اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین (BTC) به ۶۵۰۰۰ دلار افزایش یافت، آیا ATH به زودی ظاهر می شود؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

قیمت بیت کوین (BTC) در بحبوحه رشد مداوم در چند هفته گذشته، دوباره به مرز ۶۵۰۰۰ دلار رسیده است. در میان افزایش ۵.۴ درصدی قیمت در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین و ارزش بازار در حال حاضر به ترتیب ۶۵,۵۱۶.۸۷ دلار و ۱,۲۷۷,۱۱۴,۱۵۹,۳۲۶ دلار است.

نمودار ۱ بعدی بیت کوین. منبع: CoinMarketCap

بیت کوین باعث رشد می شود

افزایش فعلی بیت کوین را می توان به راحتی به FOMO (ترس از دست دادن) در میان سرمایه گذاران نهادی نسبت داد، اما این به طور خاص توسط ETF بیت کوین کاتالیز می شود. از زمانی که SEC در ژانویه به این محصول چراغ سبز نشان داد، تاکنون بیش از ۳۰۰۰۰۰ بیت کوین توسط همه شرکت کنندگان خریداری شده است.

پذیرش این ETF بیت کوین، پارادایم در بازار را به طور کلی تغییر داده است زیرا کمبود عرضه عمده پدیدار شده است. در حال حاضر تنها ۹۰۰ بیت کوین در روز تولید می شود که در مقایسه با میانگین ۱۰۰۰۰ بیت کوین که عموماً توسط صادرکنندگان ETF بیت کوین به دست می آید، مقایسه می شود.

انتظار می‌رود که این عدم تعادل عرضه و تقاضا در هفته‌های آتی بیشتر افزایش یابد زیرا رویداد آینده نصف کردن بیت‌کوین باعث کاهش ۵۰ درصدی عرضه بیت‌کوین خواهد شد. اگر تقاضا تا آن زمان ادامه یابد، این احتمال وجود دارد که جهان بیت کوین به طور کلی شاهد افزایش سهموی بیشتر قیمت باشد.

آیا ATH قابل مشاهده است؟

بیت کوین در حال حاضر چند شمع صعودی با شکستن بالاترین قیمت خود در ۶۸۷۸۹.۶۳ دلار فاصله دارد. اگر حرکت صعودی ادامه یابد، این احتمال وجود دارد که ارز دیجیتال از این سطح در این هفته عبور کند.

کارشناسان خوشبین هستند که این سطح قیمت در مقایسه با ارزش واقعی BTC زمانی که کمبود عرضه به درستی قیمت گذاری شود، بسیار پایین است. کهنه‌کارهایی مانند Samson Mow خوش‌بین هستند که بیت‌کوین واقعاً می‌تواند در بلندمدت به یک میلیون دلار برسد.

در حالی که اصلاحات قریب الوقوع در طول مسیر امکان پذیر است، بیت کوین دارای اصول بنیادی مناسب برای حمایت از پیش بینی های رشد فعلی برای آینده قابل پیش بینی است.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا