اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهنده هسته بیت کوین حراجی گمراه کننده را برای فروش کد خود به عنوان NFT می خواند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Luke Dashjr، توسعه دهنده هسته بیت کوین، فروشنده پشت حراج NFT را به استفاده از نام و کد خود بدون اطلاع یا رضایت او متهم کرده است.

لوک دشجر، یکی از توسعه دهندگان اصلی بیت کوین (BTC)، در رسانه های اجتماعی اقدام به ایجاد و فروش NFT های گمراه کننده با استفاده از نام و کد خود بدون رضایت او کرد.

توسعه‌دهنده اصلی گفت که او اولین توسعه‌دهنده بیت‌کوین نیست که از نام یا کارش به این شکل استفاده می‌شود.

در یک پست توییتر در 27 فوریه، توسعه‌دهنده گفت که یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) حاوی عکس کدی که نوشته بود، 0.41 بیت کوین (BTC) در یک سایت حراج یا حدود 9500 دلار در زمان نگارش این مقاله دریافت می‌کرد. در فروخته شد

دشجر توضیح داد: «این کد به‌عنوان کد من در فهرست آگهی شد و برای فروش و سود در اختیار عموم قرار گرفت.

“برای شفاف سازی، من در ایجاد یا فروش این NFT یا هر NFT دیگری دخالتی ندارم و با استفاده از کد یا نام خود برای این منظور موافقت نکرده ام. اشخاص ثالث نام و کد من را برای منافع مالی خود می فروشند. ” او اضافه کرد.

دشجر فاش کرد که برنده حراج در نهایت با او تماس گرفت و او باید به آنها اطلاع می داد که در فروش شرکت نداشته است.

برنده حراج طبق گزارش ها با لوک دشیر تماس گرفت و متوجه شد که او در فروش شرکت نداشته است.منبع: لوک داسیل

دشجر مدعی است فردی اعم از فروشنده یا سایت مزایده با وی تماس گرفته و پیشنهاد «تقویت 90 درصد از درآمد مزایده» را داده است که او نپذیرفته است.

وی توضیح داد: «همچنین مردم باید بدانند که فروشندگان و سایت‌های حراج پیشنهاد داده‌اند که 90 درصد درآمد حاصل از حراج را اهدا کنند.) سعی کنید به من رشوه بدهید تا سکوت کنم و یا (2) رضایت من را پس از آن جلب کنید.»

من چنین پرداخت هایی را به قیمت گمراه شدن مردم نمی پذیرم.

دشجر گفت: “با توجه به ارائه نادرست و سردرگمی خریداران واقعی، من قویاً از بازپرداخت 100٪ درآمد حراج به خریداران حمایت می کنم.”

به گزارش دشجر، «سایر توسعه دهندگان بیت کوین» نیز در وضعیت مشابهی قرار گرفتند و کمک های مالی «قابل توجهی» برای همکاری خود ارائه کردند. با این حال وی جزئیات خاصی ارائه نکرد.

پیامی که ظاهراً فروشنده NFT است و به لوک دشجر “کمک مالی” از یک حراج پیشنهاد می کند. منبع: لوک دشجر

دشجر گفت: “از نام من برای گمراه کردن مردم استفاده نکنید تا بتوانم به سرعت درآمد کسب کنم. این اشتباه است.”

وی افزود: “من موافق استفاده از نام یا رمز خود در این موضوع نیستم. می خواهم مردم موضع من را بدانند.”

مربوط: پیمایش در دنیای کریپتو: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

اوایل سال گذشته، بازار غیرمتمرکز OpenSea گزارش بیان می‌کند که بیش از ۸۰ درصد NFT‌هایی که با استفاده از ابزارهای استخراج آن ایجاد می‌شوند، «سرقت سرقت علمی، مجموعه‌های جعلی و هرزنامه» هستند.

طبق گزارش ها، دشجر قربانی تاسف بار هک شدن در آخرین روز سال 2022 و از دست دادن “اساسا” تمام بیت کوین خود بود.

هکرها به کلید PGP (Pretty Good Privacy) او دسترسی پیدا کردند. این یک روش امنیتی رایج است که از دو کلید برای دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده استفاده می کند.

این خبر بحثی را در مورد حضانت شخصی برانگیخت که پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX به یک موضوع داغ تبدیل شد.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا