اخبار ارز دیجیتال

Bitmain سازنده بیت کوین ASIC پرداخت حقوق کارکنان را به حالت تعلیق درآورد: گزارش

این شرکت به دشواری دستیابی به “جریان نقدی مثبت خالص” در اتخاذ این تصمیم اشاره کرد.

Bitmain، سازنده مدار مجتمع ویژه برنامه بیت کوین (ASIC)، پرداخت حقوق کارکنان خود را از ماه سپتامبر به حالت تعلیق درآورده است.

بر اساس گزارش‌های خبری محلی اخیر، به نقل از چندین کارمند Bitmain که از این موضوع مطلع هستند، این شرکت تمام «پاداش‌ها و مشوق‌ها» را به کارکنان کاهش داده است و هنوز غرامتی را که از ماه گذشته به آنها بدهکار هستند، پرداخت نکرده است. علاوه بر این، کارکنان با کاهش 50 درصدی حقوق پایه خود مواجه خواهند شد. پیامی که ظاهراً از Bitmain است این است:

این شرکت هنوز به جریان نقدی خالص مثبت در ماه سپتامبر دست نیافته است، به ویژه در مورد سفارشاتی مانند: [new] ASIC. از این رو مدیریت تصمیم گرفته است که حقوق شهریور ماه را تعلیق و پس از تعطیلات بعد از 16 مهر بررسی کند. ”

Bitmain که در سال 2013 در پکن، چین تأسیس شد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ASIC استخراج بیت کوین در جهان است که 70 درصد سهم بازار را در اوج خود دارد. سری Antminer ASIC این شرکت در حال حاضر صنعت را در محاسبات نرخ هش برای استخراج بیت کوین رهبری می کند.

در ماه آگوست، ماینر بیت کوین Hive اعلام کرد که 2000 ماینر Bitmain S19 XP ASIC را برای استقرار فوری روی ریگ های خود خریداری خواهد کرد. ماینر S19XP ASIC دارای لیست قیمت 4653 دلار در بیت مین است. Hive می گوید که پس از ادغام، سکوهای استخراج آن، شامل مدل های قدیمی و غیر بیت مین، مجموعاً 80 دلار در هر مگاوات ساعت درآمد ایجاد می کند.

در سال 2021، یکی از بنیانگذاران Bitmain، Jihan Wu، حل و فصل اختلاف مالکیت یک ساله با یکی از بنیانگذاران Michly Zhang را اعلام کرد. بر اساس این قرارداد، آقای وو از سمت رئیس و مدیرعامل بیت مین کناره گیری می کند و سهام خود را به آقای ژانگ به مبلغ 600 میلیون دلار می فروشد. در آن زمان، Bitmain در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه عمومی تا اواخر سال 2022 با ارزش 5 میلیارد دلار بود. گمان می رود که این طرح ها به دلیل ادامه بازار نزولی کنار گذاشته شده باشند.

مجله: فراریان 3AC در آشفتگی در حالی که OPNX با بحران جدیدی روبرو می شود

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا