اخبار ارز دیجیتال

مشتقات بیت کوین نشان می دهد که سطح مقاومت 26000 دلاری برای مدت طولانی باقی نخواهد ماند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازار مارجین و آپشن بیت کوین علیرغم افزایش 28 درصدی در دو روز، هیچ نشانه ای از ناراحتی یا اعتماد بیش از حد را نشان نمی دهد.

قیمت بیت کوین (BTC) بین 12 تا 14 مارس 28 درصد افزایش یافت و به 26500 دلار رسید که بالاترین سطح از ژوئن 2022 است. برخی معتقدند به این دلیل است که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش یافته است. ، اگرچه اعداد مطابق با انتظارات بود.

اقدامات تورم به پایین ترین سطح خود از سپتامبر 2021 رسیده است، که یک تحول مثبت است اما تلاش فدرال رزرو برای کاهش این اندازه به 2٪ را تایید نمی کند. بازارهای ریسک مانند سهام و ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد پس از بهبود سهام بانک های محلی از پایین ترین سطح 13 مارس، افزایش یافته اند.

در ساعت 10:30 صبح به وقت شرقی، سهام First Republic Bank (FRC) 54 درصد افزایش یافت، در حالی که Western Alliance Bancorp (WAL) 46٪ و KeyCorp (KEY) 15٪ افزایش یافتند. متوسط ​​نرخ وام مسکن 30 ساله از 7.1 درصد در 7 مارس به 6.6 درصد کاهش یافت. در نتیجه، کاهش نرخ وام مسکن می‌تواند بازار مسکن را بهبود بخشد، که بخشی از این افزایش را توضیح می‌دهد.

کاهش غیرمنتظره نرخ وام مسکن می‌تواند خریداران و صاحبان مسکن حساس به قیمت را منتظر فرصتی برای قفل کردن با نرخ‌های پایین‌تر بگذارد. طبق داده‌های Realtor.com، خریداران مسکن با قیمت متوسط ​​49 درصد بیشتر از یک سال قبل با پرداخت ماهانه وام مسکن مواجه بودند.

چشم انداز اقتصادی چین با وجود احتمال رکود اقتصادی آمریکا به دلیل نرخ های بهره بالا همچنان روشن است. لی کیانگ برای اولین بار در 14 مارس پس از تصدی سمت نظارت بر عالی ترین نهاد اداری چین، شورای دولتی، در جمع خبرنگاران سخنرانی کرد. به گفته کیانگ، شرکت‌های غیردولتی چین فضای بیشتری برای توسعه دارند.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

بازار حاشیه بیت کوین کمبود بازار را نشان می دهد

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، شما می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند در مقابل ارز دیجیتال شرط بندی کوتاه کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

از 13 مارس، نسبت وام حاشیه معامله گران OKX بالاتر از 35 بوده است که نشان دهنده عدم تطابق قابل توجهی به نفع لانگ بیت کوین است. اعداد بالای 40 نادر هستند و به دلیل هزینه بالای وام استیبل کوین 25 درصد در سال است.

برای اینکه ببینیم آیا معامله گران حرفه ای منتظر افزایش قابل توجه قیمت هستند، باید به بازار گزینه های BTC نگاه کنیم.

معامله گران گزینه ها هرگز هیجان زده نمی شوند

معامله گران همچنین باید بازار اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را کمتر ریسک گریز کرده است یا خیر. هر زمان که یک میز آربیتراژ یا بازارساز برای محافظت در جهت بالا و پایین هزینه اضافی می پردازد، یک شیب دلتا 25 درصد یک علامت مشخص است.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج است مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بالاتر از حق بیمه برای گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گری انتظار کاهش قیمت بیت‌کوین را داشته باشد، اندیکاتور انحراف بیش از ۸ درصد خواهد بود و هیجان عمومی دارای انحراف ۸- است.

مربوط: SVB و Silvergate مرده‌اند، اما بانک‌های بزرگ همچنان از شرکت‌های ارز دیجیتال حمایت می‌کنند

بیت کوین 60 روز گزینه 25% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

هنگامی که بیت کوین در 13 مارس از سطح مقاومت 22000 دلاری عبور کرد، ریسک سنج اصلی گزینه های بیت کوین از منطقه ترس سه روزه خود خارج شد. انحراف دلتا 25 درصد وارد منطقه خنثی شد زیرا معامله گران گزینه ریسک یکسانی را به استراتژی های صعودی و نزولی اختصاص دادند.

با این حال، این نتیجه گیری نادرست است که انحراف منفی 5 درصدی موقتی که در 14 مارس مشاهده شد، نشان دهنده خوش بینی یا خوش بینی بیش از حد است. تحلیلگران و صاحب نظران اغلب اسلحه های خود را به پرواز در می آورند و بازگشت سریع را تحسین می کنند، اما در منطقه خنثی بین -8٪ و +8٪ باقی می ماند.

داده های مشتقه نشان می دهد که معامله گران حرفه ای از بازار حاشیه برای حفظ موقعیت های خرید استفاده کردند و طبق قیمت گذاری قرارداد اختیار معامله، موضع نزولی خود را در 13 مارس منتشر کردند. .

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا