🚨 اخبار ارز دیجیتال

۱۰۰ میلیون دلار با سقوط بیت کوین به زیر ۲۷ هزار دلار منحل شد – پس چرا معامله گران حاشیه نزولی نیستند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت ۵۵ روزه ۲۷۰۰۰ دلار رسیده است، اما انعطاف پذیری بازار آتی امیدها را برای صعود به ۲۸۰۰۰ دلار افزایش داده است.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۲ می به زیر حمایت ۵۵ روزه ۲۷۰۰۰ دلاری رسید. در نتیجه، ۱۰۰ میلیون دلار قراردادهای آتی طولانی BTC با تعدیل ۷ درصدی به ۲۶۱۵۵ دلار در دو روز منحل شد.

با این حال، مارجین بیت کوین و بازارهای آتی در این رکود قدرت خود را نشان داده اند و امیدها را برای صعود به ۲۸۰۰۰ دلار افزایش داده اند.

فشار نظارتی، تاثیر دلار قوی آمریکا

احضاریه های بیشتری توسط استخراج کننده بیت کوین Marathon Digital دریافت شده است که بر عدم قطعیت نظارتی ایالات متحده افزوده است. یک شرکت معدنی سهامی عام در ۱۰ می به سرمایه گذاران اطلاع داد که احضاریه ای از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به اتهام استفاده از معاملات با اشخاص مرتبط برای نقض قوانین اوراق بهادار فدرال و سایر قوانین دریافت کرده است.

علاوه بر این، خطر اضافی برای ۶۲۷۵۲۲ بیت کوین که توسط Grayscale GBTC Trust Fund وجود دارد، زیرا شرکت هلدینگ Grayscale، Digital Currency Group (DCG) در تلاش برای از بین بردن چندین شرکت فرعی شکست خورده است. صندوق اعتماد Grayscale GBTC بیش از یک سال است که با تخفیف عمیق معامله می‌شود. شرکت بازرگانی و وام‌دهی ارزهای دیجیتال DCG، جنسیس کپیتال، در ماه ژانویه درخواست حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ را ارائه کرد.

جنسیس کپیتال علیرغم داشتن ساختار شرکتی جداگانه، «تعهدات بین شرکتی» با هلدینگ DCG داشت، بنابراین پیامدهای آن برای مدیریت صندوق خاکستری ناشناخته است. علاوه بر این، طبق گزارش ها، این گروه حدود ۹۰۰ میلیون دلار به مشتریان Gemini بدهکار است و SEC ایالات متحده در ژانویه از جنسیس و جمینی شکایت کرد.

اصلاح ۷.۲ درصدی بیت کوین در حالی رخ داد که شاخص قدرت دلار (DXY) که ارز ایالات متحده را در برابر سبد فارکس اندازه گیری می کند، قدرت نشان داد. این شاخص در ۸ می به ۱۰۱ رسید که به پایین‌ترین سطح خود در ۱۲ ماه گذشته نزدیک شد که نشان‌دهنده اعتماد پایین به توانایی دولت برای مهار تورم و همزمان افزایش سقف بدهی است.

از لحاظ تاریخی، یک همبستگی معکوس بین شاخص DXY و دارایی‌های ریسکی مانند بیت‌کوین وجود داشته است، زیرا دلار ضعیف تمایل به افزایش تقاضا برای ذخیره‌های جایگزین ارزش و دارایی‌های کمیاب دارد.

برای دریافت ایده بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در محیط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقات بیندازیم.

معامله گران بازار حاشیه بیت کوین کمی کمتر خوش بین هستند

بازارهای مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض کنند تا از موقعیت خود استفاده کنند و به آنها بینشی از جایگاه معامله گران حرفه ای بدهد.

به عنوان مثال، OKX یک شاخص وام حاشیه بر اساس نسبت stablecoin/BTC ارائه می دهد. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت وام حاشیه معامله گران OKX از ۸ می تا ۱۱ می کاهش یافته است. با این حال، تقاضای فعلی برای استیبل کوین (طولان) ۱۸ برابر تقاضا برای BTC (کوتاه) است. این سالم است.

مربوط: تگزاس لایحه ای را برای افزودن ارزهای دیجیتال به منشور حقوق ایالتی تصویب کرد

پس از سقوط قیمت بیت کوین هیچ نشانه ای از فروش وحشتناک وجود ندارد

برای رد اثرات خارجی که ممکن است فقط بر بازار حاشیه تاثیر گذاشته باشد، معامله گران باید شاخص بلند مدت به کوتاه را تجزیه و تحلیل کنند. این اندیکاتور داده ها را از موقعیت های قراردادهای آتی نقطه ای، دائمی و سه ماهه مشتریان بورس جمع آوری می کند، بنابراین اطلاعات بهتری در مورد موقعیت معامله گران حرفه ای ارائه می دهد.

گاهی اوقات اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد، بنابراین خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق زیر نظر داشته باشند.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: شیشه سکه

بر اساس شاخص Long-to-Short، با وجود سقوط بیت کوین به زیر سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری، معامله گران حرفه ای از معاملات آتی برای افزایش موقعیت های خرید اهرمی خود استفاده می کنند.

در صرافی ارز دیجیتال OKX، نسبت بلند مدت به کوتاه مدت از ۰.۹۲ در ۸ می به ۱.۰۱ در ۱۲ می افزایش یافت. از سوی دیگر، در بایننس، نسبت بلند مدت به کوتاه در ۱.۱۳ ثابت ماند که نشان دهنده عدم حرکت به سمت یک موقعیت نزولی است. از نهنگ ها و بازارسازان.

بنابراین، اگرچه قیمت از بالاترین قیمت ۲۹۸۶۵ دلاری در ۶ می ۱۲ درصد کاهش یافته است، معامله گرانی که از قراردادهای مارجین و آتی استفاده می کردند صعودی باقی ماندند. این حرکت نشان‌دهنده اطمینان است که بیت‌کوین به احتمال زیاد ۲۸۰۰۰ دلار را بازپس می‌گیرد تا اینکه به سطح حمایت بعدی نزدیک به ۲۴۵۰۰ دلار تسلیم شود.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا