🚨 اخبار ارز دیجیتال

کاهش دستگاه های خودپرداز بیت کوین: بیش از ۴۰۰ دستگاه از شبکه در ۶۰ روز خارج می شوند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از دسامبر ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۲، هر ماه بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال و بیت کوین نصب شده است.

دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری، یکی از ستون‌های زیرساخت کلیدی برای پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال، در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در دو ماه اول سال ۲۰۲۳، نصب خالص خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان ۴۱۲ کاهش یافت.

از سال ۲۰۱۴، تعداد کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال یک مسیر صعودی ثابت را حفظ کرده است و تبدیل یکپارچه رمزنگاری به فیات را برای میلیون ها کاربر در سراسر جهان فراهم می کند. از دسامبر ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۲، بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال و بیت کوین (BTC) هر ماه نصب شده است. با این حال، بازار نزولی تاثیر فوری بر رشد آن داشت.

نصب خالص خودپردازهای رمزنگاری در سراسر جهان.منبع: رادار خودپرداز سکه

سپتامبر ۲۰۲۲ اولین بار در تاریخ بود که تعداد کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال کاهش خالص داشت. با این حال، سال ۲۰۲۳ دومین ماه متوالی کاهش در کل پایه نصب شده خودپردازهای ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد که پایین‌ترین سطح خود را نشان می‌دهد.

در ژانویه ۲۰۲۳، شبکه جهانی Crypto ATM 289 دستگاه را قطع کرد و در فوریه ۱۲۳ دستگاه دیگر قطع شد که مجموع دستگاه ها را به ۴۱۲ رساند. در حالی که کاهش مداوم در ابتدا صرفاً به تنش های ژئوپلیتیکی، درآمدهای از دست رفته و بازار نزولی طولانی مدت نسبت داده می شد، ارائه دهندگان خدمات جایگزین های ارزان تری را برای عملیات آزمایش کرده اند.

ارائه دهنده دستگاه های خودپرداز رمزنگاری بیت کوین Depot اخیراً ۷۰۰۰ دستگاه فیزیکی را به نرم افزار BitAccess تبدیل کرده است. این اقدام به کاهش هزینه های عملیاتی مرتبط با ۳ میلیون دلار هزینه سالانه مجوز نرم افزار کمک کرد.

آیا در منطقه خود دستگاه خودپرداز دارید اما نمی دانید چگونه از آن استفاده کنید؟ راهنمای مبتدیان کوین تلگراف را بررسی کنید تا همه چیز را در مورد دستگاه های خودپرداز بیت کوین بدانید.

مربوط: استیبل کوین منشاء بریتانیا در ۱۸۰۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر کشور ادغام شده است

در سوی دیگر این طیف، غول پرداخت مسترکارت با بایننس همکاری کرده است تا کارتی را برای پرداخت های رمزنگاری در آمریکای لاتین راه اندازی کند.

در یک بیانیه مطبوعاتی که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، گیلرم نظر، مدیر کل بایننس برزیل گفت:

پرداخت ها یکی از اولین و واضح ترین موارد استفاده برای ارزهای دیجیتال است، اما فضای زیادی برای رشد در پذیرش وجود دارد.

علاوه بر این، در زمان راه‌اندازی، این کارت تا ۸ درصد بازگشت نقدی را در ارزهای دیجیتال در خریدهای واجد شرایط و بدون کارمزد برای برداشت‌های انتخابی از خودپرداز ارائه می‌کرد.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا