🚨 اخبار ارز دیجیتال

BIP-300 biff: بحث در مورد پیشنهاد طولانی مدت زنجیره محرک بیت کوین دوباره شعله ور شد

این پیشنهاد همچنین به دیگر بلاک چین‌های ساخته شده در بالای شبکه بیت‌کوین اجازه می‌دهد. در ماه آگوست، توسعه‌دهندگان اصلی درخواست کردند که کد پیشنهاد بازنویسی شود و به پایگاه کد بیت‌کوین اضافه شود و بحث جدیدی در مورد شایستگی‌های آن به راه افتاد.

بحث در میان بیت کوین داران بر سر پیشنهاد شش ساله بهبود بیت کوین (BIP) که “زنجیره های جانبی” را به شبکه اضافه کرد و هشدار داد که ممکن است تقلب در شبکه بیت کوین افزایش یابد، دوباره شعله ور شد. برخی استدلال می کنند که این پیشنهاد کاربران جدیدی از بیت کوین را به همراه خواهد داشت. ارز دیجیتال.

در همین حال، یکی از توسعه دهندگان ادعا می کند که راهی برای دستیابی به اهداف پیشنهادی بدون استفاده از سافت فورک بلاکچین پیدا کرده است.

پیشنهاد مورد بحث، BIP-300 (همچنین به عنوان زنجیره درایو بیت کوین (BTC) شناخته می شود)، برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و پیشنهاد می کند که زنجیره های جانبی، که بلاک چین های جداگانه ای در شبکه بیت کوین هستند، معرفی شوند.

Paul Sztorc نویسنده این پیشنهاد و بنیانگذار شرکت توسعه زنجیره درایو LayerTwo Labs است. مطرح کرد او که در ماه دسامبر ۳ میلیون دلار برنده شد، توضیح داد که بلاک چین به BTC اجازه می دهد تا به آنجا حرکت کند و آلت کوین ایجاد کند.

با این حال، در ۲۲ آگوست، یک توسعه‌دهنده بیت‌کوین کور معروف به لوک دشجر، کد پیشنهاد را بازنویسی کرد و درخواست کرد که آن را به پایگاه کد بیت‌کوین اضافه کند و بحث پیرامون این پیشنهاد را دوباره برانگیخت.

BIP-300 به یک سافت فورک بیت کوین نیاز دارد که توسط ماینرها فعال شود. این بی شباهت به فورک نرم افزاری Taproot در نوامبر ۲۰۲۱ نیست که راه را برای توکن های غیرقابل تعویض (NFT) که مشابه Ordinals و توکن های BRC-20 بحث برانگیز مشابه هستند، هموار کرد. سال.

در ۱۰ سپتامبر، ماکسیم اورلوفسکی، مدیرعامل پروژه راه حل‌های مقیاس‌پذیری بلاک چین Pandora، در توییتر پست کرد که او می‌تواند بدون سافت فورک بلاک چین مورد نیاز BIP-300، یک پیوند دو طرفه برای بیت‌کوین ایجاد کند.

در یک سند همراه، اورلوفسکی گفت که استفاده از اوراکل‌هایی که روی اعتبار سنجی زنجیره جانبی کار می‌کنند می‌تواند به طرح‌های قدیمی‌تر پروژه اجازه دهد تا جایگزینی برای BIP-300 باشند، و افزود که «پروتکل‌ها نمی‌توانند تعیین کنند که وضعیت گزارش شده توسط اوراکل‌ها درست است یا خیر. توافق حاصل خواهد شد.”

جزئیات تا کنون نامشخص است.اورلوفسکی گفت او روی کاغذی کار کرد که این تنظیمات را توصیف می کرد. [an] این یک روش آسان است. ”

در همین حال، طرفداران BIP-300، از جمله Sztorc، استدلال می‌کنند که Drivechain به کاربران این امکان را می‌دهد تا مدل امنیتی بلاک چین را که مشترک آن هستند و نحوه عملکرد بیت‌کوین را انتخاب کنند.لک لک هم ادعا کرد این پیشنهاد “به معنای واقعی کلمه هیچ جنبه منفی” و “عزیز بزرگ” دارد.

مربوط: خیر، برداشت بیت کوین از صرافی ها ذاتاً برای ارزهای دیجیتال صعودی نیست

سایرین این پیشنهاد را رد کردند، از جمله کوری کلیپستن، رئیس صرافی سوان بیت کوین فقط BTC، که گفت Drivechain می تواند تقلب بیت کوین را افزایش دهد و خشم تنظیم کنندگان را برانگیزد. او ادعا کرد که وجود دارد.

پیر روچارد، معاون تحقیقات در پلتفرم های بیت کوین ماینر ریوت گفت این بیانیه افزود که پیام این پیشنهاد بر «استدلال‌های اقتصادی سوداگرانه به جای استدلال‌های مهندسی ماهوی» متکی است و این «هپیوم خالص» است.

دیگرانی که صدای خود را در حمایت از BIP-300 قرض دادند عبارتند از دان هلد آموزگار. ادعا کرد او گفت که بیت کوین با دارایی های سفته بازتر بهتر است زیرا “مخاطبان جدیدی را به بیت کوین معرفی می کند.”

در همین حال، جیمسون راپ، یکی از بنیانگذاران ارائه دهنده کیف پول بیت کوین کاسا، گفت که هنوز “نگرانی های قانع کننده” در مورد خطرناک بودن زنجیره های جانبی برای بلاک چین اصلی بیت کوین را ندیده است.

او افزود که اگر یک زنجیره جانبی ارزشمندتر شود، می تواند نشان دهد که زنجیره پایه “نیاز به اجرای عملکرد آن زنجیره جانبی دارد.”

مجله: کتیبه بازگشتی – “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند


نویسنده: Jesse Coghlan
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا