اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین CPI و FTX را نادیده می گیرد زیرا قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سپتامبر نزدیک به 26600 دلار می رسد

با وجود تغییرات CPI و انحلال FTX، قدرت قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد و معامله گران بیت کوین مشتاقانه منتظر فرصت های بلندمدت هستند.

بیت کوین (BTC) پس از بسته شدن 14 سپتامبر به بالاترین حد خود در سپتامبر رسید زیرا بازار اخبار مربوط به اقتصاد کلان و صنعت کریپتو را هضم کرد.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

معامله گر: بازار بیت کوین “احساس متفاوتی دارد”

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView قیمت بیت کوین یک شبه 26535 دلار را در Bitstamp ردیابی کردند.

بزرگترین ارز دیجیتال یک روز قبل در 26000 دلار ثابت ماند و از شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) بهتر از حد انتظار خارج شد.

بعداً تأیید شد که صرافی منحل‌شده FTX دارای مجوز قانونی برای نقد کردن دارایی‌های باقی‌مانده‌اش است، که به طور مشابه از عملکرد نسبتاً قوی بیت کوین در طول روز کم نکرد.

در زمان نگارش این مقاله، BTC/USD نزدیک به 26300 دلار معامله می شود که 5.5 درصد نسبت به پایین ترین سطح خود در سپتامبر افزایش یافته است.

معامله‌گر معروف کریپتو تونی گفت: «ما در بالاترین سطح محدوده قرار داریم و معکوس شدن این سطوح در نهایت به ما این امکان را می‌دهد که وارد یک موقعیت امن و طولانی شویم. گفت تعداد مشترکین X (توئیتر سابق) در روز.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Cryptotony/X

معامله گر همکار Daan Crypto Trades پیشنهاد کرد که رفتار کلی بازار بیت کوین در مقایسه با رکودی که نزدیک به پایان ماهانه مشاهده شد، تغییر کرده است.

بازار در این هفته متفاوت به نظر می‌رسد. نزول‌ها نسبتاً سریع خریداری می‌شوند و قیمت‌ها همچنان به بالاترین حد خود ادامه می‌دهند، در حالی که به خودی خود به عقب برمی‌گردند و پایین‌ها را دست نخورده می‌گذارند. من نوشته ام.

“مناقصه نقطه ای نیز بهتر از چند هفته گذشته بود. ممکن است اشتباه کنم، اما خوشبین هستم.”

تحلیل‌های بیشتر پیش‌بینی می‌کنند که اگر رگولاتورهای ایالات متحده یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را در ماه‌های آینده تأیید کنند، قیمت بیت‌کوین درازمدت شکست خواهد خورد.

معامله گر Skew محتاط تر بود و اشاره کرد که حجم روی زنجیره پس از “رالی امدادی” دوباره کاهش می یابد.

برخی از نظرات می‌گویند: «ساختار روزانه در اینجا بسیار خوب است و حجم آن کاهش یافته است، بنابراین ما قطعاً می‌توانیم پیش از افت، به یک رالی امدادی نگاه کنیم». خواندن، اشاره کردیم که بیت کوین/دلار آمریکا همچنان سطح مهم 25000 دلار را حفظ می کند.

نمودار مشروح با حجم BTC/USD. منبع: Skew/X

سپتامبر “سبز” برای اولین بار در 7 سال؟

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین از ابتدای ماه 1.15 درصد رشد داشت، اما همچنان در مسیر بهترین عملکرد ماه سپتامبر خود در سال‌های اخیر قرار داشت.

مطالب مرتبط: آیا بیت کوین در سال 2025 به بالاترین ارزش خود می رسد؟ ایده های قیمت بیت کوین “راه اندازی بازار گاوی” را نشان می دهد

بر اساس داده‌های منبع نظارتی CoinGlass، آخرین باری که BTC/USD در سپتامبر افزایش یافت، در سال 2016 بود.

در آن سال، با 6.35 درصد، بالاترین رکورد ثبت شده بود، اما در سپتامبر، بزرگترین ماه «قرمز» دو سال پیش، 19 درصد کاهش یافت.

در سال 2022، بیت کوین 3.1 درصد سقوط کرد و در اکتبر 5.6 درصد دیگر افزایش یافت. این یک ماه محبوب در میان گاوهای نر است که به طور غیر رسمی از آن به عنوان “Uptober” یاد می کنند.

نمودار بازده ماهانه BTC/USD (نمایش).منبع: شیشه سکه

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا