🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین (BTC) ممکن است در ۲۴ ساعت آینده با تغییرات اساسی روبرو شود. پشت آن چیست؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

این هفته، بیت کوین و بقیه بازار کریپتو در انتظار دوری از داده های اقتصاد کلان از ایالات متحده هستند. بازار در انتظار انتشار داده های CPI ژانویه در روز سه شنبه، ۱۳ فوریه ۲۰۲۳ است که می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت و نوسانات بیت کوین داشته باشد.

بیت کوین اغلب به رویدادها و شاخص های کلان اقتصادی حساس است، مانند داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که تغییرات در قیمت تمام شده کالاها و خدمات را دنبال می کند. داده های CPI درجه تورم در اقتصاد را نشان می دهد که بر ارزش دلار آمریکا و نرخ های بهره تعیین شده توسط فدرال رزرو تأثیر می گذارد.

در حالی که بازارها انتظارات کاهش نرخ بهره را تقویت می کنند، فدرال رزرو به احتمال زیاد فشارهای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) ژانویه را برای حرکت بعدی خود به دقت زیر نظر خواهد گرفت.

بر اساس اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط والتر بلومبرگ به گفته عبدالهادی لابی، مدیر بازاریابی KAMA Capital، اگر گزارش قیمت مصرف کننده آمریکا در روز سه شنبه تورم بالاتر از حد انتظار را نشان دهد، دلار آمریکا می تواند تقویت شود. این امر بی میلی فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره را تقویت می کند.

در مقابل، تورم ضعیف تر از حد انتظار می تواند ارز را تضعیف کند.

بر اساس نظرسنجی تحلیلگران وال استریت ژورنال، انتظار می رود تورم ایالات متحده در ژانویه از ۳.۴ درصد در دسامبر به ۲.۹ درصد در ژانویه کاهش یابد، در حالی که انتظار می رود تورم اصلی از ۳.۹ درصد به ۳.۷ درصد کاهش یابد.

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار، پس از طولانی‌ترین دوره برد خود از ژانویه ۲۰۲۳، به دلیل افزایش جریان ورودی ETF، زیر ۴۸۰۰۰ دلار قرار دارد. بیت کوین هفت روز متوالی افزایش داشت و در زمان نگارش این مقاله به ۴۷۹۴۶ دلار سقوط کرد.

بر اساس گزارش IntoTheBlock، در مورد اینکه قیمت بیت کوین بعدی کجا خواهد رفت، هدف بعدی قیمت بیت کوین ۵۰۰۰۰ دلار است. اما یک سطح مقاومت مهم برای رسیدن به آن باقی مانده است: ۴۸,۴۹۱ دلار.

این بدان معناست که بیش از ۸۰۰۰۰۰ آدرس تقریباً ۲۷۰۰۰۰ BTC با قیمت متوسط ​​۴۸۴۹۱ دلار خریداری کرده اند. این واقعیت که این آدرس ها در حال حاضر قرمز هستند ممکن است موقعیت آنها را شکسته و فشار فروش را برای قیمت BTC ایجاد کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا