنیم. در بازارهای خنثی، قراردادهای آتی سه ماهه بیت کوین معمولاً با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله می شود که به عنوان contango شناخته می شود، اما این منحصر به بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه قرارداد آتی ۳ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه های آتی بیت کوین در ۲۶ ژوئن، تنها پنج روز پس از شکستن سطح حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری، از آستانه ۵ درصدی خنثی گذشت. ۱۸ ماه کامل طول کشید تا سرمایه گذاران در موقعیت های خرید اهرمی روند صعودی داشته باشند و به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۲ برسند. اگر قیمت بیت کوین در مدت زمان کوتاهی ۸ درصد کاهش یابد، این احتمال انحلال یا فروش وحشتناک را به شدت افزایش می دهد.

توجه به بازار آپشن‌ها نیز مفید است، زیرا ۲۵% کج بودن دلتا نشانه‌ای است مبنی بر اینکه میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت وارونه یا نزولی بیش از حد شارژ می‌کنند. اساساً، زمانی که یک معامله گر انتظار دارد قیمت بیت کوین کاهش یابد، اندیکاتور انحراف به بالای ۷ درصد افزایش می یابد و در مرحله هیجان دارای یک شیب منفی ۷ درصد است.

گزینه های بیت کوین دارای انحراف دلتا ۲۵ درصدی هستند. منبع: Laevitas.ch

با این حال، شیب دلتا ۲۵ درصد نتوانست سطوح زیر آستانه خنثی را برای بیش از ۴ روز حفظ کند. با توجه به شاخص قیمت گزینه ها، تنها دوره صعودی متوسط ​​از ۱ جولای تا ۵ جولای بوده است. تعادل فعلی تقاضا بین گزینه های خرید و گزینه های فروش محافظ نشان دهنده عدم اطمینان از سوی معامله گران حرفه ای است.

با توجه به اینکه تحلیلگران ارشد بلومبرگ احتمال تایید ETF بیت کوین را ۵۰ درصد تخمین زده اند، این یافته ها به ویژه ناامید کننده هستند. پس از صعود اخیر قیمت به بالای ۳۰۰۰۰ دلار، انتظار می‌رود داده‌های زنجیره‌ای و مشتقات خوش‌بینی بیشتری را منعکس کنند، اگرچه این احتمالاً به دلیل کاهش ۵۶ درصدی قیمت بیت‌کوین به پایین‌تر از بالاترین حد تاریخی خود است. .

به هر حال، در حال حاضر، داده‌های زنجیره‌ای و مشتقات از حرکت صعودی حمایت نمی‌کنند که باعث افزایش بیشتر قیمت می‌شود.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا