اخبار ارز دیجیتال

FBI شش کیف پول بیت کوین مرتبط با کره شمالی را نشان می دهد و به شرکت های رمزنگاری هشدار می دهد

گروه‌هایی مانند گروه لازاروس میلیاردها دلار دارایی‌های رمزنگاری‌شده را به سرقت برده‌اند و پولشویی را دشوار می‌کنند زیرا فناوری دفتر کل عمومی امکان ردیابی و مسدود کردن وجوه را می‌دهد.

اداره تحقیقات فدرال (FBI) شش کیف پول بیت کوین مرتبط با گروه هکر لازاروس تحت حمایت دولت کره شمالی را علامت گذاری کرده است. این شش کیف پول حاوی 1580 بیت کوین به ارزش 40 میلیون دلار است که گمان می رود طی سال گذشته توسط هک های مختلف ارزهای دیجیتال احتکار شده است.

پس از تحقیقات، FBI متوجه شد که گروه لازاروس تقریباً 1580 بیت کوین را در ارتباط با چندین سوء استفاده از ارزهای دیجیتال جابجا کرده است. این وجوه در حال حاضر در آدرس های بیت کوین زیر ذخیره می شود:

  • 3LU8wRu4ZnXP4UM8Yo6kkTiGHM9BubgyiG
  • 39idqitN9tYNmq3wYanwg3MitFB5TZCjWu
  • 3AAUBbKJorvNhEUFhKnep9YTwmZECxE4Nk
  • 3PjNaSeP8GzLjGeu51JR19Q2Lu8W2Te9oc
  • 3NbdrezMzAVVfXv5MTQJn4hWqKhYCTCJoB
  • 34VXKa5upLWVYMXmgid6bFM4BaQXHxSUoL

اف‌بی‌آی به شرکت‌های ارزهای دیجیتال هشدار داده است که جابه‌جایی وجوه مرتبط با یک گروه هکری بدنام کره شمالی می‌تواند نشانه‌ای باشد که شرکت‌های ارز دیجیتال در حال بررسی فروش هستند. سازمان‌های مجری قانون فدرال به شرکت‌های ارزهای دیجیتال توصیه کرده‌اند که شش کیف پول بیت‌کوین را زیر نظر داشته باشند و از داده‌های بلاک چین برای ردیابی حرکت وجوه استفاده کنند.

شرکت‌های خصوصی باید داده‌های بلاک چین مرتبط با این آدرس‌ها را بررسی کنند و در برابر تراکنش‌هایی که مستقیماً با آدرس‌ها یا مشتق‌شده از آن‌ها به دست می‌آیند هوشیار باشند.

در طول سال‌ها، هکرهای کره شمالی به طور فعال در چندین سوء استفاده مرتبط با ارزهای دیجیتال شرکت داشته و میلیاردها دلار از دارایی‌های رمزنگاری شده را سرقت کرده‌اند. طبق گزارش اخیر آزمایشگاه TRM، هکرهای کره شمالی از سال 2018 نزدیک به 2 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده را سرقت کرده اند. این گروه در سال 2022 بیشترین فعالیت را داشت و تنها در سال گذشته نزدیک به 1 میلیارد دلار دارایی های رمزنگاری شده را سرقت کرد.

در سال 2022 شاهد برخی از بزرگترین بهره برداری های مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهیم بود، گروه لازاروس با برنده شدن 625 میلیون دلار از پل هارمونی و 625 میلیون دلار Sky Mavis به زنجیره جانبی مرتبط با اتریوم Ronin Bridge در سال گذشته. به عنوان مغز متفکر پشت هک شناسایی شد.

مربوط: “هیچ کس آنها را متوقف نمی کند” – تهدید حملات سایبری کره شمالی افزایش می یابد

سوء استفاده‌های مرتبط با رمزارز از طریق آسیب‌پذیری‌ها در پلتفرم و کد پروتکل به دلیل پیچیدگی تکنیک‌های مورد استفاده این هکرها در حال افزایش است، اما فناوری بلاک چین همچنان به سوء استفاده‌کنندگان اجازه می‌دهد تا دستاوردهای غیرقانونی خود را بشویید یا انتقال دهند. من این را به یک مشکل تبدیل می‌کنم. امکان ردیابی حرکت وجوه وجود خواهد داشت.

سازمان‌های مجری قانون مانند FBI در چندین مورد در گذشته با شرکت‌های ارزهای دیجیتال برای مسدود کردن وجوه مربوط به چنین سوء استفاده‌هایی همکاری کرده‌اند. در اوایل سال جاری، Huobi و Binance دارایی های رمزنگاری شده مربوط به کره شمالی به ارزش 1.4 میلیون دلار را مسدود کردند. به همین ترتیب، 63 میلیون دلار دارایی مربوط به هک پل هارمونی نیز توسط صرافی ارزهای دیجیتال مسدود شده است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا