اخبار ارز دیجیتال

به گفته آدام بک، اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین (BTC) به ۷۰۰۰۰۰ دلار می رسد

فهرست

  • بیت کوین درخشش طلا را می دزدد
  • آیا بیت کوین به بزرگترین کالای ETF تبدیل خواهد شد؟

مدیر عامل Blocksteam، آدام بک، یکی از نام‌های پیشرو در دنیای ارزهای دیجیتال، در پست اخیر خود چنین گفت: حدس بزن گفته می شود که اگر بیت کوین بتواند به ارزش بازار طلا که در حال حاضر حدود ۱۳.۵ تریلیون دلار است برسد، احتمالاً می تواند از ۷۰۰۰۰۰ دلار فراتر رود.

اظهار نظر بک در پاسخ به مشاهدات مبنی بر اینکه بیت کوین نه تنها جریان های سرمایه گذاری قابل توجهی را جذب کرده است بلکه منجر به کاهش سرمایه گذاری در طلا شده است.

اگر بیت کوین به تخلیه سرمایه از طلا ادامه دهد و باعث شود هر دو دارایی از نظر ارزش در وسط قرار بگیرند، چنین سناریویی می تواند قیمت بیت کوین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

این در بحبوحه علاقه فزاینده به ETF های بیت کوین صورت می گیرد که به سرعت از همتایان طلای خود از نظر جریان سرمایه گذاری بهتر عمل می کنند.

بیت کوین درخشش طلا را می دزدد

بحث در مورد پتانسیل بیت کوین برای تحت الشعاع قرار دادن طلا توسط عملکرد خارق العاده ETF های بیت کوین تقویت شده است.

آخرین داده ها نشان می دهد که جریان تجمعی خالص ده ETF برتر بیت کوین، از جمله موارد مهمی مانند GBTC، در سه روز گذشته دو برابر شده و به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است.

این نرخ رشد در تضاد کامل با نزدیک به دو سالی است که ETF های طلا به نقطه عطف مشابهی رسیدند.

اریک بالچوناس از بلومبرگ اخیراً این روند را برجسته کرده و به تغییر لرزه‌ای در ترجیحات سرمایه‌گذاری از فلزات گرانبهای سنتی و به سمت ارزهای دیجیتال اشاره کرده است. ETF‌های بیت‌کوین مانند IBIT و FBTC در بین سرمایه‌گذاران مورد توجه قرار می‌گیرند و به‌طور چشمگیری در میان ETF‌های برتر در جریان‌های سالانه قرار می‌گیرند. این نشانه ای از حمایت فزاینده از ارز دیجیتال به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری است.

آیا بیت کوین به بزرگترین کالای ETF تبدیل خواهد شد؟

بک قبلا پیش بینی کرده بود که ETF های بیت کوین به زودی ETF های طلا را تحت الشعاع قرار خواهند داد و به برترین ETF کالا تبدیل خواهند شد. ارز دیجیتال در مسیر روشنی برای بازنویسی چشم‌انداز سرمایه‌گذاری قرار دارد، به طوری که ETF‌های بیت‌کوین در حال حاضر بیش از ۲۷.۵ میلیارد دلار دارند، از ETF‌های نقره پیشی گرفته و به ۹۰ میلیارد دلار در اختیار ETF‌های طلا نزدیک می‌شوند.

راه اندازی ETF های بیت کوین تغییر قابل توجهی را نشان داد، شبیه به راه اندازی ETF های طلا و نقره در اوایل دهه ۲۰۰۰، با فراهم کردن دسترسی آسان تر به کالاها بدون نیاز به تراکنش فیزیکی.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا