اخبار ارز دیجیتال

مراقب بیت کوین باشید! بیت کوین 17000 دلار به عنوان پشتیبانی نگه می دارد در حالی که S&P 500 1.5% سقوط می کند

نهنگ‌های بیت‌کوین و سازندگان بازار با وجود اینکه بیت‌کوین در 5 دسامبر نتوانست به بالای 17400 دلار برسد، موقعیت‌های خرید اهرمی را در اختیار دارند.

گاوهای بیت کوین (BTC) در 30 نوامبر کنترل خود را دوباره به دست گرفتند و قیمت بیت کوین را در پنج روز گذشته با موفقیت بالای 16800 دلار نگه داشتند. در حالی که سطوح پایین‌تر از اهداف معامله‌گران بین 19000 تا 20000 دلار باقی می‌ماند، افزایش 8.6 درصدی از پایین‌ترین قیمت 21 نوامبر 15500 دلار، حائل کافی در برابر غافلگیری قیمتی منفی احتمالی است.

یکی از این نمونه ها 1.5 در 5 دسامبر پس از قرائت قوی تر از حد انتظار در سرویس ISM در ماه نوامبر است که ترس از ادامه افزایش نرخ توسط فدرال رزرو ایالات متحده (FED) را تشدید کرد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود گفت که نقطه ثابت ماندن نرخ بهره “باید کمی بالاتر باشد.”

در حال حاضر، باد مخالف اقتصاد کلان نامطلوب است و ممکن است تا زمانی که سرمایه گذاران تصویر واضح تری از قدرت ارز خارجی در بازار کار و شاخص دلار آمریکا (DXY) بدست آورند، ادامه یابد.

دلار ضعیف تر همچنین نشان دهنده عدم اعتماد به توانایی خزانه داری ایالات متحده برای مدیریت بدهی 31.4 تریلیون دلاری خود است.

تاثیر بازار نزولی 2022 همچنان موج می زند، زیرا صرافی Bybit تصمیم گرفت دومین نیروی کار خود را در 4 دسامبر اخراج کند. بن ژو، بنیانگذار و مدیرعامل Bybit اعلام کرده است که این شرکت به شدت نیروی کار خود را 30٪ کاهش می دهد. این شرکت قبلاً طی دو سال به بیش از 2000 کارمند رسیده بود.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

تقاضا برای استیبل کوین های آسیایی پس از 4 درصد اوج کاهش می یابد

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضا برای معامله گران خرده فروشی ارزهای دیجیتال مستقر در چین است. تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد به اندیکاتورهای بالاتر از 100 درصد ارزش منصفانه فشار وارد می کند و در بازارهای نزولی، استیبل کوین ها مملو از پیشنهادات بازار هستند که منجر به تخفیف های 4 درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

با توجه به اینکه حق بیمه USDC اکنون از 103.5 درصد در 28 نوامبر به 100.5 درصد کاهش یافته است، علیرغم تلاش ناموفق برای شکستن مقاومت 17500 دلاری، هیچ فروش وحشتناکی توسط سرمایه گذاران خرد آسیایی وجود نداشت.

با این حال، این داده ها نباید صعودی تلقی شوند، زیرا فشار خرید اخیر بر USDC برای حق بیمه 4% نشان می دهد که معامله گران به استیبل کوین ها پناه برده اند.

خریداران اهرمی رشد اخیر تا 17400 دلار را نادیده گرفتند

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. ما همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه مشتریان صرافی خود جمع‌آوری می‌کنیم تا به شما ایده بهتری از موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه دهیم.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

بیت کوین طی هفت روز 5.5 درصد افزایش یافته است، اما معامله گران حرفه ای اهرم موقعیت های خرید خود را تغییر نداده اند.

نسبت معامله گران بایننس از 1.05 در 28 نوامبر به سطح 1.09 فعلی بهبود یافت. از سوی دیگر، Huobi در هفت روز منتهی به 5 دسامبر از 1.07 به 1.03 حرکت کرد که نشان دهنده کاهش جزئی در نسبت بلند مدت به کوتاه مدت است.

در صرافی OKX، این متریک از 0.98 در 28 نوامبر به نسبت فعلی 1.01 افزایش یافت. بنابراین، به طور متوسط، معامله گران نسبت های اهرمی خود را در طول هفته حفظ کردند که آمار ناامیدکننده ای با توجه به افزایش قیمت بود.

مربوط: حلقه صادرکننده USDC به ادغام SPAC با Concord پایان داد

حمایت 16.8 دلار تقویت می شود، اما مشتقات تقاضای خرید متوسطی را نشان می دهند

این دو شاخص مشتق – حق بیمه استیبل کوین و معامله گران برتر از بلند مدت به کوتاه – نشان می دهد که خریداران اهرمی از افزایش قیمت بیت کوین به 17400 دلار در 5 دسامبر حمایت نکردند.

با احساسات صعودی بیشتر، پریمیوم استیبل کوین آسیایی بالای 3 درصد است که نسبت بلند مدت به کوتاهی بالاتری نسبت به هفته قبل دارد. داده های کنونی از این دو بازار، احتمال افزایش پایدار بالای 17400 دلار را کاهش می دهد.

به طور خلاصه، احساسات نزولی غالب است، اما خرس‌ها اعتماد خود را از دست می‌دهند، حتی در شرایطی که قیمت بیت‌کوین ثابت معامله می‌شود و شاخص S&P 500 1.5 درصد کاهش می‌یابد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا