اخبار ارز دیجیتال

با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۱۰۰۰ دلار، احساسات جمعیت بیت کوین به بالاترین میزان در ماه ها رسید.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح خود رسیده است، با احساسات صعودی بازار که با افزایش قیمت تقویت شده است.

قیمت بیت کوین (BTC) امید معامله گران را تقویت کرد زیرا در هفته سوم ژانویه به بالای ۲۱۰۰۰ دلار رسید و به بالاترین حد در چهار ماه گذشته رسید. افزایش قیمت BTC در ژانویه شاهد بیشترین خوش بینی سرمایه گذاران از ماه جولای در بازار بود.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Santiment، احساسات در جمع معاملات به بالاترین سطح شش ماهه و دومین تمایل صعودی در ۱۴ ماه گذشته رسیده است. داده ها نشان می دهد که معامله گران با افزایش قیمت بیت کوین به عنوان سیگنالی از احتمال شکست بزرگتر در آینده نزدیک برخورد می کنند.

اصطلاح «احساس جمعی/سرمایه‌گذار» بیان می‌کند که سرمایه‌گذاران به طور کلی در مورد یک دارایی یا بازار مالی خاص چه احساسی دارند. این به حال و هوا یا روند یک بازار یا احساسات شرکت کنندگان است که با تغییرات در قیمت ها یا فعالیت دارایی های مبادله شده در آن بازار بیان می شود.

بیت کوین Weighted Social Sentiment منبع: Santiment

نمودار بالا سه جهش بزرگ در احساسات سرمایه گذاران برای سال ۲۰۲۱ و پس از آن را نشان می دهد. اولین جهش بزرگ در احساسات در نوامبر ۲۰۲۱ اتفاق افتاد و پس از آن قیمت بیت کوین به رکورد ۶۸۷۸۹ دلار رسید. دومین رالی بزرگ در ژوئیه ۲۰۲۲ رخ داد و به دنبال آن یک افزایش متوسط ​​قیمت به دنبال آن بود زیرا فدرال رزرو نشان داد که تورم ممکن است کاهش یابد. افزایش قیمت پس از افزایش در جولای گذشته در احساسات جمعیت به دلیل احساسات نزولی در سراسر بازار کمتر قابل توجه بود، اما معامله گران این کاهش را با ۱۹۰۰۰ دلار خریداری کردند.

مطالب مرتبط: افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۲۱۰۰۰ دلار، تحلیلگران را ترغیب می کند تا بررسی کنند که قیمت بیت کوین به کجا می رسد

افزایش اخیر در احساسات جمعیت پس از زمستان طولانی سال ۲۰۲۲ رخ داد. تحلیلگران بازار معتقدند که افزایش قیمت بیت کوین می تواند نشانه ای از پایین آمدن بازار باشد. به گفته تحلیلگر بازار مستقل HornHairs، از سال ۲۰۱۵، زمان های پایین به بالا و از بالا به پایین به ترتیب در ۱۵۲ و ۵۲ هفته ثابت مانده است.

با نگاهی به پویایی بلندمدت قیمت بیت کوین، صعود به بالا و پایین چرخه های قبلی به طرز شگفت انگیزی مشابه است. جالبتر اینکه به نظر می رسد چرخه ۲۰۲۰-۲۰۲۱ روند مشابهی را دنبال می کند.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا