اخبار ارز دیجیتال

اولین ETF بیت کوین اسپات اروپا در سال 2023 با یک سال تاخیر شروع به کار می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Jacob Asset Management قرار بود در اکتبر 2021 تأییدیه تنظیم کننده مالی گرنزی را دریافت کند و در جولای سال گذشته در بورس Euronext آمستردام شروع به کار کند.

اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (BTC) اروپا (ETF) قرار است اواخر امسال پس از یک تاخیر یک ساله آغاز به کار کند. ETF بیت کوین توسط پلتفرم سرمایه گذاری چند دارایی مستقر در لندن Jacobi Asset Management قرار بود در جولای 2022 در صرافی Euronext آمستردام تحت عنوان BCOIN آغاز به کار کند.

با این حال، شرایط بی سابقه بازار ناشی از فروپاشی اکوسیستم Terra-Luna در ماه می سال گذشته و ورشکستگی FTX در نوامبر، مدیر دارایی را مجبور کرد تا فهرست را به تعویق بیندازد. ETF بیت کوین Jacobi تاییدیه کمیسیون خدمات مالی گورنزی (GFSC) را برای راه اندازی ETF بیت کوین در اکتبر 2021 دریافت کرده است.

مدیر دارایی به فایننشال تایمز گفت که تصمیم به راه اندازی ETF در حال حاضر دارد زیرا تقاضا از تابستان گذشته به تدریج تغییر کرده است. مدیر دارایی به کوین تلگراف گفت که هنوز در حال ارزیابی راه اندازی است و به زودی تاریخ آن را اعلام خواهد کرد.

Jacobi Bitcoin ETF یک محصول مالی با پشتوانه رمزنگاری مرکزی است که توسط Fidelity Digital Assets نگهداری می شود، که نشان دهنده تغییر قابل توجهی از اوراق قرضه قابل معامله در بورس (ETN) است. در اروپا، تمام ابزارهای مالی سنتی با پشتوانه رمزنگاری به‌جای وجوه، به‌عنوان ETN ساختار یافته بودند.

تفاوت اصلی بین ETN و ETF در این است که سهامداران ETF مالک بخشی از دارایی های اساسی صندوق هستند، در حالی که سرمایه گذاران ETN مالک وثیقه هستند. برخلاف ETN ها، ETF ها نمی توانند اهرمی شوند یا از مشتقات استفاده کنند، که می تواند منجر به خطرات دستکاری بازار شود.

مربوط: Grayscale شکایت خود را با Fartree در مورد تغییرات پیشنهادی در بیت کوین تراست حل کرد

اروپا اولین ETF بیت کوین خود را در ماه اکتبر تایید کرد، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تمام ETF های بیت کوین را تا به امروز رد کرده است. با این حال، تنها در سال 2023، نزدیک به شش سرمایه‌گذار نهادی بزرگ، از جمله شرکت‌هایی مانند BlackRock و Fidelity، برای ETF‌های جدید Spot Bitcoin درخواست داده‌اند به این امید که اولین ETF بیت کوین مورد تایید در ایالات متحده باشند. SEC قبلاً چندین ETF بیت کوین آتی را برای سال 2021 تأیید کرده است.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری، این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کوین

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا