🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا بیت کوین (BTC) به ۵۰۰۰۰ دلار کاهش می یابد؟

تصویر جلد از طریق Stock.adobe.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین اخیرا به ۵۸۰۰۰ دلار رسیده است که اکثریت بازار ارزهای دیجیتال را دچار سرخوشی کرده است. این روند صعودی که با افزایش تقاضا مشخص شد، به دلیل حجم قابل توجه ETF به بیش از ۳.۲ میلیارد دلار و جریان خالص ورودی ۵۲۰ میلیون دلار بود. اما این سوال پیش می‌آید: آیا این رشد پایدار است یا در آستانه فروپاشی هستیم؟ عقب نشینی به سطح ۵۰۰۰۰ دلار؟

افزایش اخیر نه تنها ناشی از تقاضای واقعی است، بلکه به دلیل تأثیر آبشاری نقدینگی‌های کوتاه‌مدت و افزایش خریدهای سفته‌بازی نیز بوده است. افزایش نرخ‌های تامین مالی در مبادلات محلی و افزایش قابل‌توجه در معاملات آتی بلندمدت، که با قیمت‌های لحظه‌ای تا ۱۶ درصد معامله می‌شد، بر سرعت هیجان‌انگیز این افزایش تاکید کرد.

نمودار BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

در بازار اختیار معامله، واکنش به این روند صعودی در ابتدا ضعیف بود، با سودهای قابل مشاهده و افزایش تقاضا برای حفاظت نزولی در میان دارندگان اختیار خرید. این فعالیت منجر به برگشت ریسک در حدود ۳ درصد شد، رقمی که بزرگی حرکت بازار نقدی را رد می‌کند.

تقاضای نوسانات با ادامه رشد قیمت بیت کوین افزایش یافته است، اما جهش ها با فشار فروش مواجه شده است که نشان می دهد بازار نسبت به افزایش بیش از حد محتاط است. با توجه به نوسانات نزدیک به ۴۰ درصد، بازار به ۶۰۰۰۰ دلار به عنوان یک هدف بالقوه برای پایان ماه مارس چشم دوخته است.

با نگاهی به آینده، پایداری این تجمع زیر سوال می رود. نرخ های تامین مالی بیش از حد می تواند نشان دهنده اصلاحی باشد که به طور بالقوه منجر به از بین رفتن موقعیت های اهرمی و عقب نشینی بیت کوین به سطح حمایت ۵۰۰۰۰ دلاری می شود. برعکس، اگر جریان‌ها به ETF‌های نقدی شتاب خود را حفظ کنند، می‌توانیم شاهد ادامه روند صعودی باشیم زیرا بازار در انتظار رویداد نصف شدن بیت کوین است.

در این شرایط لازم است با احتیاط به استراتژی های سرمایه گذاری پرداخت. انباشته ها ثابت کرده اند که انتخاب عاقلانه ای هستند. پیش از این، مشتریان مجاز به خرید بیت کوین با ۲۴ درصد تخفیف در نرخ نقدی بودند. علاوه بر این، استفاده از کوپن های ثابت بدون قید و شرط (UFCC) می تواند بدون توجه به نوسانات قیمت، بازدهی را در موقعیت های طولانی بیت کوین فراهم کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا