اخبار ارز دیجیتال

قیمت ماینر بیت کوین ASIC به پایین‌ترین حد خود رسید که در سال‌های گذشته مشاهده نشده است

از آنجایی که ماشین‌های استخراج بیت‌کوین همچنان به بازار سرازیر می‌شوند، قیمت ماینرهای ASIC به ازای هر تراهش بیش از ۸۰ درصد از اوج خود در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

ماینرهای بیت کوین ASIC (ماشین هایی که صرفاً برای استخراج بیت کوین بهینه شده اند) اکنون با کمترین قیمتی که از سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تاکنون مشاهده نشده است به فروش می رسند و تعمیق بازار نزولی کریپتو به عنوان یکی دیگر از علائم تلقی می شود.

بر اساس آخرین داده ها از شاخص هاشرات، قیمت کارآمدترین ماینرهای ASIC، یعنی ماینرهایی که حداقل ۱ تراهش در هر ۳۸ ژول انرژی تولید می کنند، از ماه می ۸۶.۸۲ درصد کاهش یافته است. از ۷ دسامبر ۲۰۲۱، اوج ۱۱۹.۲۵ دلار هر تراهش به ۱۵.۷۱ دلار کاهش یافته است.

ماینرهای این دسته شامل Antminer S19 Bitmain و Whatsminer M30 MicroBTC هستند.

همین امر در مورد ماشین‌های رده متوسط ​​نیز صدق می‌کند که پس از افت شدید ۸۹.۳۶ درصدی نسبت به اوج ۹۶.۲۴ دلاری ماه می، به طور میانگین ۱۰.۲۳ دلار بودند. ۷ جولای ۲۰۲۱.

با این حال، ماشینی که کمترین کارایی را دارد، ماشینی که به بیش از ۶۸ ژول در هر TH نیاز دارد، در حال حاضر ۴.۷۲ دلار قیمت دارد که ۹۱ درصد کاهش نسبت به قیمت بالای ۵۲.۸۵ دلار دارد. آخرین باری که قیمتی نزدیک به این تعیین شد حدود ۵ نوامبر ۲۰۲۰ بود.

شاخص قیمت استخراج کننده بیت کوین ASIC برای ماشین هایی با سطوح مختلف کارایی. منبع: شاخص هشرات.

کاهش قیمت تا حد زیادی به دلیل تلاش شرکت‌های بزرگ استخراج بیت کوین برای حفظ درآمد از طریق یک بازار نزولی بود، بسیاری از آنها یا ورشکستگی می‌کردند، بدهی داشتند یا سعی می‌کردند بقا کنند.

شرکت هایی که این کار را انجام داده اند عبارتند از Core Scientific، Marathon Digital، Riot Blockchain، Bitfarms و Argo Blockchain.

مربوط: خروج ماینرهای بیت کوین با تهدید جدیدی برای قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید

با این حال، کاهش شدید قیمت توسط برخی از خریداران مشتاق مواجه شده است. در میان آنها تعدادی از تأسیسات ماینینگ مستقر در روسیه مانند BitRiver هستند که می توانند از هزینه های نسبتاً پایین برق بهره ببرند و برق با قیمت حدود ۰.۰۷ دلار در هر کیلووات ساعت در مناطق غنی از انرژی تولید کنند. برخی سخت افزارهای مدرن وجود دارند که می توانند بیت کوین را استخراج کنند. BTC). ملت

در حالی که پیش بینی جهت قیمت بعدی برای ماینرهای ASIC دشوار است، نیکو اسمید از Digital Mining Solutions گفت: تیز توییتی در ۲۱ دسامبر ادعا کرد که قیمت‌های ماینر ASIC طی نیمه‌شدن نهایی بیت‌کوین در ماه می به پایین‌ترین حد خود رسیده است. این می تواند با نصف شدن بعدی بیت کوین که برای ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است اتفاق بیفتد.

منبع: توییترنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا