🚨 اخبار ارز دیجیتال

شاخص MVRV بیت کوین (BTC) به سطح هشدار رسیده است – آیا کاهش قیمت در راه است؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV)، یک شاخص محبوب که برای اندازه گیری سود و زیان دارندگان بیت کوین (BTC) استفاده می شود. رسیده است آستانه بحرانی که در طول تاریخ از اصلاحات قیمتی قابل توجهی خبر داده است. علی مارتینز، تحلیلگر کریپتو، از طریق توییتی توجه خود را به این روند جلب کرد و هشدار داد که اندیکاتور بیت کوین MVRV به ۱۹.۵۷ درصد رسیده است.

این یک افزایش قابل توجه است، به ویژه با توجه به اینکه از فوریه ۲۰۲۱ این اندیکاتور در هر مورد از مرز ۱۸ درصد فراتر رفته است و به دنبال آن کاهش قابل توجهی در ارزش بیت کوین به دنبال داشته است. قیمتبین ۲۴ تا ۵۵ درصد متغیر است. نسبت MVRV یک معیار ارزش گذاری است که ارزش بازار بیت کوین (قیمت فعلی) را با ارزش ذاتی آن (متوسط ​​قیمتی که هر بیت کوین آخرین بار در آن حرکت کرده است) مقایسه می کند.

آیا اصلاح قیمت بیت کوین در راه است؟

به طور معمول یک نسبت MVRV بالا نشان می دهد که قیمت نسبت به ارزش “منصفانه” آن بیش از حد ارزش گذاری شده است. دور انداختننسبت پایین نشان دهنده نقص است. در حال حاضر با ۱۹.۵۷ درصد، نگرانی فزاینده ای در میان معامله گران و سرمایه گذاران در مورد اصلاح قیمت شدید احتمالی در آینده نزدیک وجود دارد.

این هشدار در بحبوحه افزایش قابل توجه در بازار بیت کوین منتشر شد. طبق آخرین به روز رسانی ها، بیت کوین با افزایش چشمگیر ۲.۴۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته و ۵۴.۷۴ درصدی در ۳۰ روز گذشته، با ۶۶۷۳۳ دلار معامله می شود. این امر ارزش بازار بیت کوین را با ۲.۴۶ درصد افزایش به ۱.۳ تریلیون دلار رساند. با این حال، فعالیت اخیر بازار بر پتانسیل نوسانات تاکید می کند.

به گزارش CoinGlass داده هادر ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۱۵۸.۳۷ میلیون دلار نقدینگی بیت کوین انجام شده است. با تفکیک بیشتر، ۶۵.۳۱ میلیون دلار در انحلال طولانی مدت بود، در حالی که انحلال کوتاه مدت ۹۳.۰۷ میلیون دلار بود. این نشان دهنده سطح بالایی از فعالیت بازار و رفتار احتمالی سفته بازی است که می تواند اثرات اصلاحات احتمالی قیمت را بدتر کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا