اخبار ارز دیجیتال

مراقب بیت کوین باشید! بیت کوین ۱۷۰۰۰ دلار به عنوان پشتیبانی نگه می دارد در حالی که S&P 500 1.5% سقوط می کند

نهنگ‌های بیت‌کوین و سازندگان بازار با وجود اینکه بیت‌کوین در ۵ دسامبر نتوانست به بالای ۱۷۴۰۰ دلار برسد، موقعیت‌های خرید اهرمی را در اختیار دارند.

گاوهای بیت کوین (BTC) در ۳۰ نوامبر کنترل خود را دوباره به دست گرفتند و قیمت بیت کوین را در پنج روز گذشته با موفقیت بالای ۱۶۸۰۰ دلار نگه داشتند. در حالی که سطوح پایین‌تر از اهداف معامله‌گران بین ۱۹۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار باقی می‌ماند، افزایش ۸.۶ درصدی از پایین‌ترین قیمت ۲۱ نوامبر ۱۵۵۰۰ دلار، حائل کافی در برابر غافلگیری قیمتی منفی احتمالی است.

یکی از این نمونه ها ۱.۵ در ۵ دسامبر پس از قرائت قوی تر از حد انتظار در سرویس ISM در ماه نوامبر است که ترس از ادامه افزایش نرخ توسط فدرال رزرو ایالات متحده (FED) را تشدید کرد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود گفت که نقطه ثابت ماندن نرخ بهره “باید کمی بالاتر باشد.”

در حال حاضر، باد مخالف اقتصاد کلان نامطلوب است و ممکن است تا زمانی که سرمایه گذاران تصویر واضح تری از قدرت ارز خارجی در بازار کار و شاخص دلار آمریکا (DXY) بدست آورند، ادامه یابد.

دلار ضعیف تر همچنین نشان دهنده عدم اعتماد به توانایی خزانه داری ایالات متحده برای مدیریت بدهی ۳۱.۴ تریلیون دلاری خود است.

تاثیر بازار نزولی ۲۰۲۲ همچنان موج می زند، زیرا صرافی Bybit تصمیم گرفت دومین نیروی کار خود را در ۴ دسامبر اخراج کند. بن ژو، بنیانگذار و مدیرعامل Bybit اعلام کرده است که این شرکت به شدت نیروی کار خود را ۳۰٪ کاهش می دهد. این شرکت قبلاً طی دو سال به بیش از ۲۰۰۰ کارمند رسیده بود.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

تقاضا برای استیبل کوین های آسیایی پس از ۴ درصد اوج کاهش می یابد

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضا برای معامله گران خرده فروشی ارزهای دیجیتال مستقر در چین است. تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد به اندیکاتورهای بالاتر از ۱۰۰ درصد ارزش منصفانه فشار وارد می کند و در بازارهای نزولی، استیبل کوین ها مملو از پیشنهادات بازار هستند که منجر به تخفیف های ۴ درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

با توجه به اینکه حق بیمه USDC اکنون از ۱۰۳.۵ درصد در ۲۸ نوامبر به ۱۰۰.۵ درصد کاهش یافته است، علیرغم تلاش ناموفق برای شکستن مقاومت ۱۷۵۰۰ دلاری، هیچ فروش وحشتناکی توسط سرمایه گذاران خرد آسیایی وجود نداشت.

با این حال، این داده ها نباید صعودی تلقی شوند، زیرا فشار خرید اخیر بر USDC برای حق بیمه ۴% نشان می دهد که معامله گران به استیبل کوین ها پناه برده اند.

خریداران اهرمی رشد اخیر تا ۱۷۴۰۰ دلار را نادیده گرفتند

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. ما همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه مشتریان صرافی خود جمع‌آوری می‌کنیم تا به شما ایده بهتری از موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه دهیم.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

بیت کوین طی هفت روز ۵.۵ درصد افزایش یافته است، اما معامله گران حرفه ای اهرم موقعیت های خرید خود را تغییر نداده اند.

نسبت معامله گران بایننس از ۱.۰۵ در ۲۸ نوامبر به سطح ۱.۰۹ فعلی بهبود یافت. از سوی دیگر، Huobi در هفت روز منتهی به ۵ دسامبر از ۱.۰۷ به ۱.۰۳ حرکت کرد که نشان دهنده کاهش جزئی در نسبت بلند مدت به کوتاه مدت است.

در صرافی OKX، این متریک از ۰.۹۸ در ۲۸ نوامبر به نسبت فعلی ۱.۰۱ افزایش یافت. بنابراین، به طور متوسط، معامله گران نسبت های اهرمی خود را در طول هفته حفظ کردند که آمار ناامیدکننده ای با توجه به افزایش قیمت بود.

مربوط: حلقه صادرکننده USDC به ادغام SPAC با Concord پایان داد

حمایت ۱۶.۸ دلار تقویت می شود، اما مشتقات تقاضای خرید متوسطی را نشان می دهند

این دو شاخص مشتق – حق بیمه استیبل کوین و معامله گران برتر از بلند مدت به کوتاه – نشان می دهد که خریداران اهرمی از افزایش قیمت بیت کوین به ۱۷۴۰۰ دلار در ۵ دسامبر حمایت نکردند.

با احساسات صعودی بیشتر، پریمیوم استیبل کوین آسیایی بالای ۳ درصد است که نسبت بلند مدت به کوتاهی بالاتری نسبت به هفته قبل دارد. داده های کنونی از این دو بازار، احتمال افزایش پایدار بالای ۱۷۴۰۰ دلار را کاهش می دهد.

به طور خلاصه، احساسات نزولی غالب است، اما خرس‌ها اعتماد خود را از دست می‌دهند، حتی در شرایطی که قیمت بیت‌کوین ثابت معامله می‌شود و شاخص S&P 500 1.5 درصد کاهش می‌یابد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا