اخبار ارز دیجیتال

شاخص ارزش انرژی بیت کوین، “ارزش منصفانه” بیت کوین را 47000 دلار برآورد می کند – تحلیلگر

دوره های اندرو تیت

چارلز ادواردز از سرمایه‌گذاری Caprior می‌گوید ارزش منصفانه بیت‌کوین علی‌رغم باد مخالف فعلی، در 45000 دلار باقی می‌ماند.

قیمت بیت کوین (BTC) در محدوده بسیار محدودی بین 25500 تا 26500 دلار معامله می شود و معامله گران را مطمئن نمی سازد که دارایی در چه جهتی ممکن است حرکت کند.

با این حال، چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه گذاری Caprior معتقد است که قیمت فعلی بیت کوین فرصت خرید بلندمدت کم ریسکی را ارائه می دهد. دیدگاه ادواردز بر اساس هزینه تولید و ارزش انرژی بیت کوین است.

ادواردز گفت که تئوری ارزش انرژی سرمایه گذاری Caprior قیمت ارزش منصفانه را 47200 دلار با نرخ ضربه 100 درصدی از هزینه تولید بیت کوین می داند و قیمت کف را حدود 23000 دلار تخمین می زند.او موضع قاطع خود را تکرار کرد.

ادواردز گفت که این معامله دارای نسبت ریسک به پاداش 1:5 است و می تواند هدف قیمتی بالاتری داشته باشد، اما این بر اساس این فرض است که روند صعودی در ارزش منصفانه متوقف می شود، که هرگز چنین نخواهد شد.

نظریه ارزش انرژی صعودی

ادواردز نظریه ارزش انرژی بیت کوین را در دسامبر 2019 ارائه کرد. بر اساس این نظریه، ارزش منصفانه بیت کوین را می توان با مقدار انرژی مورد نیاز برای تولید آن تخمین زد.

این مدل فرض می کند که هر چه تلاش بیشتر برای چیزی انجام شود، ارزش آن بیشتر است.

در سال 2023، با افزایش ظرفیت و سهم هش ریت شرکت های استخراج بیت کوین، میزان انرژی صرف شده برای استخراج بیت کوین در آماده سازی برای نصب ASIC های جدید و هاوینگ آوریل 2024 افزایش می یابد.

نمودار قیمت بیت کوین با نشانگر ارزش انرژی. منبع: TradingView

ادواردز گفت که ارزش انرژی بیت کوین نشان دهنده ارزش منصفانه آن است.

ارزش انرژی بیت کوین همبستگی قوی با قیمت لحظه ای بیت کوین نشان می دهد که نشان می دهد این نظریه حداقل تا حدودی معتبر است. با این حال، برخی از هشدارها به این نظریه وجود دارد.

یک محدودیت این است که ارزش انرژی بیت کوین همیشه دقیق نیست. این به این دلیل است که بهره وری انرژی معدن می تواند در طول زمان تغییر کند.

مربوط: شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج به روز شد تا منعکس کننده توزیع سخت افزار و افزایش نرخ هش باشد

علاوه بر این، این نظریه عوامل دیگری را که می‌توانند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر بگذارند، مانند عرضه و تقاضای فعلی بازار و اقدامات استخراج‌کننده‌ها در آماده‌سازی برای نصف شدن سال آینده، در نظر نمی‌گیرد.

به نظر می رسد بیت کوین برای کاهش بیشتر آماده است

داده های نقدینگی بیت کوین در بایننس نشان می دهد که خریداران به سطح 24600 دلار به عنوان پشتیبانی نگاه می کنند. با این حال، به نظر می رسد که حرکت صعودی در حال محو شدن است زیرا اکثر معامله گران حول پایین ترین سطح سال تا به امروز جمع شده اند و انتظار دارند این سطح حفظ شود.

سطوح انحلال برای سفارشات آتی Coinglass نشان می دهد که خریداران انتظار کاهش قیمت به 24600 دلار را دارند و انحلال های جزئی تا 23000 دلار افزایش می یابد.

به طور خاص، محدوده قیمت 25000 تا 25500 دلار بیشترین حجم سفارشات اهرمی را دارد که آن را به یک هدف داغ برای معامله گران تبدیل می کند.

نقشه حرارتی انحلال آتی بیت کوین.منبع: Coinglass

اگر قیمت به سطح 23000 دلار سقوط کند، ایمان خریداران آزمایش خواهد شد. اگر به زیر 23000 دلار برسد، سطح هدف 21451 دلار و 19549 دلار بعد از سال 2022 خواهد بود.

سطوح حمایت و مقاومت بیت کوینمنبع: موسسه جارویس

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا