🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح از سال ۲۰۲۱ رسیده است

فهرست

  • فعالیت نهنگ ها و جریان های ETF باعث افزایش خوش بینی می شود
  • ارزهای رمزپایه برتر از این روند پیروی می کنند

قیمت بیت کوین به بالای ۵۳۰۰۰ دلار رسید که بالاترین سطح آن از دسامبر ۲۰۲۱ است و بحث هایی را در مورد بازگشت احتمالی به قیمت های بالای تاریخ آغاز کرد.

این افزایش عمدتاً به افزایش علاقه سرمایه گذاران نسبت داده می شود، به ویژه از طریق صندوق های قابل معامله در مبادله (ETF) که شاهد جریان های ورودی قابل توجهی بوده اند.

به گفته اسپنسر هالارن از GSR، این روند توسط جریان های ورودی قوی ETF پشتیبانی می شود که نشان دهنده ادامه تقاضای سرمایه گذاران برای بیت کوین است.

قیمت این ارز دیجیتال ۳.۳ درصد افزایش یافت و به ۵۳۶۰۰ دلار رسید. این سطح آخرین بار دو سال پیش، درست قبل از رسیدن به اوج حدود ۵۹۰۰۰ دلار مشاهده شد.

فعالیت نهنگ ها و جریان های ETF باعث افزایش خوش بینی می شود

آیا وجود دارد افزایش قابل توجه در فعالیت نهنگ بیت کوین، تنها در ماه گذشته بیش از ۱۵۰ آدرس BTC جدید ایجاد شد که هر کدام بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین را در خود جای داده است.

این افزایش در دارایی‌های بیت کوین در مقیاس بزرگ نشان‌دهنده اعتماد فزاینده به چشم‌انداز آینده این ارز دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران کلیدی است که اغلب به آنها «نهنگ» می‌گویند.

راه اندازی ۹ ETF جدید بیت کوین در ماه گذشته بیش از ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری را جذب کرد. این یک شاخص قوی از افزایش علاقه سرمایه گذاران و خوش بینی به بازار است.

علی‌رغم جریان‌های خروجی از Grayscale Bitcoin Trust در همان دوره، جریان‌های خالص ورودی به این ETF ها نشان می‌دهد که اولویت سرمایه‌گذاران به سمت وسایل سرمایه‌گذاری تنظیم‌شده‌تر و در دسترس‌تر برای قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال تغییر می‌کند.

ارزهای رمزپایه برتر از این روند پیروی می کنند

احساسات صعودی پیرامون بیت کوین اثر موجی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، هفته گذشته ۳.۳ درصد افزایش یافت و به قیمت ۳۱۵۳.۶۳ دلار رسید.

BNB و Solana (SOL) نیز سودهای چشمگیری را ثبت کردند. در همین دوره، BNB 3.3 درصد و SOL 4.7 درصد افزایش یافت.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا