اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و این 4 آلتکوین سیگنال های صعودی را نشان می دهند

نوسانات بیت کوین می تواند به سرعت افزایش یابد، که می تواند علاقه خرید به ETH، TON، XMR و OKB را افزایش دهد.

بازار ارزهای دیجیتال هیچ نشانه ای از افزایش نوسانات در فصل تعطیلات را نشان نمی دهد. این نشان می‌دهد که هم گاوها و هم خرس‌ها به دلیل عدم قطعیت در مورد حرکت جهت‌دار بعدی، مطمئن هستند و شرط‌بندی نمی‌کنند. معمولاً دوره‌هایی با نوسانات کم است. بعید است که این دوره بلاتکلیفی تا مدتی طول بکشد زیرا نوسانات بعداً افزایش می‌یابد.

ویلی وو، خالق منبع تحلیل زنجیره‌ای Woobull، پیش‌بینی می‌کند که دوره نزولی کنونی بازار ممکن است «بیشتر از سال ۲۰۱۸ و کوتاه‌تر از سال ۲۰۱۵ باشد».

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه 360

طبق برآورد فوربس، زمستان کریپتو برای ثروت شخصی 17 سرمایه گذار و بنیانگذار صنعت کریپتو بیش از 116 میلیارد دلار هزینه داشته است. این قتل عام به حدی شدید بود که نام 10 سرمایه گذار از لیست میلیاردرهای رمزنگاری حذف شد.

آیا بازار نزولی می‌تواند عمیق‌تر شود یا نشانه‌هایی نشان می‌دهد که یک رالی تسکین در شرف آغاز است؟ بیایید نگاهی به نمودار بیت‌کوین (BTC) بیندازیم و برای یافتن یک آلتکوین انتخاب کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده باریکی نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (16929 دلار) معامله می شود. این نشان می دهد که خرس ها از سطوح دفاع می کنند، اما گاوها هنوز تسلیم نشده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

بعید است که این دوره آرامش طولانی باشد و جفت BTC/USDT ممکن است به زودی شاهد افزایش دامنه باشد. به طور کلی، پیش بینی جهت شکست سخت است، بنابراین ایده خوبی است که منتظر بمانید تا یک جفت حرکت قاطعی را قبل از شروع شرط بندی جهت دار انجام دهد.

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک خارج شود، احتمالاً به مقاومت بالای 18388 دلار خواهد رفت. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع اصلی عمل کند، اما اگر گاوها مجبور شوند از آن عبور کنند، حرکت می تواند افزایش یابد و این جفت می تواند تا 20000 دلار بالاتر رود.

شکستن زیر 16256 دلار در مسیر کاهش می تواند نشان دهنده کنترل خرس ها باشد. فروشندگان سعی خواهند کرد این جفت ارز را به حمایت بحرانی 15476 دلاری برسانند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

هر دو میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته مسطح شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر مرکز قرار دارد. مرزهای محدوده احتمالاً 17,061 دلار در اوج ها و 16,256 دلار در پایین ترین حد خواهد بود.

شکست 17061 دلاری نشان می دهد که گاوها گام برداشته اند و می توانند یک رالی کوتاه مدت را آغاز کنند. از سوی دیگر، شکست به زیر 16256 دلار نشان می دهد که خرس ها در حال تقویت قدرت خود هستند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در چند روز گذشته در EMA 20 روزه (1228 دلار) گیر کرده است. این نشان می دهد که معامله گران امیدوار به شکست این مقاومت سربار هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد خریداران و فروشندگان در تعادل هستند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند، جفت ETH/USDT می تواند خرید بیشتری را جذب کند. سپس این جفت می تواند تا 1352 دلار و سپس به خط روند نزولی صعود کند. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت مهیب عمل کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک خارج نشود، ممکن است چندین معامله‌گر کوتاه‌مدت به شدت بفروشند. این می تواند قیمت را به سمت حمایت قوی در 1150 دلار بکشد. شکستن در این سطح می تواند الگوی سر و شانه را کامل کند. این می تواند منجر به کاهش تا 1075 دلار و سپس به 948 دلار شود.

نمودار 4 ساعته ETH/USDT.منبع: Trading View

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که بهبود در منطقه بین سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 1227 دلار و سطح 50% اصلاحی در 1251 دلار با مقاومت مواجه است. اگر قیمت به زیر 1180 دلار سقوط کند، جفت ممکن است حمایت بحرانی را در 1150 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و از 1251 دلار خارج شود، حرکت صعودی احتمالاً به سطح اصلاحی 61.8 درصدی 1275 دلار خواهد رسید. اگر گاوها موفق شوند این مانع را برطرف کنند، جفت می تواند یک اصلاح 100٪ را تکمیل کند و تا 1352 دلار حرکت کند.

تن / USDT

Toncoin (TON) در چند روز گذشته روند صعودی خود را حفظ کرده است. خرس‌ها سود خود را به 2.90 دلار محدود کرده‌اند، اما نکته مثبت کوچک این است که گاوها امتیاز زیادی نداده‌اند. این پیشنهاد خرید با شیب است.

نمودار روزانه TON/USDT.منبع: Trading View

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (2.25 دلار) و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای 2.50 دلار برسانند، جفت TON/USDT می تواند قبل از آزمایش مجدد 2.90 دلار به 2.65 دلار حرکت کند.

خرس ها ممکن است برنامه های دیگری داشته باشند زیرا سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند و موقعیت خود را تثبیت کنند. پشتیبانی جزئی در 2.15 دلار وجود دارد، اما اگر نتوانست حفظ شود، سقوط به SMA 50 روزه (1.91 دلار) امکان پذیر است.

نمودار TON/USDT 4 ساعته.منبع: Trading View

این جفت یک مثلث متقارن را در نمودار 4 ساعته تشکیل می دهد. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است. مسطح شدن میانگین های متحرک و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز مزیت واضحی ارائه نمی دهند.

اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن خط مقاومت مثلث خواهد بود. این می تواند منجر به رالی تا 2.90 دلار شود. اگر این سطح مقیاس شود، حرکت به سمت بالا احتمالا به هدف الگوی 3.24 دلار خواهد رسید.

اگر قیمت از 50-SMA یا خط مقاومت مثلث شکسته شود، نشان می دهد که ممکن است جفت در داخل مثلث باقی بماند. شکستن زیر خط حمایت می تواند نشان دهنده این باشد که خرس ها در حال به دست آوردن کنترل مجدد هستند.

مربوط: 5 مهم ترین تحولات نظارتی برای Cryptos در سال 2022

XMR/USDT

مونرو (XMR) در چند روز گذشته نتوانسته است از خط مقاومت الگوی گوه نزولی خارج شود، اما این نشانه مثبتی است که گاوها در تلاش برای حفظ قیمت بالاتر از SMA 50 روزه (140 دلار) هستند.

نمودار روزانه XMR/USDT.منبع: Trading View

میانگین های متحرک در حال صاف شدن هستند و RSI نزدیک به وسط است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (144 دلار) خارج شود، خریداران سعی خواهند کرد با فشار دادن جفت XMR/USDT به بالای گوه از مزیت استفاده کنند. در این صورت، این جفت می تواند تا 174 دلار افزایش یابد. شکست در این سطح می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

از سوی دیگر، شکست زیر 138 دلار ممکن است به نفع خرس ها باشد. سپس این جفت می تواند به 125 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته XMR/USDT.منبع: Trading View

این جفت از حمایت قوی در 138.50 دلار جهش کرده است و گاوها به دنبال بالا بردن قیمت به بالاتر از میانگین های متحرک هستند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند به خط روند نزولی صعود کند و خرس ها می توانند یک بار دیگر دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت از خط روند نزولی سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را تا 138.50 دلار افزایش دهند. این یک سطح مهم برای تماشای در کوتاه مدت است زیرا یک الگوی مثلث در حال سقوط می تواند در زیر آن تکمیل شود. سپس این جفت می تواند به 132 دلار و سپس به هدف الگوی 124 دلار کاهش یابد.

در روند صعودی، شکست خط روند نزولی می تواند راه اندازی نزولی را باطل کند و راه را برای صعود احتمالی به 153 دلار هموار کند.

OKB/USDT

صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال از زمان سقوط FTX در آستانه طوفان بوده‌اند، اما OKB (OKB) در شرف تکمیل یک الگوی برگشت صعودی است.

نمودار روزانه OKB/USDT.منبع: Trading View

جفت OKB/USDT در حال تشکیل یک الگوی معکوس بزرگ سر و شانه است که با شکست کامل می شود و بالای 23.22 دلار بسته می شود. هر دو میانگین متحرک روند صعودی دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت در حال صعود است.

اگر قیمت بالاتر از سطح روانی 25 دلار باشد، این جفت ممکن است افزایش جدیدی را به 28 دلار و سپس 31 دلار آغاز کند. هدف الگو برای سازند معکوس 36 دلار است. اگر قیمت از سطوح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک پایین بیاید، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. پس از آن، جفت می تواند به 17 دلار کاهش یابد.

نمودار OKB/USDT 4 ساعته منبع: TradingView.

این جفت در حال تشکیل یک الگوی مثلث صعودی در نمودار 4 ساعته است. این تنظیم صعودی با شکست کامل می شود و بالای 24.15 دلار بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می تواند یک رالی جدید به سمت هدف الگوی 31 دلاری را آغاز کند.

از طرف دیگر، هنگامی که قیمت به زیر مثلث می‌رسد، تنظیم صعودی باطل می‌شود. این می‌تواند باعث تعلیق خریداران تهاجمی شود که ممکن است در انتظار یک شکست، موقعیت‌های طولانی داشته باشند. پس از آن، جفت می تواند تا 20 دلار کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا