اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به عملکرد بهتر از سبد وارن بافت ادامه می دهد و پیشتاز افزایش می یابد

از اوایل سال ۲۰۱۹، موقعیت های بیت کوین نقطه ای و اهرمی از قیمت سهام برکشایر هاتاوی بهتر عمل کرده است. آیا زمان خرید بیت کوین توسط وارن بافت فرا رسیده است؟

وارن بافت، سرمایه گذار مشهور و رئیس برکشایر هاتاوی، ۹۳ سالگی خود را در ۳۰ آگوست جشن گرفت. بافت در طول کار طولانی خود، به استراتژی سرمایه گذاری ارزشی، مشابه رویکرد «خرید و نگه داشتن» که اغلب با استراتژی های سرمایه گذاری ارزشی مرتبط است، پایبند بوده است. ارز دیجیتال.

اما بافت بر دارایی‌هایی با پتانسیل بازدهی بالا، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و بخش‌هایی تمرکز می‌کند که او و تیمش درک عمیقی از ریسک‌ها، رقابت و مزایای موجود دارند.

سوال این است که آیا چنین استراتژی تیزبینانه ای می تواند در درازمدت بهتر از بیت کوین (BTC) عمل کند؟ علاوه بر این، سرمایه گذاران باید تعجب کنند که چرا یکی از بزرگترین انتخاب کنندگان سهام در تمام دوران در حال حاضر دارای پول نقد و اوراق قرضه کوتاه مدت به عنوان دومین موقعیت بزرگ در پرتفوی خود است.

یک مثال جالب از این رویکرد، بزرگترین هلدینگ برکشایر هاتاوی، سهام اپل (AAPL) است. این شرکت برای اولین بار این سهام را در اوایل سال ۲۰۱۶ خریداری کرد، زمانی که ارزش شرکت در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار بود که باعث شد آن را از سرمایه گذاران اولیه خود دور کند. قابل توجه است که برکشایر هاتاوی به سرمایه گذاری خود در AAPL در سال ۲۰۲۲ ادامه داد، حتی اگر قیمت سهام از زمان خرید اولیه آن بیش از ۵۰۰ درصد افزایش یافته باشد. این نشان دهنده تمرکز بافت بر استراتژی های سرمایه گذاری بلندمدت، صرف نظر از نوسانات اخیر قیمت است.

بوفه ها ارزش اقلام غیرمولد را به عنوان ذخیره ارزش کاهش می دهند.

برکشایر هاتاوی در نامه ای به سهامداران در فوریه ۲۰۱۲ نگرانی خود را در مورد کاهش ارزش پول کاغذی ابراز کرد و محدودیت های طلا را به عنوان ذخیره ارزش مورد بحث قرار داد. آنها معتقدند که طلا فاقد کاربردی است، تقاضا برای محصولات صنعتی و جواهرات کمتر از تولید است و قیمت طلا در درجه اول ناشی از احساسات مبتنی بر ترس است که ممکن است موقتی باشد. در مقابل، سرمایه گذاری در شرکت های با بهره وری بالا سود و بازده زیادی ایجاد می کند.

برکشایر هاتاوی همچنین خاطرنشان کرد که صرف نظر از اینکه ارزهای آینده بر اساس طلا، پوسته یا کاغذ باشد، مردم همیشه مایلند بخشی از درآمد خود را با کالا و خدمات مبادله کنند.

متأسفانه برای بافت، قیمت بیت کوین در ۱۲ ماه پس از اظهارات انتقادی وی در مورد زنده بودن کالاهای غیرمولد به عنوان ذخیره ارزش، ۶۸۳ درصد افزایش یافت. علاوه بر این، در یک دوره چهار ساله، نرخ افزایش بیت کوین به ۹۰۱۴ درصد رسید.

برای مقایسه عملکرد سهام برکشایر هاتاوی با بیت کوین، با توجه به تمرکز بافت بر بازده و بازدهی که اساساً با ویژگی های کالاهایی مانند طلا و بیت کوین متفاوت است، از اهرم استفاده می کنیم. عملکرد سهام برکشایر هاتاوی را با استفاده از ضریب ۳ محاسبه کردیم. برای شبیه سازی موقعیت ضرب شده .

برکشایر (BBRK.B) در مقابل شاخص بیت کوین/USD (نارنجی) ۳ برابر است. منبع: TradingView

اگر فردی ۱۰۰۰ دلار در بیت کوین (نقطه) سرمایه گذاری کند و در اوایل سال ۲۰۱۹ یک موقعیت خرید اهرمی در سهام برکشایر هاتاوی شروع کند، شرکت هلدینگ بافت ۵۶۲۳ دلار سرمایه گذاری می کند. BTC بازدهی ۷۰۲۰ دلاری را شاهد بود.

برکشایر (BBRK.B) در مقابل شاخص بیت کوین/USD (نارنجی) ۳ برابر است. منبع: TradingView

به طور مشابه، سرمایه گذاری آغاز شده در سال ۲۰۱۷، ۳۷۹۸ دلار در بیت کوین به دست می آورد، اما ۱۹۹۸ دلار با استفاده از سهام برکشایر هاتاوی استراتژی طولانی را تحت تأثیر قرار می دهد.

ناسازگاری آشکار استراتژی بافت برای بیت کوین صعودی است

توجه به این نکته مهم است که خلاءهای احتمالی در تز سرمایه گذاری بافت وجود دارد. برکشایر هاتاوی در حال حاضر رکورد ۱۴۷ میلیارد دلار معادل نقدی و سرمایه گذاری های کوتاه مدت را در اختیار دارد که ۱۸.۵ درصد از کل سرمایه بازار شرکت را تشکیل می دهد. این سوال پیش می‌آید که آیا آنها منتظر نقطه ورود بهتری به یک سهام خاص هستند یا اینکه بازده ۵.۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری اوراق قرضه را رضایت‌بخش می‌دانند.

این سناریو نشان می‌دهد که چگونه حتی باتجربه‌ترین سرمایه‌گذاران در بازار سهام نیز می‌توانند در به کار انداختن پول خود مردد باشند. همچنین سؤالاتی در مورد اینکه آیا برخی از صندوق‌های غیرفعال فعلی، از جمله صندوق ۵.۶ میلیارد دلاری بازار پول، ممکن است در صورت شعله‌ور شدن مجدد تورم، به دنبال تدابیر جایگزین باشند یا خیر، وجود دارد.

بیت کوین ممکن است یک ذخیره عالی ارزش نباشد و نوسانات آن باعث نگرانی است. با این حال، درک این نکته مهم است که بیت کوین هنوز با رکود جهانی مواجه نشده است و برای قضاوت نهایی خیلی زود است.

علاوه بر این، عملکرد بهتر قیمت بیت کوین نسبت به سهام برکشایر هاتاوی نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش جایگزین مناسب می بینند. من اینجا هستم.

با توجه به این موضوع، موقعیت نقدی بزرگ برکشایر هاتاوی یک زنگ خطر بالقوه برای شکاکان بیت کوین است. مجموع سرمایه بازار بیت کوین در حال حاضر ۵۰۰ میلیارد دلار است که نشان دهنده پتانسیل بزرگ بکر بازار بیت کوین در دنیای مالی است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا