اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین با افزایش CPI مواجه می شود، قیمت بیت کوین به ۲۶.۸ هزار دلار نزدیک می شود

CPI بالاتر از حد انتظار به داده های کلان می پیوندد. تحلیلگران بیت کوین همچنان معتقدند که این امر به افزایش قیمت بیت کوین کمک نمی کند.

بیت کوین (BTC) در آستانه آغاز معاملات وال استریت در ۱۲ اکتبر به سطح کلیدی ۲۶۸۰۰ دلار چسبیده است، زیرا آمارهای تورم ایالات متحده همچنان به بالاتر از انتظارات ادامه می دهد.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین زمانی واکنش نشان می دهد که CPI از انتظارات فراتر رود

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که نوسانات قیمت بیت‌کوین از زمان پایین‌ترین قیمت دو هفته‌ای که یک روز قبل مشاهده شد، کاهش یافته است.

اینها به لطف داده های اقتصاد کلان ایالات متحده بود که نشان داد تورم پایدار همچنان بازارها را شگفت زده می کند.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه سپتامبر که در همان روز اعلام شد، نسبت به سال قبل ۳.۷ درصد در مقایسه با ۳.۶ درصد پیش بینی شده بود که این روند را تقویت می کند. با غذا و انرژی کمتر، سهم ۴.۱ درصد مطابق با انتظارات بود.

یک بیانیه مطبوعاتی رسمی از اداره آمار کار ایالات متحده تأیید کرد که “در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر، شاخص کل اقلام ۳.۷٪ افزایش یافت، همان نرخ افزایش در ۱۲ ماه منتهی به آگوست.”

شاخص کل اقلام به استثنای غذا و انرژی در ۱۲ ماه گذشته ۴.۱ درصد افزایش یافت، شاخص انرژی در ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ۰.۵ درصد کاهش یافت و شاخص مواد غذایی نیز نسبت به سال گذشته ۳.۷ درصد افزایش یافت.

در پاسخ، نامه Kobeisi Financial Review Resources تاکید کرد که سیاست پولی و سیستم فدرال رزرو در حال حاضر با مشکل مواجه هستند.

تورم PCE و PPI در حال افزایش است و تورم CPI نیز بالاتر از حد انتظار است. من نوشته ام با X.

فدرال رزرو چگونه می تواند نرخ بهره را به سرعت کاهش دهد؟

به طور گسترده انتظار می رود که مفهوم “بالاتر برای مدت طولانی تر” از نظر نرخ های بهره ایالات متحده، بر دارایی های ریسک، از جمله ارزهای دیجیتال، فشار وارد کند.

بر اساس داده‌های ابزار FedWatch گروه CME، احتمال اینکه فدرال رزرو در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در اول نوامبر در پاسخ به CPI، نرخ‌های بهره را بیشتر افزایش دهد، بسیار کم است و تنها ۷.۴ درصد است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرومنبع: CME Group

بیت کوین در مقابل تحلیلگر ماکرو: “بد = بد”

با نگاهی به خود بیت کوین، شرکت کنندگان محتاط بازار دلیل کمی برای انتظار بازگشت به روند صعودی در کوتاه مدت داشتند.

مطالب مرتبط: آیا در مورد افزایش قیمت بیت کوین شکی وجود دارد؟عرضه بیت کوین کم عمق است و منعکس کننده بازار نزولی در سال ۲۰۲۲ است

معامله‌گر محبوب Skew همچنان ۲۶۸۰۰ دلار را به عنوان منطقه‌ای که گاوها می‌توانند به حمایت روی بیاورند، اعلام کرد.

شاخص‌های مادی Monitoring Resources کمبود نقدینگی پیشنهادی را بسیار بالاتر از سطح کلیدی دو سه ماهه گذشته در ۲۴۷۵۰ دلار نشان داد.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران، گفت: «مدت زیادی از زمانی که بحثی در مورد خوب = خوب یا خوب = بد بودن قیمت بیت کوین داشتیم، می گذرد. اضافه توضیح جنبه های کلان قبل از CPI.

من یک اقتصاددان نیستم، اما بر اساس گزارش های دیروز، چشم انداز کلی اقتصادی و تنش های ژئوپلیتیکی، می گویم بد = بد.

در ادامه، شرکت بازرگانی QCP Capital گفت که سه ماهه چهارم با وجود عوامل افزایشی بالقوه مختلف، شاهد یک سیر نزولی «بی وقفه» برای بیت کوین و بزرگترین آلت کوین اتر (ETH) خواهیم بود.

اگر CPI قوی‌تر از حد انتظار باشد، امیدواریم عملکرد ضعیف BTC و ETH نسبت به روند صعودی به این معنی باشد که بتا آن‌ها نیز نسبت به نزولی پایین‌تر خواهد بود.» این در به‌روزرسانی بازار روز بیان شد.

در غیر این صورت، ما سطوح کلیدی ۲۵-۲۶۰۰۰ را در جهت نزولی و ۲۹-۳۰۰۰۰ را در جهت صعودی به عنوان سطوح مهم در تعیین روند بعدی در نظر خواهیم گرفت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا