اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین لروی جنکینز ۱۶۰۰۰ دلار سقوط کرد زیرا بانک مرکزی ژاپن دلار را صاف کرد

با کاهش DXY، قیمت بیت کوین کاهش خواهد یافت، اما تحلیلگران بیت کوین هشدار می دهند که حرکت ژاپن می تواند منجر به کشتار بازار جهانی شود.

بیت کوین (BTC) از کاهش یک شبه در ۲۰ دسامبر بهبود یافت زیرا بانک مرکزی ژاپن باعث آشفتگی در بازارهای مالی جهانی شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

تحلیلگران سیاست BOJ را به FTX دوست دارند

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که بیت کوین/دلار آمریکا پس از افت بیش از ۳ درصدی در ۱۹ دسامبر، نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار بازگشته است.

بزرگترین ارزهای دیجیتال از ضعیف شدن دلار آمریکا در فلش سود بردند. این در شرایطی است که سیاست‌های غیرمنتظره بانک ژاپن (BoJ) تعدیل شده است.

پس از یک محیط طولانی‌مدت کاهش تورم با نرخ‌های بهره بسیار پایین، ژاپن در آن روز با تغییر دریا از خواب بیدار شد زیرا سیاست‌گذاران سقف بازده اوراق قرضه را برداشتند. ین بلافاصله در برابر دلار افزایش یافت و نیکی ژاپن به شدت سقوط کرد.

از سوی دیگر، تحلیلگران بیت کوین علیرغم سودهای کوتاه مدت بیت کوین/دلار آمریکا چندان خوشحال نشدند.

آنها گفتند که به نظر می رسد ژاپن در تلاش برای مهار تورم از ایالات متحده پیروی می کند، اما قوطی از کرم ها را آزاد کرده است که بعداً فاش خواهد شد.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی BitMEX، می‌گوید: «وقتی به طور مصنوعی بازار آزاد را مبهوت می‌کنید، این اتفاق می‌افتد. زمزمه کرد، احتمالاً قصد نوشتن “سرکوب” را داشته تا “غافلگیری”.

با کاهش نقدینگی دلار آمریکا در سه ماهه اول ۲۰۲۳، انتظار داشته باشید بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری با سقف بازدهی ۰.۵۰ درصد معامله شود.

هیز قبلاً در مورد عملکرد کنترل منحنی بازده بانک مرکزی (YCC) نوشته بود، اما در آن زمان گفت که پس از شروع، نمی توان آن را معکوس کرد.

آ پست بیشتر از سوی دیگر، ما بر روی دارایی های بانک ژاپن از اوراق قرضه ژاپنی تمرکز کرده ایم که اکنون بیش از ۵۰ درصد است. او گفت این سناریو یادآور آخرین روزهای صرافی منحل شده FTX است.

هیز نوشت: «تقریباً گویی BOJ از[مدیرعاملسابقFTXSamBankman-Fried»درسمی‌گیرد

“وقتی مالک بیش از ۵۰ درصد بازار هستید، آیا این بازار دیگر حتی یک بازار است؟ $FTT = $JGB.”

نمودار بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت ژاپن.منبع: Trading View

سایر پاسخ دهندگان به همان اندازه در ارزیابی خود از BOJ صریح بودند و مارتی بنت، موسس شرکت رسانه های دیجیتال TFTC، گفت: تشبیه کردن او با “کشیدن لروی جنکینز به سیستم مالی جهانی” به سمت آن رفت.

کریستین اچ کوپر، مدیر پورتفولیو، گفت: “ترفندهای کوچک سیاست می تواند تاثیر زیادی داشته باشد و هفته ها طول بکشد تا بازتاب شود.” اضافه.

بانک ژاپن دفعه قبل بازدهی پایینی داشت، اما اکنون این وضعیت تغییر کرده است.

دلار آمریکا با «طوفان کامل» مواجه شد

گفتگوها در ژاپن به بحث های داغ در مورد تقویت دلار تبدیل شده است که در اوایل دسامبر به پایین ترین حد خود در شش ماه گذشته رسید.

حساب تحلیلی محبوب Tedtalksmacro می گوید: «طوفان عالی برای DXY بالا شکل گرفته است. بسته شدن.

مرتبط: اگر بیت کوین از سطوح بحرانی اجتناب کند، قیمت بیت کوین طی هفته ها ۲۰ درصد کاهش می یابد – تحلیلگر

بنابراین، شاخص دلار آمریکا (DXY) تلاش مستمر خود برای بهبود در بازه زمانی روزانه را کنار گذاشت و به پایین‌ترین سطح ۱۰۴ در روز عقب‌نشینی کرد.

“بانک های مرکزی بزرگ اکنون در حال عقب نشینی با فدرال رزرو هستند، از جمله بدترین بانک BOJ. رقابتی در خارج از ایالات متحده برای کنترل تورم در جریان است و به نظر می رسد ایالات متحده در حال انجام آن است.”

نمودار شمعی ۱ روزه شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا