🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارزش انرژی بیت کوین (BTC) به ۸۱۰۰۰ دلار می رسد، این به چه معناست؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خودشان است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین به یک نقطه عطف بزرگ رسیده است و به ارزش انرژی خیره کننده ۸۱۰۰۰ دلار رسیده است. این ارزش ذاتی بیت کوین است که صرفاً بر اساس ژول برق خام در شبکه استخراج قیمت گذاری شده است.

چارلز ادواردزموسس صندوق کاپریول این نقطه عطف را اندکی پس از اینکه بیت کوین به ATH جدید رسید، توییت کرد و از ۷۲۰۰۰ دلار گذشت.

ارزش انرژی بیت کوین ارزش منصفانه بیت کوین را به ۸۱۰۰۰ دلار می رساند که ۱۴ درصد بیشتر از قیمت فعلی معاملاتی آن است و این پیامدهایی دارد. قدرت مورد نیاز برای پشتیبانی از استخراج بیت کوین توسط دو عامل تعیین می شود: نرخ هش برای حل الگوریتم SHA-256 و کارایی انرژی سخت افزار استخراج.

ارزش منصفانه بیت کوین را می توان به عنوان تابعی از انرژی صرف شده برای تولید آن در ژول نشان داد و تابعی از ورودی انرژی، نرخ رشد عرضه و ثابتی است که ارزش دلار فیات انرژی را نشان می دهد.

کاهش شدید در ورودی انرژی معمولاً زمان خوبی برای خروج از بازار را نشان می دهد و رشد قوی ورودی انرژی اغلب نشان دهنده زمان عالی برای خرید است.

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان از نظر ارزش بازار، برای اولین بار به ۷۱۰۰۰ دلار رسید و به لطف ورودی های عظیم به صندوق های قابل معامله در مبادلات ایالات متحده، سود خود را در سال جاری به نزدیک به ۷۰ درصد افزایش داد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین پس از رسیدن به ATH جدید ۷۲۴۲۲ دلاری، با ۳.۱۲ درصد افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۷۱۸۳۵ دلار رسیده است.

ماینرهای بیت کوین با سرعت بی سابقه ای انرژی جذب می کنند

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است، ماینرهای بیت کوین با نرخ بی سابقه ای انرژی مصرف می کنند که نشان دهنده بازگشت به حالت بقا است.

افزایش فعالیت‌ها با افزایش قیمت بیت‌کوین ناشی از عوامل مختلفی از جمله راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) و رویداد چهارساله آتی به نام نصف شدن، که برای ماه آوریل برنامه‌ریزی شده است، آغاز شد.

بلومبرگ با استناد به داده های گردآوری شده توسط TheMinerMag بر اساس پرونده های عمومی گفت: از فوریه ۲۰۲۳، ۱۳ تا از بزرگترین شرکت های ماینینگ به طور جمعی کامپیوترهای سفارشی را به ارزش بیش از یک میلیارد دلار سفارش داده اند.

CleanSpark و Riot هر کدام مبالغ قابل توجهی را برای دستیابی به این پلتفرم ها خرج کرده اند و به ترتیب تا ۴۷۳ و ۴۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا