🚨 اخبار ارز دیجیتال

پیتر شیف منتقد بیت کوین از قوانین جدید SEC راضی نیست

SEC اخیراً با اتخاذ قوانین جدیدی که فعالان بازار را در نقش‌های عمده تأمین نقدینگی هدف قرار می‌دهند، دامنه معاملات خود را گسترش داده است. بر اساس این مقررات، افرادی که دارایی های رمزنگاری، اوراق بهادار یا اوراق بهادار دولتی با دارایی های بیش از ۵۰ میلیون دلار معامله می کنند، مشمول قوانین فدرال اوراق بهادار خواهند بود.

یکی از جنبه‌های قابل توجه این مقررات، الزام افرادی است که در الگوهای معاملاتی منظم شرکت می‌کنند و نقدینگی را برای سایر فعالان بازار فراهم می‌کنند تا به‌عنوان معامله‌گر یا معامله‌گر اوراق بهادار دولتی ثبت نام کنند. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، هدف این اقدام رسیدگی به مسائل ساختاری است که باعث مشکلات نقدینگی در بازار ۲۶ تریلیون دلاری خزانه داری می شود. این بخشی از یک ابتکار گسترده تر برای اصلاح پویایی بازار، از جمله تشویق معاملات بیشتر از طریق اتاق های پایاپای است.

اما همه با آغوش باز از این تغییرات استقبال نمی کنند. به ویژه، پیتر شیف، کارشناس مالی و منتقد بیت کوین، مخالفت شدید خود را با تصمیم SEC ابراز کرد. شیف این اقدام را به‌عنوان دست‌اندازی بیش از حد محکوم کرد و استدلال کرد که SEC صلاحیت تعریف مجدد عباراتی مانند «فروشنده امنیت» را بدون مجوز صریح کنگره ندارد. او نگرانی‌ها را در مورد پیامدهای احتمالی، پیش‌بینی هزینه‌های معاملاتی بالاتر و کاهش نقدینگی در نتیجه این مقررات، برجسته کرد.

انتقاد شیف بر بحث های گسترده تری پیرامون نظارت نظارتی تاکید می کند. در حالی که طرفداران از اقدامات لازم برای محافظت از سرمایه گذاران و تضمین ثبات بازار حمایت می کنند، منتقدانی مانند شیف نسبت به مداخله بیش از حد که می تواند نوآوری را خفه کند و پویایی بازار را مختل کند هشدار می دهد.

با اجرایی شدن قوانین جدید SEC، تضاد بین نظارت نظارتی و اصول تمرکززدایی و استقلال در اکوسیستم ارزهای دیجیتال، احتمالاً چشم انداز آینده بازارهای دارایی دیجیتال را تشدید کرده و شکل می دهد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا