🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین (BTC) در حالی که فدرال رزرو نرخ ها را تغییر می دهد، ثابت است

بانک مرکزی ترجیح داد نرخ سود را ثابت نگه دارد ادامه نرخ هدف بین ۵.۲۵ تا ۵.۵ درصد است.

این تصمیم برای چهارمین جلسه متوالی بدون تغییر در نرخ ها، مطابق با انتظارات تحلیلگران مالی و پیش بینی کنندگان بازار است.

بیت کوین ثبات قابل توجهی از خود نشان داده و قیمت آن در حدود ۴۳۴۵۱ دلار در نوسان است. پس از اعلام فدرال رزرو، این ارز دیجیتال با کاهش ۰.۱۲ درصدی مواجه شد.

محور فدرال رزرو وجود ندارد؟

صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نشان داد که فدرال رزرو با لحن خوشبینانه محتاطانه ای برخورد کرده است. در بیانیه ها تاکید شده است که خطرات ماموریت دوگانه فدرال رزرو یعنی ثبات قیمت ها و حداکثر اشتغال “به سمت تعادل بهتر حرکت می کند.”

با وجود این، فدرال رزرو تاکید کرد که در محیطی که عدم قطعیت های اقتصادی ادامه دارد، مراقب ریسک های تورمی است.

این کمیته موضع خود را مبنی بر عدم اعمال هیچ گونه کاهش نرخ تا زمانی که “اطمینان بیشتر” وجود ندارد که تورم به طور مداوم به هدف ۲ درصد بازمی گردد، تکرار کرد.

این رویکرد محتاطانه عزم فدرال رزرو برای متعادل کردن واکنش خود به شرایط اقتصادی در حال تحول و حفظ “بسیار محتاطانه” فشارهای تورمی را نشان می دهد.

در حالی که بازارهای مالی پیش از تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره، هم منتظر و هم محتاط بودند، وال استریت مشتاقانه منتظر سیگنال هایی در مورد جدول زمانی برای تعدیل نرخ بهره در آینده بود.

علیرغم انتظارات از ثبات نرخ، زمینه گسترده تر شامل گمانه زنی در مورد کاهش احتمالی نرخ در اواخر سال بود. این محیط سفته‌بازی با گزارش‌های درآمدی اخیر از شرکت‌های بزرگ فناوری تشدید شده است که منجر به واکنش‌های متفاوتی در بازارهای سهام شده و بر عملکرد Big Tech سایه انداخته است.

واکنش فوری به تصمیم فدرال رزرو نسبتاً آرام بود. تأثیرات بلندمدت بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال احتمالاً به سیاست های آتی فدرال رزرو، مسیرهای تورم و سلامت کلی اقتصاد جهانی بستگی دارد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا