اخبار ارز دیجیتال

داده های مشتقات بیت کوین اتاق افزایش قیمت بیت کوین را در این هفته نشان می دهد

داده‌های گزینه‌های بیت‌کوین نشان می‌دهد که با وجود افزایش نگرانی‌های اقتصادی، افزایش قیمت بیت‌کوین همچنان پابرجاست، ممکن است رالی بازار کریپتو را در توقف موقت افزایش دهد.

بیت کوین (BTC) در این هفته به بالاترین سطح تاریخ ۲۰۲۳ یعنی ۲۳۱۰۰ دلار صعود کرد، حرکتی که عملکرد بهتری از بازارهای سنتی، به ویژه Nasdaq Composite که از نظر فناوری سنگین بود، در ۲۰ ژانویه ۲.۹ درصد افزایش یافت و پس از آن بهبود خوبی داشت.

داده های اقتصادی همچنان انتظارات سرمایه گذاران را افزایش می دهد که فدرال رزرو ایالات متحده سرعت و طول مدت افزایش نرخ را کاهش دهد. به عنوان مثال، فروش خانه‌های دارای مالکیت قبلی در دسامبر ۱.۵ درصد کاهش یافت که یازدهمین کاهش متوالی پس از تأثیر شدید نرخ‌های وام مسکن در ایالات متحده بر تقاضا بود.

در ۲۰ ژانویه، گوگل اعلام کرد که ۱۲۰۰۰ کارمند خود را اخراج کردند. این بیش از ۶ درصد از نیروی کار جهانی ما را تشکیل می دهد. اخبار بد همچنان باعث ایجاد فعالیت های پرخطر برای خرید دارایی می شود، اما دوبراوکو لاکوس-بوجاس، استراتژیست ارشد سهام ایالات متحده در JP Morgan، انتظار دارد هدایت ضعیف سود به “فشار نزولی” بر بازارهای سهام وارد شود.

ترس از رکود اقتصادی در ۲۰ ژانویه پس از آن که کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو گفت، اگر به معنای کاهش تورم باشد، باید اجازه رکود تدریجی را داد.

برخی از تحلیلگران دستاوردهای بیت کوین را با تشکیل پرونده بخش ۱۱ گروه ارز دیجیتال برای حمایت از ورشکستگی مرتبط می دانند که به Genesis Capital اجازه می دهد تا به دنبال بدهی و بازسازی فعالیت های تجاری خود باشد. اما مهمتر از آن، این اقدام خطر فروش دارایی های Grayscale Investments، از جمله صندوق سرمایه گذاری ۱۳.۳ میلیارد دلاری Grayscale GBTC را کاهش می دهد.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

مارجین طولانی بیت کوین پس از پمپ به ۲۱۰۰۰ دلار کاهش می یابد

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، شما می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین و خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام معامله گران OKX از ۱۲ ژانویه تا ۱۶ ژانویه افزایش یافته است، که نشان می دهد معامله گران حرفه ای با افزایش ۱۸ درصدی بیت کوین، مدت زمان اهرم خود را افزایش دادند.

با این حال، این اندیکاتور این روند را در ۱۶ ژانویه معکوس کرد زیرا اهرم مازاد ۳۵ برابری در ۲۰ ژانویه از سطوح خنثی به صعودی عقب نشینی کرد.

این اندیکاتور اکنون روی ۱۵ است که به شدت به نفع استیبل کوین استقراض است، که نشان می دهد شرکت های کوتاه مدت در ایجاد موقعیت های اهرمی نزولی مطمئن نیستند.

با این حال، چنین داده‌هایی توضیح نمی‌دهند که آیا معامله‌گران حرفه‌ای کمتر صعودی شده‌اند یا تصمیم گرفته‌اند با سپرده‌گذاری حاشیه اضافی، اهرم را کاهش دهند. برای انجام این کار، باید بازار گزینه‌ها را تحلیل کنید.

معامله گران گزینه ها با وجود افزایش اخیر خنثی هستند

انحراف دلتا ۲۵ درصد نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج است مثبت است، زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به عبارت دیگر، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، اندیکاتور انحراف از ۱۰ درصد فراتر خواهد رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۰ درصدی است.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا نشان داده شد، شیب دلتا ۲۵ درصد در ۱۵ ژانویه به پایین ترین سطح خود در بیش از ۱۲ ماه گذشته رسید.

مرتبط: پرونده ورشکستگی جنسیس برای اولین محاکمه برنامه ریزی شده است

در حال حاضر، شیب دلتای منفی ۲ درصد نشان می دهد که سرمایه گذاران شانس های مشابهی را برای گاوها و خرس ها تعیین می کنند.

داده‌های مشتقات روند صعودی را قطع می‌کند، زیرا خریدارانی که از حاشیه استیبل کوین استفاده می‌کنند به میزان قابل توجهی اهرم را کاهش داده‌اند و بازار گزینه‌ها خطرات مشابهی را برای هر دو طرف تخمین می‌زند. از سوی دیگر، خرس ها سطح مناسبی برای قرض گرفتن بیت کوین و باز کردن موقعیت های فروش در بازار مارجین پیدا نکرده اند.

بازارهای سنتی همچنان نقش مهمی در تعیین روند ایفا می کنند، اما تا زمانی که شاخص های مشتقات سالم بمانند، گاوهای بیت کوین دلیلی برای ترس ندارند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا