اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین Depot دستگاه های خودپرداز BTC را به نرم افزار تبدیل می کند تا هزینه های عملیاتی را کاهش دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تبدیل نرم افزاری یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری که به صورت عمودی سخت افزار و نرم افزار بیت کوین Depot را ادغام می کند و هزینه های سالانه مجوز نرم افزار را حذف می کند.

تعداد نصب‌های خودپرداز Crypto در چند ماه گذشته به طور پیوسته در سراسر جهان در حال کاهش بوده است. در حالی که برخی از دستگاه های خودپرداز به دلیل تنش های ژئوپلیتیکی و کاهش درآمد فعالیت خود را متوقف کرده اند، برخی از ارائه دهندگان مانند Bitcoin Depot شروع به تبدیل دستگاه های خودپرداز فیزیکی بیت کوین (BTC) به نرم افزار کرده اند.

بیت کوین Depot اخیراً همه ۷۰۰۰ دستگاه خودپرداز و کیوسک رمزنگاری را به یک سرویس مبتنی بر نرم افزار مجهز به BitAccess تغییر داده است. حرکت تبدیل نرم افزار پس از آن صورت گرفت که بیت کوین Depot اکثریت سهام BitAccess را در نوامبر ۲۰۲۲ به دست آورد. ماه‌ها قبل از این معامله، بیت‌کوین دیپو برنامه‌های خود را برای عرضه عمومی در سال ۲۰۲۳ از طریق یک معامله ۸۸۵ میلیون دلاری با یک شرکت خرید با هدف ویژه (SPAC) اعلام کرده بود.

تبدیل نرم افزاری یک دستگاه خودپرداز رمزنگاری که به صورت عمودی سخت افزار و نرم افزار بیت کوین Depot را ادغام می کند و هزینه های سالانه مجوز نرم افزار را حذف می کند. این هزینه قبلاً ۳ میلیون دلار هزینه عملیاتی سالانه را شامل می شد.

رشد دستگاه های خودپرداز کریپتو توسط تولیدکنندگان.منبع: رادار خودپرداز سکه

در نیمه اول سال ۲۰۲۲، BitAcess از موقعیت رهبری بازار برخوردار بود. با این حال، از ژوئیه ۲۰۲۲، تعداد کل نصب‌های خودپرداز به طور مداوم در حال کاهش بوده است که داده‌های Coin ATM Radar را تأیید می‌کند.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، BitAccess اکنون پس از Genesis Bytes و Genesis Coin به جایگاه سوم سقوط کرده است، که هر دو سهم بازار خود را در یک جدول زمانی افزایش داده اند. جیسون ساکو، معاون عملیات BTM در بیت کوین دیپو، در توضیح انگیزه پشت این حرکت گفت:

“با جایگزینی هارد دیسک موجود با یک هارد دیسک از پیش بارگذاری شده با نرم افزار Bitaccess، تبدیل نرم افزار را به سرعت تکمیل کردیم و در عین حال از مشکلات فنی خاصی که ممکن است در پروژه های تبدیل میدانی به وجود بیاید اجتناب کردیم.”

ساکو همچنین فاش کرد که اولین ۶۰۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین Depot در ۱۰ هفته به نرم افزار تبدیل شدند. افزایش دستگاه های خودپرداز کریپتو به طور مستقیم با میزان مواجهه عموم مردم با رمزارزها متناسب است.

زمانی که السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خود انتخاب کرد، رئیس جمهور نایو بوکله اعلام کرد که این کشور زیرساخت پشتیبانی از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز و ۵۰ شعبه ایجاد خواهد کرد.

مربوط: استرالیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد

رگولاتور مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، اخیراً اعلام کرد که تمام خودپردازهای ارزهای دیجیتال فعال در بریتانیا ثبت نشده و غیرقانونی هستند.

در آن زمان، رئیس عملیات FCA، مارک استوارد، قصد ایجاد اختلال در کسب و کارهای رمزنگاری ثبت نشده در کشور را داشت.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا