اخبار ارز دیجیتال

داده های بیت کوین 3 دلیل اصلی را نشان می دهد که چرا سرمایه گذاران به قیمت بیت کوین اهمیت نمی دهند

قیمت بیت کوین در حال کاهش است، اما سه شاخص اصلی مورد استفاده توسط معامله گران پول هوشمند همچنان سیگنال های صعودی را منتشر می کنند.

اخیراً در مورد عملکرد ضعیف قیمت بیت کوین (BTC) مطالب زیادی گفته شده است و بسیاری از تحلیلگران ادعا می کنند که حرکت نزولی بیشتر در هفته های آینده ادامه خواهد داشت.

با این حال، چندی پیش بود که بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان ارزهای دیجیتال از برخی شاخص های اساسی قابل توجه که به شدت صعودی باقی می مانند هیجان زده بودند.

بیایید به سه شاخص بیت کوین که گاوها ممکن است در ذهن داشته باشند نگاهی بیندازیم.

نرخ هش بیت کوین نزدیک به بالاترین حد خود باقی مانده است

هش ریت بیت کوین، معیاری برای سنجش میزان توان محاسباتی صرف شده برای استخراج بیت کوین، اخیرا به بالاترین حد خود رسیده است که قدرت کلی شبکه و علاقه مستمر ماینرها را نشان می دهد. امنیت بیت کوین هرگز قوی تر از این نبوده است و این واقعیت را برجسته می کند که به نظر می رسد ماینرها به آینده شبکه بیت کوین اعتماد دارند.

در مورد اینکه آیا هش ریت بالا یک سیگنال صعودی است یا خیر، بحث هایی وجود دارد. سرمایه گذاران افزایش قدرت هش را نشانه ای از افزایش قیمت قریب الوقوع می دانند، در حالی که دیگران می گویند برعکس این موضوع صادق است یا اینکه اصلاً همبستگی وجود ندارد.

با نگاهی به داده های سال گذشته، به نظر می رسد که رابطه واضحی بین نرخ هش و قیمت وجود دارد.

نمودار 1 ساله نرخ هش کل بیت کوین و قیمت بازار (USD). منبع: Blockchain.com

این کاملا منطقی است با توجه به اینکه ماینرها در نهایت با افزایش قیمت ها شروع به استخراج بیشتر خواهند کرد. نرخ Hahsrate و ماینر نیز تحت تأثیر تنظیمات سختی بیت کوین قرار می گیرند که تقریباً هر دو هفته یکبار اتفاق می افتد. با افزایش هش ریت، سختی آن نیز افزایش می‌یابد، بنابراین ماین 1 بیت کوین انرژی بیشتری می‌گیرد.

هش ریت بالاتر فقط می تواند قیمت پایین را برای مدت طولانی حفظ کند، زیرا افزایش هزینه تولید ماینرها در حالی که سود کاهش می یابد دشوار است. بنابراین، یا قیمت باید افزایش یابد یا هش ریت در مقطعی کاهش یابد.

در حال حاضر، قیمت در مقایسه با هش به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. آخرین باری که چنین اتفاقی افتاد ژوئن بود و پس از آن تجمعی رخ داد.

مشاهده موارد مرتبط: ماینرهای بیت کوین قبل از نصف شدن به قیمت بیت کوین بالای 98000 دلار نیاز دارند – تجزیه و تحلیل

علاوه بر افزایش هش ریت، به نظر می رسد که علاقه مجددی به استخراج از سوی دولت-ملت ها وجود دارد. سلطان نشین عمان اعلام کرده است که قصد دارد 7 درصد از هش بیت کوین را ظرف دو سال آینده تولید کند.

آدرس بیت کوین 0.1BTC در بالاترین حد خود نگه داشته است

بیت کوین هادلر در بازار نزولی به عملکرد خوب خود ادامه داده است و تعداد کیف پول هایی که 0.1 بیت کوین یا بیشتر دارند برای اولین بار به 12 میلیون رسید. حرکات فعلی قیمت محدود به محدوده است و این روند با وجود اصلاحات گاه به گاه ادامه دارد.

آدرس های بیت کوین با موجودی های بیشتر از 0.01 BTC نسبت به قیمت.منبع: بیت کوین را کاوش کنید

این نشان می دهد که با وجود هر چیز دیگری که در بازار می گذرد، به طبقه دارایی اعتماد دارید. پذیرش علی رغم قیمت گذاری ناامیدکننده در حال افزایش است.

0.1 بیت کوین ممکن است زمانی مبلغی ناچیز بوده باشد، اما امروزه قابل توجه است، زیرا در قیمت های فعلی معادل تقریباً 2500 دلار است. تعیین قیمت به ارزهای دیگر می تواند ارزهای فیات را بسیار ارزشمندتر کند. این که 12 میلیون کسب و کار این همه بیت کوین انباشته کرده اند نشان می دهد که جهان چقدر شروع به جدی گرفتن چنین سرمایه گذاری هایی کرده است.

موجودی بیت کوین در صرافی ها در حال کاهش است

اگرچه تعداد کیف پول هایی که مقادیر زیادی بیت کوین را در خود نگه می دارند نیز در حال افزایش است، اما میزان بیت کوین نگهداری شده در صرافی ها از زمان سقوط FTX در نوامبر 2022 رو به کاهش بوده است. این روند از فروردین ماه امسال شتاب گرفته است. این نشان می‌دهد که فرد از سکه نگهداری می‌کند و ممکن است نشان‌دهنده بی‌علاقگی آنها برای فروش آن در آینده نزدیک باشد.

نمودار 1 ساله قیمت بیت کوین و موجودی نگهداری مبادلات.منبع: Coinglass

هفته گذشته موجودی بیت کوین در صرافی ها از 1.88 میلیون به 1.84 میلیون کاهش یافت. از لحاظ تاریخی، جریان ورودی سکه به صرافی‌ها قبل از دوره‌های فشار فروش بوده است، در حالی که جریان‌های خروجی از صرافی‌ها قیمت بیت‌کوین را بالاتر برده است.

در مجموع، این سه شاخص نشان می دهد که سرمایه گذاران برای خرید بیت کوین قوی تر از همیشه هستند. ماینرهای بیت کوین به ماینینگ ادامه می دهند، هدلرها به هولینگ ادامه می دهند و افراد به ذخیره سکه های خود ادامه می دهند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Brian Nibley
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا