اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهنده هسته بیت کوین ادعا می کند که بیش از ۲۰۰ بیت کوین را در هک از دست داده است

Bitcoin OG و توسعه دهنده اصلی Luke Dashjr ادعا می کند که کلیدهای PGP او به خطر افتاده و تقریباً تمام بیت کوین او در ۳۱ دسامبر از او به سرقت رفته است.

لوک دشجر، یکی از توسعه دهندگان اصلی بیت کوین (BTC)، ادعا می کند که در نتیجه یک هک که درست قبل از سال جدید رخ داده است، “اساسا” تمام بیت کوین خود را از دست داده است.

در یک پست توییتر در اول ژانویه، توسعه‌دهنده گفت هکر مظنون به کلید PGP (حریم خصوصی بسیار خوب) خود دسترسی داشته است. کلیدهای PGP (Pretty Good Privacy) یک روش امنیتی رایج است که از دو کلید برای دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده استفاده می کند.

در این تاپیک، او آدرس کیف پولی را که مقداری از بیت کوین دزدیده شده در آن ارسال شده بود به اشتراک گذاشت، اما مقدار کل بیت کوین دزدیده شده را فاش نکرد.

در زمان نگارش این مقاله، آدرس کیف پول مورد نظر چهار تراکنش بین ساعت ۲:۰۸ تا ۲:۱۶ بعدازظهر ۳۱ دسامبر را نشان می دهد که در مجموع ۲۱۶.۹۳ بیت کوین از کیف پول وی به سرقت رفته است. نادر و به ارزش ۳.۶ میلیون دلار با قیمت های فعلی.

دشجر گفت مهاجمان “نمی دانستند” او چگونه به کلیدهای خود دسترسی پیدا کرده است، اما برخی از افراد جامعه به ارتباط احتمالی با پست قبلی توییتر از دشجر در ۱۷ نوامبر اشاره کردند. بدافزار/درهای پشتی روی سیستم شما. ”

دشجر در یک تاپیک اخیر در توییتر به کاربران گفت که پس از دریافت ایمیل هایی از Coinbase و Kraken در مورد تلاش برای ورود به سیستم، از هک اخیر آگاه شده است.

این حادثه توجه Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس را به خود جلب کرد، که در ۱ ژانویه تسلیت و حمایت خود را اعلام کرد. کارگردان.

“با عرض پوزش برای از دست دادن چیزهای زیادی. من به تیم امنیتی خود اطلاع داده ام که تماشا کنند. وقتی آمدند آنها را مسدود می کنم. اگر سؤال دیگری دارید، با من تماس بگیرید. ما به طور مکرر به این موارد رسیدگی خواهیم کرد و به دنیا کمک خواهیم کرد. در حال ایجاد روابط با مجری قانون (LE) در داخل هستند.”

برخی در جامعه رمزنگاری گمانه زنی می کنند که امنیت ضعیف ممکن است دلیل این ضرر باشد.

در یک موضوع Reddit در تاریخ ۱ ژانویه، کاربری که خود را SatStandard می‌نامید، پیشنهاد کرد که دشجر ممکن است نقض امنیتی ۱۷ نوامبر را «جدی» نگیرد، پس از آن توسعه‌دهنده بیت‌کوین پیشنهاد کرد «ما فعالیت‌های مختلف را از هم جدا نکردیم».

“او یک کیف پول داغ در همان کامپیوتری داشت که همه کارها را با آن انجام می داد. او واقعا از خود راضی به نظر می رسید.”

از سوی دیگر، دیگران معتقدند که ممکن است هک نبوده باشد. پیشنهاد اینکه شخصی قبل از فصل مالیات به نحوی با عبارت اولیه برخورد کرده یا بخشی از یک “حادثه قایق” ناگوار بوده است.

تصادفات قایق در این زمینه مربوط به جوک ها و میم هایی است که در اصل توسط علاقه مندان به اسلحه استفاده می شد که سعی می کردند با ادعای اینکه تمام بیت کوین خود را در یک “حادثه غم انگیز قایق از دست داده اند” از پرداخت مالیات اجتناب کنند.

کوین تلگراف برای اطلاعات بیشتر در مورد هک ادعایی با دشجر در توییتر تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: ۱۰ بزرگترین هک و اکسپلویت کریپتو در سال ۲۰۲۲ به سرقت رفته ۲.۱ میلیارد دلار

این خبر همچنین بحث خود حضانت را شعله ور کرد، موضوعی که پس از سقوط FTX در سال گذشته به یک موضوع داغ تبدیل شد.

مدیر عامل بایننس (CZ) قبلاً به جامعه ارزهای دیجیتال در مورد خود حضانت هشدار داده بود.

Udi Wertheimer، یک تأثیرگذار شبکه اجتماعی آنلاین BTC نیز سوال “شما نباید کلیدهای خود را مدیریت کنید” نظر می دهد که آیا خود مدیریتی گزینه ای قابل دوام و مطمئن است یا خیر.

“اگر حتی یکی از توسعه دهندگان OG بیت کوین این کار را خراب کرده باشد، من واقعاً نمی دانم چگونه از دیگران انتظار می رود که این کار را با خیال راحت انجام دهند.”

او گفت: “من نمی گویم خود مدیریتی بد است، اما شما نباید کلیدهای خود را مستقیماً مدیریت کنید.”نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا