🚨 اخبار ارز دیجیتال

مصرف انرژی پاک بیت کوین بر اساس گزارش ها از ۵۰ درصد فراتر رفته است – آیا تسلا پرداخت های بیت کوین را می پذیرد؟

تحلیلگران بلومبرگ گزارش دادند که سهم انرژی های تجدیدپذیر مورد استفاده برای استخراج بیت کوین از ۵۰ درصد فراتر رفته است که بخشی از آن به دلیل فرار استخراج کنندگان از ممنوعیت چین است.

ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ گفت که تسلا زمانی که ماینرها از حدود ۵۰ درصد منابع انرژی پاک استفاده کنند، «با روندی مثبت در آینده»، تسلا پرداخت به بیت کوین (BTC) را می پذیرد. او گفت که ناشنوا است. این استاندارد ممکن است اخیراً به دست آمده باشد.

جیمی کوتس، تحلیلگر بلومبرگ، در یک موضوع ۱۴ سپتامبر گفت: گزارش نسبت انرژی استخراج BTC از منابع تجدیدپذیر به دلیل “کاهش انتشار و افزایش چشمگیر در هش ریت” از ۵۰٪ فراتر رفته است. کوتس گفت که فشار به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر در نتیجه پراکندگی معدنچیان از چین به دنبال ممنوعیت استخراج معدن در این کشور از سال ۲۰۲۱، و فشار برخی کشورها برای “درآمدزایی انرژی مازاد رها شده” است. “این نتیجه روی آوردن به معدن.

کشورهایی که در استخراج بیت کوین سرمایه گذاری می کنند عبارتند از السالوادور (که از سال ۲۰۲۱ نیز ارزهای دیجیتال را به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخت)، بوتان، عمان و امارات متحده عربی. معیار ۵۰ درصد انرژی می تواند به معنای حرکت بیشتر به سمت پذیرش یکی از بزرگترین شرکت های جهان باشد.

مربوط: سوزن الماس تسلا: دارایی بیت کوین سازنده خودروهای برقی در سه ماهه دوم بدون تغییر باقی می ماند

ماسک، مدیر عامل تسلا، مالک X (توئیتر سابق) و بنیانگذار اسپیس، تسلا اعلام کرد که در ماه می ۲۰۲۱ پرداخت های خود را در بیت کوین متوقف خواهد کرد. ماسک که استاندارد ۵۰ درصدی منبع انرژی پایدار را برای شرکت برای از سرگیری پرداخت‌ها تعیین کرده است، تصدیق کرد که روند مثبتی به سمت منابع انرژی سبز وجود دارد، اما سیاست تسلا را تغییر نداده است.

به نظر نمی رسد مدیرعامل تسلا به طور علنی اقدامی برای شروع مجدد پرداخت های بیت کوین اعلام کرده باشد. در زمان انتشار این مقاله، قیمت بیت کوین ۲۶۵۷۲ دلار بود که در هفت روز گذشته بیش از ۲ درصد افزایش داشت.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «صفر خالص» است


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا