اخبار ارز دیجیتال

استاندارد توکن BRC-20 بیت کوین به مقصد جدیدی برای توکن های میم تبدیل می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ارزش بازار توکن BRC-20 در هفته گذشته 600 درصد افزایش یافته است و حجم معاملات آن از معاملات استاندارد BTC در شبکه فراتر رفته است.

استاندارد توکن BRC-20 بیت کوین به جدیدترین روند در اکوسیستم ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، به ویژه پس از ظهور سکه Pepe Meme در ماه های اخیر. در مجموع 8500 توکن مختلف با استفاده از استاندارد BRC-20 ایجاد شده است و اکثریت این توکن های BRC-20، سکه های میم مانند Pepe و Meme هستند.

BRC-20 یک استاندارد توکن آزمایشی برای بلاک چین بیت کوین (BTC) است که از ERC-20 اتریوم مدل شده است. برنامه نویسان می توانند توکن های قابل تعویض را از طریق پروتکل ترتیبی ایجاد و ارسال کنند.

استاندارد توکن BRC-20 از ERC-20 الگوبرداری شده است، اما اساساً با استاندارد توکن مبتنی بر اتریوم متفاوت است. توکن های BRC-20 از قراردادهای هوشمند استفاده نمی کنند. استاندارد توکن همچنین به یک کیف پول بیت کوین برای ایجاد و تجارت این توکن ها نیاز دارد.

استاندارد توکن BRC-20 است ایجاد شده در اوایل ماه مارس سال جاری توسط یک تحلیلگر ناشناس زنجیره ای به نام Domo اعلام شد. هدف آن انتشار توکن های قابل تعویض و امکان انتقال آنها در بلاک چین بیت کوین بود. ارزش بازار توکن BRC-20 در ماه گذشته افزایش یافته است و اکنون به 120 میلیون دلار رسیده است که 600 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

ارزش بازار توکن های BRC-20.منبع: ترتیبی

همچنین، شوق توکن BRC-20 تعداد اولیه تراکنش های بیت کوین در بلاک چین را کاهش داده است. تعداد تراکنش های BRC-20 در بلاک چین بیت کوین از 29 آوریل تا 2 مه بیش از 50 درصد از تراکنش های معمولی BTC بیشتر بود.

مربوط: معیارهای بیت کوین برای ماه: نرخ هش، تراکنش های روزانه، ATH معمولی

حجم توکن BRC-20 با 366000 تراکنش در 1 می با مجموع 2.36 میلیون تراکنش در شبکه به اوج خود رسید.

حجم معاملات توکن BRC-20.منبع: Dunes

با افزایش تعداد تراکنش های BRC-20، کارمزد تراکنش ها نیز به دلیل فعالیت توکن های جدید به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. از زمان راه‌اندازی در اواخر آوریل، این شبکه 109.7 بیت کوین اضافی برای کارمزد تراکنش‌های ماینرها ایجاد کرده است.

هزینه کل توکن های BRC-20.منبع: Dunes

دیوانگی memecoin یک موضوع داغ در بلاک چین اتریوم (ETH) بوده است و با افزایش استاندارد BRC-20، شاهد روند مشابهی در بلاک چین بیت کوین هستیم. شوق میم کوین همچنین به افزایش قابل توجه قیمت گاز در شبکه اتریوم منجر شده است و باعث تراکم شبکه نیز شده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا