اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین برای اولین بار در دو سال گذشته به ۵۰ درصد قدرت بازار رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تشکیل پرونده ETF نقطه ای بلک راک و سرکوب ارزهای دیجیتال توسط SEC، سرمایه گذاران را به سمت بیت کوین سوق می دهد.

تسلط بیت کوین (BTC) که نشان دهنده درصد بیت کوین در ارزش بازار ارزهای مجازی است، از مرز ۵۰ درصد فراتر رفته است.

طبق داده‌های TradingView، در ساعت ۶ بعد از ظهر UTC در ۱۹ ژوئن، تسلط بیت‌کوین به کمی بیش از ۵۰ درصد رسید و در زمان انتشار این مقاله به ۴۹.۹ درصد رسید.

۵۰ درصد قدرت بازار به این معنی است که بیت کوین به تنهایی نیمی از ارزش بازار ۱.۱ تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد. بر اساس داده های Coingecko، ارزش فعلی بازار بیت کوین ۵۱۹ میلیارد دلار است.

قابل ذکر است که قدرت بازار بیت کوین از ۲۷ نوامبر ۲۰۲۲ بیش از ۱۰.۵ درصد افزایش یافته است و این افزایش عمدتاً به دلیل افزایش نظارت نظارتی بر ارزهای رمزنگاری شده در پی بحران FTX است. سرمایه گذارانی که به دنبال جریان اصلی دارایی های رمزنگاری هستند وارد شده است. به عنوان پناهگاه های امن دارایی ها در ایالات متحده

تسلط بر بازار بیت کوین در چهار روز گذشته منبع: TradingView.

تسلط بیت کوین در هشت ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است، در حالی که تسلط اتر (ETH) بر بازار در بیشتر سال حدود ۲۰ درصد ثابت مانده است. در حال حاضر، ارزش ترکیبی بیت کوین و اتر حدود ۷۰ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

مایکل تالر، یکی از بنیانگذاران Microstrategy، گاو صراحتا بیت کوین، گفت که افزایش فشار نظارتی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار باعث می شود تا استیبل کوین ها و سایر دارایی های رمزنگاری تا حد زیادی ناپدید شوند. چند سال آینده

کل صنعت برای تبدیل شدن به یک صنعت بیت کوین محور، احتمالاً با ۶ تا ۱۲ توکن دیگر Proof of Work، ساده می شود.

تالر اضافه کرد که فقدان “پول بزرگ نهادی” در فضای رمزنگاری توسط ۲۵۰۰۰ ارز دیجیتال دیگر که خود را به عنوان جایگزینی برای بیت کوین معرفی کرده اند، هدایت شده است.

مربوط: چرا کتی وود نسبت به سهام کوین بیس صعودی است و معتقد است بیت کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید؟

تالر افزود: «بیت‌کوین یک کالای دیجیتالی شناخته شده و شناخته شده جهانی در این صنعت است. SEC اکنون در مجموع ۶۸ ارز دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار اعلام کرده است.

بر اساس داده های شاخص قیمت کوین تلگراف، بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۲۶۷۴۶ دلار معامله می شود که ۱.۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است. ارزش بیت کوین در هفته گذشته بیش از ۳ درصد افزایش یافت، حتی با وجود اینکه «ترس» در بازار ارزهای دیجیتال به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته رسید.

شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال Santiment نقطه یکی از محرک های اصلی افزایش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته، برنامه غول سرمایه گذاری بلک راک برای ETF بیت کوین بوده است.

مجله: بیت کوین با وعده “صفر خالص” در مسیر برخورد استنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا