اخبار ارز دیجیتال

گاوهای بیت کوین صعودی باقی می مانند، اما موانع کلان و رمزنگاری خاص، بیت کوین را زیر ۳۰۰۰۰ دلار نگه می دارند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

همه مواد لازم برای افزایش قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار وجود دارد، اما عدم اطمینان اقتصادی و افزایش فشارهای نظارتی سطوح مقاومت کلیدی را تقویت می کند.

در ۲۳ مارس، قیمت بیت کوین (BTC) پس از یک اصلاح مختصر زیر ۲۷۰۰۰ دلار، پشتیبانی را به ۲۸۰۰۰ دلار بازیابی کرد. این حرکت از نزدیک به دنبال شاخص Nasdaq متمرکز بر فناوری بود که با عبور بخش‌های مالی سنتی، به‌ویژه بیت‌کوین، از آستانه ۲۸۰۰۰ دلار، ۲.۱ درصد افزایش یافت.

در ۲۲ مارس، فدرال رزرو نرخ بهره معیار خود را ۰.۲۵ درصد افزایش داد و اشاره کرد که به سقف سقف سال ۲۰۲۳ نزدیک شده است. با این حال، در نهایت، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که هنوز برای تعیین محدوده ای از نرخ های بهره زود است. با تشدید شرایط اعتباری، سیاست پولی انعطاف‌پذیر است.

در ابتدا، به نظر می رسد اطمینان بخش است که بانک های مرکزی تمایل کمتری به افزایش هزینه پول دارند. با این حال، اقتصاد جهانی نشانه هایی از استرس را نشان می دهد. برای مثال، اعتماد مصرف‌کننده در منطقه یورو در ماه مارس ۱۹.۲ درصد کاهش یافت و روند پنج ماهه رشد را معکوس کرد و انتظارات اقتصاددانان برای بهبود را شکست داد.

رکود اقتصادی همچنان سود شرکت ها را فشرده می کند و منجر به اخراج کارکنان می شود. به عنوان مثال، در ۲۳ مارس، شرکت خدمات حرفه ای Accenture اعلام کرد که قرارداد ۱۹۰۰۰ کارگر را طی ۱۸ ماه آینده فسخ خواهد کرد. در ۲۲ مارس، Indeed که به مردم کمک می کند شغل پیدا کنند، ۱۵ درصد از نیروی کار خود یا ۲۲۰۰ کارمند خود را اخراج کرد.

هرچه همبستگی با بازارهای سنتی قوی‌تر باشد، پتانسیل جداسازی کمتر است. در نتیجه، با توجه به بازارهای آتی و حاشیه، افزایش قیمت بیت کوین اعتماد چندانی به معامله گران حرفه ای نداده است.

گاوها و خرس ها تقاضای متعادلی را در بازارهای حاشیه نشان می دهند

تجارت مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض کنند تا از موقعیت های معاملاتی خود استفاده کنند و به طور بالقوه درآمد خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، شما می توانید بیت کوین را با قرض گرفتن تتر (USDT) بخرید و قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال را افزایش دهید. از سوی دیگر، استقراض بیت کوین چاره ای جز شرط بندی روی کاهش قیمت ها ندارد.

برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه لزوماً یکسان نیست. نسبت حاشیه سود بالا نشان می دهد که بازار صعودی است. برعکس، نسبت پایین وام به وام نشان دهنده بازار نزولی است.

نسبت مارجین وام OKX USDT/BTC. منبع: OKX

در ۱۵ مارس، شاخص بلندمدت به کوتاه بازار حاشیه در صرافی OKX به ۶۰ رسید، اما تا ۱۷ مارس به ۲۲ کاهش یافت. این نشان می دهد که در جریان تجمع از اهرم بی پروا استفاده نشده است. از نظر تاریخی، سطوح بالای ۴۰ نشان دهنده تقاضای بسیار نامتعادل به نفع خریدهای طولانی است.

این معیار در حال حاضر روی ۱۹ است، که با توجه به هزینه بالای وام گرفتن USD (یا استیبل کوین) به BTC short (15%)، وضعیت متعادلی را نشان می دهد.

داده های بلند به کوتاه نشان دهنده کاهش تقاضا برای بلندمدت های اهرمی است

نسبت خالص بلند مدت به کوتاه مدت برای معامله گران برتر، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای حاشیه تاثیر گذاشته باشد، حذف می کند. تحلیلگران با جمع‌آوری موقعیت‌های قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه‌ماهه بهتر می‌توانند درک کنند که معامله‌گران حرفه‌ای صعودی یا نزولی هستند.

بینندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق رصد کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

تحلیلگران توضیح می‌دهند که بیت کوین پس از بحران بانکی احتمالاً عملکرد بهتری از تمام دارایی‌های رمزنگاری خواهد داشت.

نسبت بلند مدت به کوتاه ترین معامله گران بورس.منبع: Coinglass

بین ۱۸ مارس و ۲۲ مارس، نسبت طولانی به کوتاه ترین معامله گران در OKX افزایش یافت و به ۱.۰۹ رسید، اما در ۲۳ مارس روند معکوس کرد. این متریک در حال حاضر در پایین ترین سطح خود یعنی ۰.۷۶ در ۱۱ روز گذشته است. در همین حال، در صرافی Huobi، نسبت بلند مدت به کوتاه ترین معامله گران از ۱۸ مارس در نزدیکی ۱.۰ ثابت مانده است.

در نهایت، نهنگ های بایننس از ۱۷ مارس به طور مداوم طول اهرم خود را کاهش داده اند. به طور دقیق تر، این نسبت از ۱.۳۶ به ۱.۰۹ در ۲۳ مارس کاهش یافت که پایین ترین سطح در ۱۱ روز گذشته بود.

بازارهای مارجین و آتی نشان می‌دهند که نهنگ‌ها و بازارسازان آمادگی خوبی نداشتند زیرا بیت کوین از ۱۶ مارس ۱۳ درصد افزایش یافت. این ممکن است در ابتدا نزولی به نظر برسد، اما اگر سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلار حفظ شود، معامله‌گران حرفه‌ای مجبور خواهند شد تا موقعیت‌های خرید را اضافه کنند و شتاب صعودی را بیشتر کند.

مشتقات بیت کوین در نهایت هیچ نشانه ای از استرس نشان نمی دهند. نداشتن اهرم بیش از حد در پوزیشن های خرید یک امتیاز مثبت است و خرس ها جرات اضافه کردن پوزیشن های کوتاه را نداشتند. با این وجود، خطرات رکود اقتصادی و افزایش عدم اطمینان نظارتی، مانند اطلاعیه ولز SEC به صرافی Coinbase در ۲۲ مارس، می تواند قیمت بیت کوین را برای مدتی به زیر ۳۰۰۰۰ دلار برساند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا