🚨 اخبار ارز دیجیتال

داده های مشتقات بیت کوین نشان می دهد که افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۱۸۰۰۰ دلار آسان نیست

حق بیمه های آتی بیت کوین همچنان یک نگرانی است، اما به نظر می رسد معامله گران شروع به قیمت گذاری ریسک های مشابه به صورت وارونه و نزولی کرده اند.

معامله گران ممکن است از دیدن افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۱۷۴۰۰ دلار خوشحال باشند، اما از آخرین باری که بیت کوین (BTC) مقاومت ۱۷۲۵۰ دلاری را شکست، ۲۷ روز می گذرد.

در ۱۳ دسامبر، پس از دو هفته حرکت جانبی، بیت کوین افزایش ۶.۵ درصدی را به ۱۸۰۰۰ دلار ثبت کرد. اگرچه حرکت فعلی همچنان فاقد قدرت است، معامله گران معتقدند که آزمون مجدد مقاومت ۱۸۲۵۰ دلاری امکان پذیر است.

شاخص قیمت ۱۲ ساعته بیت کوین، USD.منبع: Trading View

در اوایل هفته، شاخص S&P 500 در ۹ ژانویه به بالاترین سطح خود در ۲۶ روز گذشته رسید. پیش از این، داده‌های ضعیف اقتصادی انتظارات سرمایه‌گذاران را مبنی بر کاهش سرعت فدرال رزرو آمریکا (FED) و سرعت افزایش نرخ بهره در ۱۲ ژانویه افزایش داده بود. ۱۲ گزارش شاخص مصرف کننده (CPI) ممکن است به این پیش بینی اعتبار دهد.

در ۶ ژانویه، داده‌های خرده‌فروشی آلمان نشان داد که در ماه نوامبر نسبت به سال قبل ۵.۹ درصد کاهش داشته است. در ایالات متحده، فعالیت های اقتصادی در بخش خدمات در دسامبر پس از ۳۰ ماه رشد متوالی کاهش یافت. PMI خدمات ۴۹.۶% است، با قرائت زیر ۵۰% معمولاً نشان دهنده ضعف اقتصاد است.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ۱۲ ژانویه هستند. اقتصاددانان انتظار دارند تورم در ماه دسامبر سالانه ۶.۶ درصد افزایش یابد، بنابراین یک CPI پایین تر از حد اجماع می تواند عملکرد بازار را بیشتر تقویت کند.

با این حال، با اخراج مدیران دارایی دیجیتال Osprey Funds در اواخر سال ۲۰۲۲، اثرات بازار نزولی یک ساله همچنان آشکار می شود. اعتماد

تحلیلگران باید توجه خود را به مشتقات بیت کوین معطوف کنند تا بفهمند آیا اقدام مثبت اخیر قیمت در نهایت باعث مثبت شدن احساسات سرمایه گذاران ارز دیجیتال شده است یا خیر.

حق بیمه های آتی نشان می دهد که احساسات به تدریج در حال بهبود است

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه باید بین ۴% و ۸+% در بازار سالم معامله شود. بنابراین، معاملات آتی زیر چنین محدوده ای نشان دهنده عدم اطمینان خریداران اهرمی است. این معمولا یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که حق بیمه آتی بیت کوین از تخفیف ۳ درصدی خود در ۳۰ دسامبر به +۱ درصد امروز بهبود یافته است. هنوز در قلمروی خنثی و نزولی قرار دارد، اما نسبت به ۱۳ دسامبر، قبل از اینکه قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار صعود کند، کمتر بدبینانه است. با این حال، طبق Metrics، تقاضا برای خریدهای طولانی اهرمی در ۱۷۰۰۰ دلار خجالتی است.

قبل از نتیجه گیری سریع، معامله گران باید بازار گزینه های بیت کوین را نیز تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی ذاتی محصولات آتی را رد کنند.

الان رای بدهید!

گزینه ها با ریسک صعودی و نزولی مشابه قیمت گذاری می شوند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر ۱۰ درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا در ۹ ژانویه به ۸ درصد رسید. مهمتر از آن، سطح فعلی پایین ترین سطح از ۸ نوامبر ۲۰۲۲ یا از زمان انفجار FTX Exchange است.

حتی بدون اشتهای خرید طولانی مدت با معاملات آتی بیت کوین، نهنگ ها و گزینه های معاملاتی بازارسازان با پشتیبانی ۱۷۰۰۰ دلار راحت تر هستند.

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه حرکت به سمت ۱۸۲۵۰ دلار در راه است وجود ندارد، اما بر اساس داده‌های مشتقات، حداقل معامله‌گران ریسک گریز نیستند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا